Tallinna Kalevi tagasituleku hooaeg Premium liigas on jõudmas lõpusirgele ning pidada on jäänud veel seitse kohtumist, millest koguni viis on meie kodumängud! Viimatises võõrustamises tuli võtta vastu kuiv kolmeväravaline kaotus valitsevalt meistrilt FCI Levadialt. Omamoodi nähtuseks mängujärgselt kujunes vastaste peatreeneri vahetus, meenutagem, et just meie eelnev kohtumine jäi viimaseks Marko Savicile ja Vladimir Vassiljevile, seekord lõppes Ivan Stojkoviči teekond meeskonna eesotsas. Uus FCI Levadia peatreener aga meie järgmise omavahelise mänguni ametis vastu ei pidanudki. Seejärel kohtusime võõrsil Tartu Tammekaga ning võtsime nende vastu omavahelistest duellidest kolmanda võidu! Sarnaselt meie selle hooaja saldole jäi ka mängu skooriks 3-1, kui väravavõrgud leidsid meite poolelt üles Ats Purje, Tristan Toomas Teeväli (kes on kõik oma kolm Premium liiga tabamust just praegusel laenuperioodil meie eest löönud!) ning kirsi tordile pani koos lõpuvilega ülivõrdeliselt imelist hooaega tegev Ioan Yakovlev. Peatselt saabuvas mängus võtame aga kodumurul vastu Pärnu Vapruse!

Pärnu Vapruse võime hetkel leida Premium liiga viimaselt tabelirealt. Üheksandast positsioonist ollakse maas kuue punktiga, seega igal juhul on nende jaoks tegemist äärmiselt olulise kohtumisega. Suvepealinna meeskonna senine hooaeg on olnud heitlik ning suuremat sorti stabiilsust pole paraku suudetud punktide võtmise osas leida. Samas nii mõnegi mängu puhul saab öelda, et selline müütiline olend nagu jalgpallijumal lihtsalt pole neid soosinud – mitmed mängud on tõesti südilt ja vapralt võideldud, kuid on lõpuminutite jooksul käest läinud. Võib-olla üks ehedamaid näiteid sellest on meie endi viimane omavaheline kohtumine Pärnu Rannastaadionil, kui 1:2 kaotusseisust Foday Trawally 89. minuti ja imelise vahetusest sekkumise teinud Kaspar Lauri 90+1 minuti väravatest tabloole 3:2 meie kasuks kirjutatud sai. Tabeliseisust hoolimata tuleb aga teha sügav kummardus Pärnu Vapruse poolehoidjatele ja kogukonnatööle – kodumängude külastatavuse poolest jagatakse suisa teist kohta praeguse tabeliliidri FC Flora järel. Vastasleeri suurimateks värvaküttideks on kuue tabamusega soliidse hooaja teinud Kevin Kauber, kelle nimel ka kaks väravasöötu, ning just hooaja teises pooles esile kerkinud Ronaldo Tiismaa. Resultatiivsete söötude osas on viie sooritusega edukaim olnud kogenud keskväljamees Sander Sinilaid. Pärnu Vapruse peatreener, meilegi tuttav Dmitrijs Kalašnikovs, on tegemas oma esimest täispikka hooaega Premium liiga meeskonna eesotsas ning tõesti on huvitav jälgida, kas ta suudab ka selles rollis pigistada hooaja lõpus välja oma satsist need hädavajalikud punktid, et jääda püsima. Võiks öelda, et just sellega on ta siinses keskkonnas tuntuks saanud, olles eelnevalt hooaja lõpufaasis ohjad üle võtnud ja kastanid tulest välja toonud nii FC Kuressaares kui ka viimasel hooajal Tartu Tammekas.

Kui aga rääkida lähemalt Tallinna Kalevi ja Pärnu Vapruse omavahelistest lahingutest sel hooajal, siis just meie vastu on suvepealinna meeskond saanud ühe oma kahest senisest võidust, kui esimeses mängus tuli tunnistada 1:3 allajäämist. Sealt edasi oleme aga võtnud 1:0 võidu ning juba varem mainitud lõpuminutite thrillerist 3:2 üleoleku. Seega sarnaselt Tartu Tammekaga on meil ka Pärnu Vaprusega võimalik hooaja mängude saldo 3-1 enda kasuks vormistada. Kaasaegsematest tulemustest rääkides olime viimati omavahel Premium liigas vastakuti aastal 2018, kui kõik neli mängu skooridega 4:2, 4:0, 4:2 ja 5:0 kuulusid just meile. Seega ajalukku vaadates võiks ju miski justkui meid soosida, kuid alati on iga mäng uus ja erinev. Pärnu Vaprusel on vaja tagada liigasse püsimajäämine, meie sihime otseloomulikult Tartu Tammeka seitsmendat positsiooni, mis on kõigest kolme punkti kaugusel. Absoluutselt kõik eeldused tuliseks jalgpallilahinguks on olemas! Kumma meeskonna soov, tahe ja võiduiha jääb seekord peale? Seda tuleb juba staadionile kohapeale vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 1. oktoobril, kell 14:30 kodusel Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Saame kõik kokkulepitud ajal vanas heas kohas kokku ning pöörame üheskoos Coolbeti derby meie kasuks!