Kalevlase Jakob Tambergi liitumine mitmekordse Soome meistri HJK klubiga oli läinud aastal üks neist rõõmustavatest siirdumisest Kalevist piiritagustesse klubidesse. Kaas-kalevlastel on alati hea meel, kui järjekordne lind pesast välja lendab (kuigi nad jäävad meie silmis alati sinivalgeteks).

2012 aastal Viljandis oma jalgpalliteekonda alustanud ning 2017 Kalevisse kolinud mängumees tegi oma esindusmeeskonna debüüdi 2019. aasta 24. septembril, kui ülipõnevas kohtumises asuti Nõmme Kalju vastu 2-0 küll juhtima, kuid lõpuvile kõlades pidid kalevlased 2-3 kaotust tunnistama. Jakob tegi kohtumises kaasa terve mängu.

Samal 2019 hooajal jõudis ta koguda ohtralt kogemust Esiliigas U21 võistkonna eest, kus ta mängis kokku 27 kohtumises. Aasta hiljem, 2020 hooajal, kaasati keskkaitsja juba esindusmeeskonna tegemiste juurde, kus ta jõudis Kalevi klubi esindada kümnes kõrgliiga mängus, enne kui toimus üleminek HJK-sse.

Käesoleva aasta jaanuaris käis tal külas Kalevi spordidirektor Joel Lindpere, kes uuris, kuidas Jakobil vahepeal läinud on:

“Kokkuvõtvalt läheb väga hästi. Uue aasta alguses elasin mõnusalt sisse, meeskond võttis mind hästi vastu ning trennid lähevad samuti kenasti,” sõnas Jakob vahetult pärast aastavahetust, “jätkan endale kindlal positsioonil keskkaitses ning näen, et minu jaoks on see samm edasi. Meie peatreeneriks on Mikael Forrsell, kes on Soome jalgpallis legend. Kogu treeneritetiim on hea ja suure kogemustega ning hea on nendega koostööd teha.”

Kuigi hetkel HJK U20 liigahooaeg seisab COVID-19 tõttu, soovime Jakobile sellegipoolest kogu Kalevi klubi poolt jaksu, jõudu ning teravat jalga.