Viimases kodumängus enne europausi ei suutnud me paraku oma võidukat seeriat FC Kuressaare vastu pikendada ning tuli vastu võtta 1-3 kaotus. Meie auvärava eest hoolitses 90+2 minutil Arseni Kovaltšuk, kes sellega ka lõppseisu vormistas. Premium liiga mängupausi ajal aga me ei puhanud ning liitsime oma esindusmeeskonnaga Ragnar Klavani, kes juba homme oma debüüdi Kalevi eest teha võib. Vastaseks selles põhimõttelises lahingus on Pärnu Vaprus, kes täpselt meie ees ühe punktise eduga praegu kolmandat kohta liigatabelis hoiab.

Alustuseks vaataks korra tagasi ajalukku: umbes aasta tagasi, kui 19. juuliks oli mängitud sarnaselt praeguselegi 20 vooru, olime kogunud 12 punkti ning Pärnu Vaprus 8, tabelis andsid need punktid vastavalt kaheksanda ja kümnenda koha. Täna, aasta aega hiljem, on aga Pärnu Vaprus kogunud 29 punkti ja meie 28, tabelikohtadeks kolmas ja neljas. Relegatsiooniheitlus on mõlema meeskonna puhul asendunud palju kõrgema mänguga. Kui näiteks mõni jalkafänn oleks aasta tagasi talveunne jäänud ning nüüd ärganud, siis vaevalt ta enam Premium liiga tabeliseisu nähes sellist uneprojekti ette võtaks. Käimasolevale hooajale liigatabeli mõistes ongi kõvasti vürtsi lisanud just meie ja Pärnu Vapruse esiletõus võitluses kõrgemate kohtade nimel ning siinkohal soovime kindlasti tunnustada vastasvõistkonna ja nende peatreeneri Igor Prinsi tööd. See kõik kasvatab ka homse lahingu tähtsust, sest meie mõlema selja taha jääb mitmeid näljaseid klubisi, kes ise nendele positsioonidele juba pikemat aega hammast ihuvad.

Nagu juba öeldud sai, on Pärnu JK Vaprus tegemas väga tugevat, kui mitte isegi öelda ajaloolist hooaega. Seni kogunenud punktisaagile lisavad väärtust ka mitmed mälestusväärsed tulemused eeldatavalt tugevamate vastaste vastu, näiteks mängudest Paide Linnameeskonnaga on saavutatud võit ja kaks viiki ning FCI Levadiaga on samuti korra viigistatud. Lisaks on võimalik välja tuua just viimases mängus saavutatud suureskooriline 4-0 võit hiljutise karikavõitja Narva Transi üle. Sellised tulemused näitavad, et praegune tabelipositsioon ja punktisaak ei ole kindlasti juhuslikud. Lisame siia juurde veel, et märtsikuus valiti nii Pärnu Vapruse peatreener Igor Prins kui ka nende keskkaitsja Uku Kõrre liiga parimateks. Kui vaadata korra resultatiivsemate mängijate poole, siis selles valdkonnas valitsevad Pärnu Vapruses hetkel Kevinid – Kevin Kauber on sahistanud vastaste võrke viiel korral ning Kevin Aloe on jaganud tiimikaaslastele 4 resultatiivset söötu. Üldplaanis on aga praeguse edu taga olnud ülimalt tugev meeskondlik sooritus. Suvises üleminekuaknas on praeguseks täiendatud ridu varasemalt Paide Linnameeskonnaski mänginud ääreründaja Raimond Einoga, lisaks sai hiljuti Pärnu kohalikust meediaväljaandest lugeda, et mängijateturul otsitakse veel täiendavat lisajõudu.

Visates pilku peale meie omavahelistele mõõduvõttudele sel hooajal, oleme mõlemad senised võõrsilkohtumised resultaadiga 2-0 võitnud. Väikse lisamärkusena tuleb tõdeda, et paraku Pärnu rannastaadionil sel hooajal Tallinna Kalevit näha ei saagi, sest mõlemad võõrsilmängud toimusid Rehepapi kunstmuruväljakul. Mis aga lisaks mänguskoorile ja väljakule mõlemat kohtumist ühendab – mõlemast mängust on üks Pärnu Vapruse mängija pidanud punase kaardiga teistest varem riietusruumi lahkuma. Esimeses mängus oli vastasleeris teise kollasega patustajaks 50. minutil söödumeister Kevin Aloe, kelle põhjustatud penalti realiseeris meie poolelt Tristan Toomas Teeväli. Varasemalt oli 34. minutil löönud meie esimese värava Arseni Kovaltšuk. Teises kohtumises teenis 36. minutil punase kaardi vastaste väravavaht Hendrik Vainu. Meie mõlema tabamuse eest hoolitses siis 64. minutil vahetusest sekkunud Foday Trawally, kes oli resultatiivne nii 69. kui ka 75. minutil. Seega võivad kihlveokontorid olla juba ülekoormatud 2-0 ja punase kaardi panustest, kuid iga mäng on siiski erinev (äkki?) ning võib-olla oligi eelnevas kahes kohtumises tegemist äärmiselt suure külalislahkusega. See omakorda loobki lisaks niinimetatud pronksilahingule juurde intriigi, kas mäng lõppeb kahekümne kahe mängijaga väljakul ning milliseks kujuneks sel juhul lõppskoor?

Nagu ka esimeses lõigus mainitud sai, on meie esindusmeeskonnaga nüüd liitunud Ragnar Klavan, kes põimib edaspidi nii klubi presidendi kui ka mängija rolli. Ragnari näol on tegemist vaieldamatult Eesti jalgpalli legendiga, kes on suutnud teha ka Euroopa mõistes silmapaistva sportlaskarjääri. Oma seitsmeteist aastase väliskarjääri jooksul on ta esindanud kuue klubi värve, seejuures suutnud tulla näiteks Hollandi meistriks AZ Alkmaari ridades, omada kandvat rolli FC Augsburgi imelisest hooajast Saksamaa Bundesligas, kui autsaiderina viiendaks tuldi ning järgmisel hooajal Euroopa liigas veerandfinaali jõuti ning otseloomulikult jõuda välja FC Liverpooli, kus Champions League finaali jõuti. Lisaks on Ragnar Klavan esindanud 129 korda Eesti koondist, kuhu sisse jääb ka 2012. aasta EMi valiktsüklis play-off faasi jõudmine. Ragnari liitumine sini-valgete esindusmeeskonnaga pani ka Pärnu Vapruse ründetuusa Kevin Kauberi naljatledes uurima, kas tõesti ei oleks olnud võimalik sellega veel nädalakest oodata. See lisab saabuvale kodulahingule lisaks eelnevatele intriigidele juurde ka veel ühe põnevust lisava küsimuse – kas just selles mängus teeb Ragnar Klavan oma debüüdi Tallinna Kalevi eest? Seda kõike tuleb juba homme staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 22. juulil, kell 17.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik jälgimaks ülipõnevat selle hooaja suurimate üllatajate lahingut Kadrioru staadionil ning hoiame sini-valged pronksikursil!