Peatreener Mati Pari võttis kokku U14  poiste 2020. hooaja. Võistkond saavutas liigatabelis II koha ning nüüd saame tutvuda nende õnnestumiste ja ebaõnnestumistega sel aastal.

Kuidas see treeningaasta läks vastavalt ootustele?

Oli keeruline aasta (kõigi jaoks): 13.03 algas eriolukord mis lõppes 17.05, sealt edasi saime treenida ja meistrivõistlusi ja turniire mängida, tõsi, teatavad piirangud jäid.

Trennide läbiviimine ja eriti õppekava järgimine ning erinevate teemade läbitöötamine oli paras väljakutse, aga kõik planeeritu sai läbi tehtud. Õnnestus tuua treeningprotsessi uusi tuuli füüsilise ettevalmistuse vallast, samuti sai koostöös Lauriga pööratud tähelepanu psühholoogilise poole arendamisele ja selle tähtsuse teadvustamisele. Mõlema valdkonnaga jätkub tegevus ka uuel aastal, Lauri küll igapäevaselt nii tihti kohal ei ole, aga kontakt on alles ja temapoolne huvi jätkata samuti.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

U14 suurim jalgpalliline eesmärk oli tõusta omavanuste ENMV Esiliigasse, mis jäi meil paraku saavutamata. Ainult tulemust me püüdma ei läinud, sest see ei lähe kokku JK Tallinna Kalevi mängijate arendamise põhimõtetega. Hooaja lõpu poole lisasime trennide käigus juurde ka teistsuguseid käike, aga baasoskus palliga mäng on vaja kõigepealt selgeks saada, sinna juurde saab hiljem teisi lahendusi lisada. Mängijate ja võistkonna üldiste arengutega jään rahule, mängijad saavad päris hästi aru pingutuse ja saavutuse seostest ja seda mitte ainult jalgpallis vaid ka koolikohustustega tegelemisel. Tegu on väga põneva grupi mängijatega, on privileeg nendega töötada.

Hooaja positiivsemad üllatused? Hooaja negatiivsemad üllatused?

Uute mängijate kiire sulandumine juba toimiva ja tegutseva võistkonna rutiini. Liitujad võeti hästi vastu, see on medali üks külg, raskem on teine pool, kus mängija peab kehtivatest põhimõtetest ja ideedest aru saama ja suutma need kiirelt omandada. Intelligentne seltskond mängijaid!

Negatiivne pool on treeningtingimused. Ühe täismõõtmetes treeningväljakuga ja ilma hallita, on meie lastearvuga klubil keeruline kõrgemas seltskonnas kaasa rääkida. Ootame treeneritega selles vallas häid uudiseid ja järgmisel aastal riburada neid uudiseid ka õnneks juba tuleb!

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Eesmärkide parem sõnastamine ja mängijate ning lastevanemateni viimine. Iga mängijani jõudmine, üksi või kolme-neljakesi seda ei jõua, klubi peab personali osas ka kasvama (treenerid, taustajõud), et samm edasi teha. Õppekava ja sealsete eesmärkide läbitöötamine, igapäevase süsteemse tööga jätkamine. Abitreeneriga ja kolleegidega vestlustes on mõned huvitavad ideed pinnale ujunud, mida uuel aastal kasutama hakkame. Isiklik areng, et ajaga kaasas käia. Kursisolek mis toimub teistes klubides, aga ka teistes riikides.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Treeneri vaatenurgast näen ja tean, et meie valitud suund on õige ja areng toimub. Protsess aga võtab aega ja tänapäevases kiiresti muutuvas maailmas, kus jagatud eduelamused jõuavad sekunditega tuhandete ja miljoniteni, on keeruline säilitada külma pead ja olla kannatlik. Vajame oma keskkonnas väga selgeid ühiseid arusaamu ja tõekspidamisi, mille alusel klubis treenivaid poisse ja tüdrukuid treenimisel ja kasvamisel aidata. See on samuti seotud klubipersonali kasvu vajadusega.

Teiseks teemaks on klubist 2020 aastal lahkunud inimesed, kes olid minu jaoks olulised kaasteelised ja mõttekaaslased. Mõlema teemaga toimetulek on olnud keeruline, aga elu läheb edasi.

Plaanid/muudatused järgmiseks hooajaks.

Uue hooaja plaane tutvustan mängijatele ja lapsevanematele, nagu tavaks saanud, aasta alguses.