Heitlik oleks ilmselt täpseim sõna kirjeldamaks uue hooaja algust, küll aga mitte meie tulemuste vaid ilmataadi tegevuse poolest. Olude kiustel oleme praeguseks saanud platsil käia kahes mängus, millest esimeses saavutasime väärt 0:0 viigi FC Nõmme Kalju vastu ning teises 2:0 võidu Harju JK Laagri vastu. Head minekut näitas viimases neist Ramol Sillamaa, kes sai kirja nii värava kui väravasöödu, lisaks lõi värava Sander Sinilaid. Algselt oli mänguplaanis ka kohtumine Tartu JK Tammekaga, kuid seekord piirdusime kliimast tulenevatel põhjustel kõigest turistamisega tudengipealinnas. Järgmiseks võtame aga kodumängus vastu eelmise hooaja esikoha võistkonna FC Flora.

Teatavasti tuli FC Flora viimasel hooajal Premium liiga meistriks, edu lähima jälitaja ees oli koguni 18 punkti ning kolmanda koha ees suisa 32 punkti. Edu valemiks oli stabiilne, probleemide ja vigastuste vaba hooaeg – arvestades kui palju kaikaid konkurentide kodaratest läbi käis, oli klubi ajaloo neljateistkümnenda tiitli saavutamine kõigest vormistamise küsimus. Peatreener Jürgen Henni pikk ja edukas töö meeskonna eesotsas on hakanud köitma tähelepanu ka välismaalt, kuid hoolimata mõningatest ruumoritest jätkab ta ametis ka sellel hooajal. Kahe hooaja vahelisel ajal lahkus Florast kuus mängumeest, kellest olulist rolli omasid väravavaht Karl-Romet Nõmm (siirdus Poola esiliigasse) ja Markus Poom (siirdus Iirimaa kõrgliigasse). Arvestades Flora tugevat väravavahtide osakonda võib uskuda, et Nõmme lahkumine suudetakse siiski lappida, küll aga on hetkel vigastused natukese halvanud Poomi võrra hõrenenud poolkaitse liini. Lisaks võttis sarnaselt Poomile teekonna Iirimaale ette veel Vladislav Kreida ning nagu tavaks saanud, loovutati laenulepinguga kolm meest ka FC Kuressaarele – ründaja Mark Anders Lepik, poolkaitsja Andrei Smirnov ja kaitsja Mathias Palts. Uutest mängumeestest palgati Narva Transist Nikita Mihhailov ning laenulepinguga taasliitus Märten Kuust, kelle mängijaõigused kuuluvad Ungari klubile Ujpest. Lisaks naasid laenult FC Kuressaarest ründajad Sten Reinkot ja Otto-Robert Lipp, väravavaht Ingmar Krister Paplavskis ning esiliigasse langenud Legionist kaitsja Erko Jonne Tõugjas. Eriti oluliseks võib pidada just Märten Kuuse naasmist, kes kaitseliini kindlasti kõvasti kindlust juurde lisab ning eelmisel hooajal väravasoone üles leinud Sten Reinkorti tagasitulekut. Seega üld kokkuvõttes saab öelda, et kindlasti on koosseisu poolest säilitatud viimase hooaja tase ning võib-olla isegi natukese juurde pandud.

Eelmise hooaja omavahelistele mängudele keskendudes on võimalik märgata tõusvat trendi meie poolt vaadates. Kui esimene kohtumine kaotati seisuga 1:7, kus meie poolt lõi algselt juhtvärava ka viimases kohtumises Harju JK Laagri vastu säranud Ramol Sillamaa, siis seejärel saime juba oluliselt viisakamad tulemused. Järgnesid kaks kaheväravalist kaotust, kui tuli vastase paremust tunnistada skooridega 2:4 ja 0:2. Esimeses neist hoolitses meie väravate eest Foday Trawally. Hooaja viimane mõõduvõtt lõppes aga juba 1:1 viigiga, kui Ats Purje 85. minuti värav viigi tabloole tõi ning sellega ka meile punkti kindlustas. Seega trend on lubav ning kindlasti lähme ka seekord valitseva Premium liiga meistri vastu vähemalt punkti võtma ning miks ei võiks hea õnnestumise korral ka enamat loota?

Milliseks märtsikuu suurmäng FC Flora vastu kujuneb, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla! Avavile antakse laupäeval, 18. märtsil, kell 19.30 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 11312). Kas sini-valged või rohe-valged, selles on küsimus!

Foto: Brit Maria Tael