Kaks esimest vooru uuest hooajast on juba peetud ning mängida jääb veel üks enne ajaloolise väärtusega koondiseakent. Esimeses neist võõrustasime kogu Eesti vastu võitlevat Tartu JK Tammekat, kellega pidime 1-1 viiki leppima. Suuremad sündmused said alguse teisel poolajal, kui vastased 50. minutil punase kaardi tõttu arvulisse vähemusse jäid. Juba neli minutit hiljem tundus, et Ats Purje on meid juhtima viinud, kuid siiski leiti suluseis. Imelise debüüdi tegi meie ründaja Onni Suutari, kes kaks minutit varem mängu sekkununa 66. minutil kaitse eksimuse meisterlikult väravaks vormistas. Rõõmu ei jagunud aga kauaks, kõigest neli minutit hiljem realiseerisid vastased penalti ning selliseks seis ka jäi. Järgmiseks sõitsime Sportland Arenale külla valitsevale meistrile FC Florale, kelle vastu juba 13. minuti Marek Kaljumäe väravast juhtima läksime. Suuremad pöörded toimusid aga taas teisel poolajal, kui juba 57. minutiks end 1-2 kaotusseisust leidsime. 71. minutil jäi aga FC Flora vähemusse ning juba 78. minutil viigistas Ats Purje seisu. Rohketele lisaminutitele vaatamata seis 2-2 jäigi. Märkimisväärse mängu tegi meie talvine täiendus Aleksander Švedovski, kes andis resultatiivsed söödud mõlemale väravale. Järgmisena võtame koduväljakul vastu kiskjalikult võidult võidule marssiva Tallinna FCI Levadia.

Ei ole just tavapärane nähtus, et FCI Levadia tüüris saab uut hooaega alustada peatreener, kes eelmisel hooajal kullaga ei lõpetanud, ning et peale seda talvel suuremat sorti verevahetust ei tehta. On näha, et Curro Torresel on klubijuhtide usaldus ning samamoodi usaldab ta ise oma mängijaid, kellele ta vaid mõne üksiku täienduse juurde lisanud on. Säilinud stabiilsust võib pidada ka nende üheks suurimaks trumbiks sel hooajal teiste liigavõidule pretendentide hulgas. Lahkunute seast leiame Ukraina ääreründaja Ilja Markovskõi, korraliku üleminekusumma eest Ukraina kõrgliigasse siirdunud Mollo Bessala, Paide Linnameeskonnaga liitunud andeka noormängija Patrik Kristali ning Nõmme Unitedisse laenule antud endise Kalevlase Murad Velijevi. Koondisekandidaatide nimistust naasis Iirimaalt klubisse Frank Liivak ning põhirivaali ridadest liitus Ken Kallaste. Välisjõudu hangiti silmapaistvalt resultatiivse algusega Hollandi poolkaitsja Richie Musaba, ühe värava kirja saanud Nigeeria ründaja Ahmad Gero ning Brasiilia poolkaitsja Alexandre Lopes Gomes. Juba hooaja eel näidati Hispaania tuuril väga arvestatavaid tulemusi ja head mängupilti tugevate vastaste vastu ning see on kandunud edasi esimesse kahte vooru, kus nii Narva Trans kui FC Kuressaare koguni 6-0 üle mängitud said. Lisaks mainitud Richie Musabale tõstaks eraldi esile Mihkel Ainsalu tugevat algust, kes lisaks kõvale tööle keskväljal ka kahe värava ja resultatiivse sööduga meeskonda toetanud on. Erinevalt eelmisest hooajast, on varakult väravasoone leidnud Brasiilia tipuründaja Felipe Felicio. Vaadates aga nende kokkumängu sujuvust on senise edu suurimaks pandiks kindlasti just meeskondlik ühtsus.

Meenutusväärseimaks hetkeks seoses eelmise hooajaga on muidugi Mihkel Ainsalu üleminutite värav Paide Linnameeskonna vastu, mis meile lõpuks pronksi kindlustas, kuid selles rubriigis on siiski fookuses omavahelistes mängudes toimunu. Korraliku saavutusena saab kindlasti välja tuua 1-1 viigimängu kolmandast ringist, enne seda õnnestus meil viimati Levadialt punkte võtta koguni 2012. aastal, mil 0-0 viiki mängisime. Eriti magusaks muutis selle see surve, mille me viimaseks kümnekonnaks minutiks peale panna suutsime ning mille Ats Purje 90+3 minutil väravaks realiseeris, samamoodi jätkasime ka lõpuvileni välja. Meenuta seda hetke siit: https://youtu.be/iVNaXJ78IEU?feature=shared&t=196 Lisaks lõi hooaja teises mängus kauni värava kauglöögist Sander Sinilaid, vaata seda siit: https://youtu.be/aqNbiBSDz70?feature=shared&t=94

Möödunud hooajal võtsimegi üksteisega mõõtu neljas kohtumises, kui lisaks mainitud viigile tuli veel kolm korda vastaste paremust tunnistada. Kui esimeses neist jäime alla skooriga 0-2, siis ülejäänud kohtumistes juba 1-2. Arvestades, et meie viigitrend on hetkel olnud kasvava väravate arvuga (1-1 ja 2-2) ning FCI Levadia mängudes on mõlemal korral löödud kuus väravat, võiks kombineerida ennustuseks 3-3 viigi. Samuti on mõlemas meie mängus vastased teeninud punase kaardi, seega kes ja millal sellega sel korral vastasmeeskonnast hakkama saab? Jalgpalli võlu peitub aga selle tulemuse ettearvamatuses, kes ja millise skooriga laupäeval peale jääb? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 16. märtsil, kell 12.30 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139). FC Floralt juba saime punkti kätte, ainult staadionil saad anda oma panuse selleks ka FCI Levadia vastu!