JK Tallinna Kalev liigub sel hooajal isiklike tippmarkide suunal! Peale kaheksandat vooru oleme kolmandal tabelireal FCI Levadia ja FC Flora järel ning kogunud 13 punkti – sellist tempot pole me veel varem hooaja alguses näidanud. Peale viimast kodumängu FCI Levadia vastu, kelle 0-2 paremust tunnistama pidime, võtsime aga kaks võõrsilvõitu järjest. Esmalt alistasime Ats Purje väravast eelmise hooaja pronksiklubi Paide Linnameeskonna ning seejärel murdsime pingelises lahingus Tartu JK Tammeka 2-1. Kusjuures meie väravate autorid viimases kohtumises said mõlemad kirja oma esimese tabamuse Premium liigas – Ramon Smirnov viis meid 27. minutil esimest korda juhtima ning kolm võidupunkti kindlustas 86. minutil Andreas Kiivit. Viimases kohtumises katkes aga meie kaheksa mänguline võõrsil kaotusteta olemise seeria, kui 1-2 tuli alla vanduda JK Narva Transile. Meie värava eest hoolitses selles mängus Ramol Sillamaa. Kui sa aga kahekümne päeva jooksul ainult võõrsilkohtumisi pead, võib koduigatus päris suureks minna ning lõpuks saamegi homme ise võõrustaja rolli omades kohtuda FC Kuressaarega.

Läinud hooaja nii-öelda komeediks oli kindlasti just FC Kuressaare, kes tegi oma klubiajaloo edukaima aasta nii tabelikoha kui ka kogutud punktide osas – lõpetati viiendal tabelireal 50 punktiga. Kahe hooaja vahelisel ajal on aga koosseisu tehtud nii mõnedki väga olulised muudatused, võttes arvesse just eelneva edu mõngingaid peamisi arhitekte. Näiteks on lahkunud klubi eelmise hooaja suurim väravakütt Sten Reinkort, teda ründeliinis toetanud Otto-Oliver Lipp, keskväljal palju musta tööd teinud Silver Alex Kelder, äärekaitses rabanud Michael Schjönning-Larsen ning teises hooajapooles väravasuul tublisi esitusi pakkunud Ingmar Krister Paplavskis. Klubi raudvara hulka kuulunud Sander Seeman lõpetas karjääri ning Premium liiga omaväravate rekordit hoidev Rauno Tutk võttis vaheaasta. Lisaks lahkus laenulepinguga Daniel Tuhkanen. Asendusteks on toodud juba tuntud tegijatest kõrgliigas kunagine ründekomeet Mark Anders Lepik ning Eesti koondistki esindanud poolkaitsjad Pavel Dõmov ja Karl Rudolf Õigus. Noorematest meestest värvati keskkaitsjad Mathias Palts ja Oscar Pihela, äärekaitsja Joonas Vahermägi ning keskpoolik Andrei Smirnov. Harvanähtava pantrihüppe liigataseme mõistes tegi väravavaht Enri Nurmik, kes veel eelmisel hooajal kaitses teises liigas SC ReUnitedi puuri. Praeguseks hetkeks on FC Kuressaare kogunud 10 punkti, mis annab neile tabelis seitsmenda rea. Hooaeg algas tugevalt jalgpalli klassikasse nomineeriva lumelahinguga Harju JK Laagri vastu, mis jäi 1-1 viiki. Sealt edasi võeti 1-0 võit Paide Linnameeskonna üle, kaotati Pärnu JK Vaprusele 1-2 ning nii Tallinna FCI Levadiale kui ka Tallinna FC Florale 1-4. Seejärel on aga võetud väärtuslikud võidud JK Narva Transi (1-0) ja FC Nõmme Kalju (2-0) vastu. Seega on vastasmeeskond vaikselt hoogu sisse saamas.

Kui vaadata meie omavahelisi kohtumisi eelmisel hooajal, siis seal kuulus üleolek vastasmeeskonnale – FC Kuressaare võitis neljast mängust esimesed kolm ning viimase mängisime 1-1 viiki. Samas, nagu ka üldises plaanis eelmisel hooajal, läks meie vastusaamine Kurele samamoodi iga mänguga aina paremaks. Esimese kodukohtumise staariks sai vastasleerist Mattias Männilaan, kes sai hakkama vägagi mälestusväärse ja haruldase sooritusega – kolm väravat viie minutiga, olles resultatiivne 56. minutil, 59. minutil ja 61. minutil. Lõppseisuks jäigi too kord 0-3. Järgmises mängus jäime võõrsil alla 0-1, seejärel koduväljakul 1-2, kui meie poolelt oli resultatiivne Ioan Jakovlev. Viimases kohtumises päästis meile aga 1-1 väravaga viigipunkti 90+1. mänguminutil ei keegi muu, kui Ats Purje. Seega üldine foon nii omavahelistest lahingutest kui ka meie käesoleva hooaja edukast algusest lähtudes on paljulubav ning kindlasti lähme homme punktilisa eest võitlema! Kaalul on rohkem kui elu, sest teatavasti on meil 13 punkti ja vastastel 10 – kui tahame liidrite kannul püsida, peame kindlasti võitma. FC Kuressaare loodab aga meiega samale punktipügalale tõusta. Kumb meeskond tõmbab esimese vooru viimases lahingus pikema Kõrre (mitte Uku vaid selle loodusliku), seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 29. aprillil, kell 14.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 11312). Koguneme selleks ajaks staadionile ning aitame üheskoos sini-valgetel eurokohal püsida!