Traditsiooniline aprillikuu lumi on küll kevade jälle nokauti virutanud, kuid jalgpall on mehiste meeste mäng ning Premium liiga seisab viienda vooru lävepakul. Enne koondisepausi võõrustasime hetkel tabeli tipus pesitsevat FCI Levadiat, kelle vastu tugevast lahingust hoolimata 0-2 kaotust tunnistada tuli. Seejärel lahkus meilt koguni 14 mängumeest erinevate koondiste ridu esindama, mille üle väga uhked oleme. Paraku klubirütmi naasmine niivõrd lilleline ei olnud ning ka FC Kuressaare vastu tuli kuiva 0-3 allajäämisega leppida. Järgmisena toob aga graafik meile külla Pärnu JK Vapruse, kes on sarnaselt meile natuke konarlikult hooaega alustanud ning kindlasti punktilisa noolib.

Pärnu JK Vaprusel on seljataga klubi edukaim hooaeg, kui tegelikult meiega koos paarisrakendis nö. suure nelikuga viimaste mängudeni samas tempos püsiti. Sellega tõestati, et alati ei ole vaja liialt keskenduda sellele, kus oleme ja kust tuleme (Vapruse näitel kaks hooaega järjest viimased ja liigas tänu kellegi loobumisele), vaid pühenduda oma tegevusele platsil ning saavutada suuri eesmärke läbi usu, ühtsuse ja võitluslikkuse. Tasuks sellele kõigele koguti 48 punkti ja lõpetati kuuendal kohal, kusjuures viiendast kohast jäi neid lahutama kõigest üks punkt. Kui eelmise hooaja edu võis paljusi üllatada, siis veelgi üllatavam oli tegutsemine talvises üleminekuaknas, kus põhimõtteliselt ei tehtud ühtegi üleminekut. Sarnase näitena meenub hetkel ainult Tottenham Hotspurs inglise kõrgliigas aastal 2018. Tõsi, eelmise hooaja teises pooles laenule toodud Henri Väljaga loodi talvel püsiv töösuhe. Ka lahkujaid oli ainult kaks, kui eelmisel hooajal enne USA-sse siirdumist oma elu parimat mängu näidanud Reno Mark otsustas lõpetada karjääri ning Raimond Eino naasis teises liigas mängiva Saku Sportingu ridadesse. Laias laastus ongi Pärnu Vapruse selgroo juba aastaid moodustanud oma kasvandikud, kellele on lisandunud mõned üksikud mängijad mujalt. Näiteks Magnus Villota, Enrico Veensalu, Uku Kõrre, Ronaldo Tiismaa ja Hendrik Vainu on klubi esindanud juba 2017. aasta hooajast, kui Pärnu Linnameeskonna asemel kõrgliigas Vaprusena mängima hakati. Tollal kuulusid mängijate sekka ka klubi praegune spordidirektor Karl Palatu ning kogukonnajuht Rocco Mõtt. Selle hooaja senised 4 kohtumist võib aga kokku võtta peatreener Igor Prinsi enda sõnadega, ootasime ja tahtsime märtsikuust rohkemat. Esimeses kahes kohtumises tuli vastu võtta kuivad 0-3 ja 0-1 kaotused Paide Linnameeskonnalt ja Tartu Tammekalt, seejärel aga saavutati emotsionaalne ja võitluslik 3-2 võit FC Kuressaare üle. Viimases voorus näidati tugevalt hambaid ka Nõmme Kaljule, kelle vastu juhtima asuti, kuid lõpus 1-2 alla jäädi. Kindlasti ei saa Vapruse puhul mainimata jätta nende fännigruppi, kes ka sel hooajal häälekalt igal mängul omasi toetanud on.

Mälestusväärseimate hetkedena eelmisest hooajast tooks kindlasti välja Foday Trawally supervahetuse teises kohtumises, kes 64. minutil mängu sekkudes juba 75. minutiks kaks väravat lüüa suutis ning sellega ka 2-0 võidu meile kindlustas. Vaata seda siit: https://youtu.be/EWLzvMjmnhA?feature=shared&t=112 Samuti on meenutamist väärt meie eelmise hooaja viimane mõõduvõtt, kui 32. voorule vastu minnes asus Vaprus 43 punktiga viiendal kohal ning meie nende järel 40 punktiga kuuendal. Tollest kohtumisest võtsime Marek Kaljumäe väravast 1-0 võidu, kusjuures mängisime 44. minutist vähemuses.

Eelmisel hooajal kujuneski meie omavaheliseks saldoks 3 võitu meile ning üks viik. Lisaks eelmainitule võitsime esimese mängu Arseni Kovaltšuki ja Tristan Toomas Teevälja tabamustest 2-0 ning suvises lahingus Kadrioru staadionil leppisime 1-1 viiki, kui meie poolelt oli resultatiivne Taavi Jürisoo. Kui üldse vaadata meie viimase kahe hooaja omavahelisi mänge, siis eelkõige iseloomustab neid tasavägisus. Kuigi mängude saldo on kuue võidu, ühe viigi ja ühe kaotusega selgelt meie poole kaldu, ei ole ükski kohtumine olnud ühepoolne ning haaravat ja võitluslikku jalgpalli on neisse jagunud kõvasti. Samuti ei ole kumbki meist ilmselgelt oma hooaja algusega rahul ning mõlemad soovivad siit laduda vundamenti edasisele edule Premium liigas. Kelle tahe sel korral peale jääb, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse pühapäeval, 7. aprillil, kell 14.30 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139).

Kõik tähemärgid näitavad, et oodata on tõelist jalgpallielamust, koguneme staadionile ja aitame sini-valged võiduni!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/5703

 7€ – täiskasvanu;

6€ – õpilane;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 9€ / 6€

Foto: ILMAR SAABAS/DELFI MEEDIA