Täitsa ootamatult ongi kätte jõudnud augusti teine pool ja selle suve viimane kodumäng. Premium liigas on praeguseks mängitud 23 vooru ning Tallinna Kalev hoiab endiselt kõigi hammastega kolmandast kohast kinni. Viimasest kahest mängust oleme saanud kaks sama skooriga, kuid täiesti erinäolist 1-1 viiki. Esimeses neist, kodumängus Tartu Tammekaga, juhtus peaaegu kõike mis jalgpallis juhtuda saab – tõrjutud penalti, äralöödud penalti, andmata penalti, kollased kaardid, punane kaart ning kahepeale 2 väravat. Kui 22. minutil jättis Tammeka penalti realiseerimata, siis 61. minutil enam ei raisatud ning mindi 1-0 juhtima. 73. minutil sai aga vastastest Tanel Tammik punase kaardi ning juba 76. minutil viigistasime Daniil Sheviakovi väravast, millele tegi eeltöö Aleksandr Šapovalov. Paraku seekord siiski võiduväravani ei jõutud. Võõrsilkohtumises Paide Linnameeskonnaga hoolitsesid väravate eest aga vahetusmängijad, kui meie poolelt oli 61. minutil taaskord Aleksandr Šapovalovi eeltöö järel resultatiivne Foday Trawally ning vastastel vastas viigiväravaga 82. minutil Sten Jakob Viidas. Mis aga mõlemat mängu ühendab – mõlemast jäi pigem kaotatud kahe punkti tunne. Kui üldiselt teatakse karukoopa mõiste all väljakuid, kus kodumeeskond on äärmiselt tugev või Pärnu Vapruse kodustaadione, siis meil on hetkel koduväljaku näol tegemist justkui avatud linnupesaga, kust igaüks mõne koorumata munaga (antud kontekstis punkti või kolmega) plehku paneb. Võit on veel saamata, kuid nüüd lähme seda viga valitseva Eesti meistri FC Flora vastu parandama!

Kui tahad püsida medalimängus, peab ka tabeli teisel real asuvalt meeskonnalt punkte võtma ning just nii ootabki meid ees vastselt euroteekonna lõpetanud FC Flora. Lisaks ühele positsioonile lahutab meid omavahel lausa 20 punkti ning vastased jäävad omakorda liidrist FCI Levadiast ühe punkti kaugusele. Vastasmeeskonna praegust hooaega vaadates räägiti hiljuti isegi juba kriisiolukorrast, kui oldi 5 mängu järjest võiduta ning sellejooksul ka Narva Transilt 1-4 koslep saadi. Nukravõitu seeria lõpetati küll nõrgendatu koosseisuga FC Kuressaare vastu, keda enne viimast eurovooru 4-0 loputati, kuid Konverentsiliigas tuli ikkagi kahe mängu kokkuvõttes Rumeenia meistri 0-5 üleolekut tunnistada. Kui vaadata FC Flora suviseid toimetusi üleminekuturul, siis kolmest juurde toodud mängijast kaks (Vladislav Kreida ja Mark Anders Lepik) said juba esimeste mängude jooksul pikemad vigastuspausid ning noor väravavaht Kaur Kivila ei ole veel pigem esindusmeeskonna plaanides. Välja lasti aga kolm ründeliini meest, kui FC Kuressaarega liitusid koondislane Sten Reinkort ja Otto-Robert Lipp, pooleks hooajaks anti ka meile laenule hiljuti resultatiivsete söötudega hiilanud Aleksandr Šapovalov. Kuulduste kohaselt pidavat Märten Kuusk kohe peale euromänge Ungarisse tagasi minema, kuid hetkel selle kohta veel infot pole tulnud.

Homme on meil suve viimase kodumänguga seoses toimumas ka Tallinna Kalevi perepäev, kus on plaanis MEGA palju põnevat nii lastele kui täiskasvanutele. Väravad avatakse juba kell 16.00 ning kõigi meelt aitavad lahutada suur Robinsoni Raja batuut, näomaalingud, murumängud, polaroidide fotoboks, Richie Kaljulaiu jalgpallitrikkide workshop, Kalevi Kotkaste eSpordi ala, 4teamsi müügipunkt ning avatud on appeTHAIzeri söögiputka ja Saku joogitelk. Tallinna Kalevi perepäeva naelaks on 16.30 algav legendide showmäng Kalev vs. Flora, kus platsile jooksevad sellised elavad jalkalegendid nagu Joel Lindpere, Martin Kaalma, Indrek Zelinski, Kristen Viikmäe, Gert Kams, Markus Jürgenson, Andres Oper, Marko Kristal ning ka kõigi lemmik plaadikeerutaja Erkki Sapapuu ja paljud teised! Oodatud on kõik pered kes soovivad taasiseseisvumispäeva sportlikult tähistada!

Seega on homme staadionile tulekuks põhjuseid loeteldamatult palju, kuid üritame siiski mõned neist välja tuua: selle suve viimane kodumäng, vastaseks valitsev meister FC Flora, kõigile rõõmu pakkuv suurejooneline Tallinna Kalevi perepäev ning Kalevi ja Flora legendide lahing.

Lisaks on FC Flora praegu kahemängulises võidupõuas, äkki on just nüüd see hetk käes, kui valitsev meister kodumurul maha murda ja koduvälja needus seljatada? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse pühapäeval, 20. augustil, kell 18.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Tuleme kõik taas kokku, naudime Tallinna Kalevi perepäeva melu ning aitame üheskoos lõpuks ometi sini-valged esimese koduvõiduni!