Oma juubelihõngulist hooaega, mil täitub nii 100 aastat meistritiitlist ja kümnes hooaeg kõrgliigas peale klubi taasasutamist, jätkanud ajalooliselt edukalt! Oma viimases kodumängus tuli küll Tartu JK Tammekaga 1-1 viiki leppida, kui meie poolt realiseeris penalti Tristan Toomas Teeväli, kuid sellele järgnesid kaks väga magusat ja võitluslikku võõrsilvõitu. Esmalt alistasime “pronksilahingus” 2-0 Foday Trawally duubli toel Pärnu JK Vapruse ning lisaks võtsime ka kauaoodatud FC Kuressaare skalbi, kui taaskord vahetusest sekkunud Foday Trawally meid kaotusseisust võidule tassis ning lõppskooriks 2-1 vormistas. Seega on meil õnnestunud kasvatada punktiarvet juba neljas kohtumises järjest, millest 3 on olnud võidud ja 1 viik, ning kirjutada sellega tabelisse 23 punkti, mis annab peale 13-ndat vooru rahulolu pakkuva kolmanda tabelirea FC Flora ja FCI Levadia järel.

Homme on meid aga rahvusvahelisel aardejahi päeval ees ootamas esimene kodumäng vanal heal Kadrioru staadionil, kus ka enda aardelaegast võidu näol Paide Linnameeskonna vastu taga ajama hakkame!

Paide Linnameeskond tuli eelmisel hooajal viimase vooruni kestnud haaravas pronksivõitluses FC Nõmme Kaljuga edukalt välja, kusjuures lõpetati samadel punktidel ning medalid saadi kaela omavahelistes kohtumistes saavutatud üleoleku tulemusel. Käesoleval hooajal ei ole aga Paide Linnameeskonna senine jalakäik eelnevate aastate edule ootuspäraselt õnnestunud – on küll öeldud, et tiitel ei ole otsene eesmärk, kuid 13-nda vooru järel kogutud 14 punkti ja seitsmes tabelirida ei vasta kindlasti klubi enda ambitsioonidele. Tõsi, meeskond on olnud kimpus vigastustega mitmete potentsiaalsete algkoosseisu mängijate puhul, mistõttu nii mõnigi terve mängumees on juba mõnda aega katnud mitte just enda kõige harjumuspärasemat positsiooni platsil. Kui aga visata pilk peale kahe hooaja vahel toimunud üleminekutele, siis FCI Levadia ja Narva Transi rohkete muudatuste taustal on isegi justkui märkamatuks jäänud, et ka Paide Linnameeskond on teinud rohkeid koosseisu vangerdusi – välja on liikunud 8 ning asemele toodud 11 mängumeest. Lahkunutest tooks välja Gambia ründaja Bubacarr Tambedou, kes siirdus laenule Tiraspoli Šeriffi ja äärekaitsja Edgar Turi, kes liitus FCI Levadiaga. Oma roll on välja liikunute seas ka meil, kui viimases kahes mängus säranud Foday Trawally on teist hooaega just meile laenule lubatud ning ka Ragnar Klavan on kolinud mänguväljakutelt ümber meie kontorisse klubi presidendi rolli täitma. Liitujatest on suuremat rolli kandnud poolkaitsja Silver Alex Kelder FC Kuressaarest, keskkaitsja Gerdo Juhkam Tartu Tammekast, silmapaistvat Premium liiga debüüthooaega tegev poolkaitsja Oskar Hõim Tabasalust ja välismaalastest Hollandi keskkaitsja Deninho Muringen Rodast ning teistest natuke hiljem saabunud Gambia ääreründajad Babou Cham ja Modou Lamin Demba. Seega on Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid olnud küllaltki raske ülesande ees – luua ühtset löögirusikat arvukate koosseisu muudatuste ja vigastuste taustal.

Eelmisel hooajal jäi meie omavaheliste kohtumiste saldo seisuga 3-1 Paide Linnameeskonna leerile. Naljapäeval toimunud kodumängus tuli tunnistada 0-3 kaotust, kuuaega hiljem võõrsil aga suisa 0-7. Augusti lõpus toimunud võõrustamisel lõi Paide meie võrku taas seitse väravat, kuid meie poolelt vastasid väravaga ka Ioan Yakovlev ja Tristan Toomas Teeväli. Oktoobri keskel suutsime aga eelmise hooaja viimases mõõduvõtus võtta Paide linnastaadionilt kaasa magusa 2-1 võidu, kui 32. minutil jäime väravaga taha, kuid teisel poolajal tõi 62. minutil viigi tabloole Taavi Jürisoo tabamus ning meie võiduvärava vormistas meeldejäävalt võimsa ülevälja sööstuga 90+1 minutil Ioan Yakovlev. Lisaks oleme selle hooaja esimesest omavahelisest mõõduvõtust tänu Ats Purje 40. minuti väravale 1-0 võidu vormistanud. Kusjuures meie viimase kahekümne mängu tulemused Paidega on olnud 17 kaotust, 1 viik ning just need viimastena mainitud 2 võitu. See annab ka meile positiivse sisendi seda võidukat jada Paide vastu jätkata ning oma aarete kogumikku ka kolmas järjestikune võit juurde lisada. Kuidas see meil õnnestub, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse kolmapäeval, 24. mail, kell 18.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Soovitatav on saabuda juba varakult kella viieks, et osaleda meie aardejahi mängus ning see järel juba elada kaasa Kalevlastele muruväljakul, et see ka neil õnnestuks!