Sel aastal 2007 Siniste grupi peatreeneri kohustused üle võtnud Creiton Kojalo jaoks oli tegemist esimese korraga, kus ta sai kätt proovida peatreenerina. Üleminek oli sujuv, sest Creiton on juba eelnevalt 3 aastat nende poiste juures olnud abitreenerina.

Kuidas läks treeningaasta vastavalt ootustele?

Üldiselt saab öelda, et positiivselt. Kindlasti on murekohti, kuid üldine pilt mulle meeldib. Grupis on hea õhkkond ning omavaheline läbisaamine on väga hea. Eriti meeldib mulle see, et meie 2007 vanusegruppi lisandus mitmeid mängijaid erinevatest klubidest. See tõstis koheselt mõlemas võistkonnas konkurentsi ning see puhub ainult tuult tiibadesse. Uued poisid sulandusid hästi ning tööd sai küllaga tehtud. Samuti oli see esimene aasta, kus mängisime 11v11 jalgpalli ja usun, et see aasta oli mängijatele hea sissejuhatus.

Kas hooaja eel seatud eesmärkide täitmine läks plaanipäraselt?

Peamine eesmärk oli, et saaksime meistrikatel osaleda. Hooaja eel oli see väikese kahtluse all, kuid nagu eelnevalt mainitud, siis uute mängijate lisandumine aitas sellele kaasa. Kiidan poisse ning lapsevanemaid, kes aasta jooksul meid välja aitasid ning seetõttu kõik mängud mängitud saime.

Hooaja positiivsemad ja negatiivsemad üllatused

Ma usun, et kõige positiivsem üllatus oli minu jaoks mängijate arusaam. Uskumatult kihvt, et noored poisid mõistavad, mis on tähtis. Nimelt üritame me luua nii trennis kui mängudel arengupõhise keskkonna. See tähendab seda, et tulemus pole kindlasti põhi eesmärk, vaid mängija areng on see, mis loeb. Isegi peale raskeid kaotusi hoiti selg sirgena. Proovime mängida sellist jalgpalli, mis arendab meid ning poisid saavad sellest aru. Me ei karda eksida ning eksimuste puhul toetame üksteist. Kiidan jälle ka lapsevanemaid, kes mõistavad ning toetavad seda ideed, kuna tulemused ei olnud võib olla need, mida loodeti. Pööran tähelepanu ka poiste pingutusse, mis läks järk-järgult paremaks. Arenguruumi on selles osas küllaga, kuid kiidan mängijaid suhtumise ja pingutuse eest.

Negatiivsem pool oli võistkonna kokku saamine. Tihti mängisime mängudel vähemuses või ilma vahetusteta, kuid loodan, et ka see läheb aastatega paremaks.

Aspektid, mis vajavad tuleval hooajal enim tähelepanu?

Mis puudutab jalgpalli, siis kindlasti palliga tegevus ning palliga tehtud kordade arv on element, millele peame rohkem keskenduma. Palliga tegevuse all mõtlen baasoskusi ehk palliga jooksmine, palli kontrollimine ning palli katmine. Mänguväliselt on trennides ning mängudel osalemine, kuid kahjuks mõjutavad seda ka teised tegurid.

Kõige suurem sportlik katsumus see hooaeg?

Ma arvan, et tulemused ning osalemine. Arusaadav, et kellelegi ei meeldi kaotada ning pingutame selle nimel kõvasti, et seda poolt kaasa aidata. Mängudel ja treeningutel osalemine on juba vaikselt paranemas.

 

Foto: Ly Unga, FC Flora.