Nagu ikka, on just aprill ja mai kujunenud kõige tihedamaks ajaks kohalikul vutimaastikul. Nii on ka meil täna toimumas juba neljas(!!) mäng üheksa päeva jooksul. Peale viimast kodumängu oleme seega jõudnud osaleda veel kahes võõrsilmängus, millest igaüks meile täiesti erinevaid emotsioone pakkund on. Esmalt suutsime kodumängus alistada 3-1 Pärnu JK Vapruse. Omamoodi keskseks kujuks osutus vastasleerist Kristjan Kask, kes nii enda kui meie kasuks väravaid lõi. Lisaks olid resultatiivsed veel 64. minutil penalti realiseerinud Aleksander Švedovski ning 88. minutil oma Premium liiga debüütvärava löönud Georg Pank. Siis hüppas aga graafikusse sisse karikavõistluste veerandifinaal FC Nõmme Kalju vastu, kus 1-2 allajäämist tunnistada tuli. Mängu kulminatsiooni suutsime küll põnevaks muuta, kuid vastased tapsid mängu ja aega edukalt ning lõpuvile kõlades kuulus eduseis ja koht poolfinaalis neile. Tagatipuks ootas aga möödunud laupäeval ees reis Narva, kus kohalik JK Trans ja legendaarne Fama staadion meid kenasti ootamas olid. Seda mängu saab kirjeldada ühe lausega: kaks korda penaltist ette ja lõpuks ikkagi viigis. Meie poolelt olid 11. meetri joone pealt resultatiivsed Aleksander Švedovski ja Onni Suutari. Seoses eurokohale kvalifitseerumisega tuleb meil aga nüüd üks suvine voor ette ära mängida ning sellega seoses kohtume taas Tallinna FCI Levadiaga.

FCI Levadiaga kohtusime viimati täpselt kuuaega tagasi (16. märtsil), sel hetkel oli tegemist Premium liiga kolmanda vooruga. Nüüd, kus täpselt teist samapalju juurde mängitud, ei olegi meeletult palju muutunud – FCI Levadia on jätkuvalt esimene ning meie kuuendat kohta jagamas. Küll on aga vastased näidanud täpselt sellist minekut, nagu neilt enne hooaega oodati. Kuuest mängust on kogutud maksimum punktid, keskmiselt on löödud 3,83 väravat mängu kohta ning endale lastud kõigest üks. Ja kui meie hiljutine karikavastane Nõmme Kalju suutiski 1-0 juhtima minna, lajatati vastuseks 5 väravat tagasi. Nagu ka eelmine kord mainitud sai, on tegemist väga ühtse meeskonnaga, kus koosseisus tehti talvel vaid mõned üksikud muudatused. Kui aga kedagi seniste mängude põhjal esile tuua, siis kindlasti keskvälja kolmikut Mihkel Ainsalu, Joao Pedro ja Til Mavretic, kes mängu kindlalt enda kontrolli all hoidnud on. Kaitseliinist on neid tugevalt toetanud kaptenipaela kandev Rasmus Peetson ning rünnakul on resultatiivselt alustanud Felipe Felicio. Omamoodi jokkeriks on aga osutunud talvine täiendus Richie Musaba, kes on edusse panustanud 4 väravat ja 2 resultatiivset söötu. Tasub märkida, et sinna sisse jääb ka pooleteise mängune vigastuspaus. Omamoodi võtmeküsimuseks võib hoopis kujuneda, ega keegi sarnaselt Ernest Agyirile suvises üleminekuaknas väljamaale loovutada tule? Samas on meeskonna koosseis sügav ja kvaliteetne, kus mitmed väärt mängumehed oma võimalusi ootamas. Kokkuvõttes tundub hetkel FCI Levadia tõesti võimas, kuid ei tasu unustada, et Premium liigas loetakse tibusi sügisel!

Ajaloolisel pronksihooaja mälestusväärseimad hetked FCI Levadiaga seoses said meil juba eelmises eelvaates välja toodud, siiski suutis ka meie selle hooaja esimene kohtumine mõned omamoodi meeldejäävad hetked pakkuda. Näiteks veel üle eelmisel aastal meie ridades läbimurde hooaja teinud Ioan Yakovlevi ebaõnnestunud kiire trahvilöögi lahtimäng, mis hoopis sirgjoones kohtunikku tabas(vaata siit: https://www.youtube.com/live/x2TZ9wySDe8?feature=shared&t=4723) ning vastaste ründaja Felipe Felicio ja Oskari Forsmani patsulöömine peale meie mehe üks-ühele olukorra tõrjet (vaata siit: https://www.youtube.com/live/x2TZ9wySDe8?feature=shared&t=6015). Kui aga lõpuks mängu enda juurde jõuda, siis paraku lõppes see skooriga 0-2 meie poolt vaadatuna. Samas pidasime maha korraliku ja võitlusliku lahingu, olles ka ise mitmel puhul väravale lähedal. Puudujaid on meil paraku täna tõesti palju, kuid tihtipeale just sellistes olukordades kerkivadki esile uued kangelased. Milliseks kujuneb seekordne kohtumine? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 16. aprillil, kell 19.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139). Mängugraafik on küll tihe, kuid seda enam vajab Kalev sini-valgeid tribüünile kaasa elama!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/5704

 7€ – täiskasvanu;

6€ – õpilane;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 9€ / 6€

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee