Kui eelmises eelvaates saime rõõmsalt öelda, et esimene punkt on käes, siis nüüd saame veel uhkemalt kuulutada: esimene võit on samuti olemas! Justnimelt viimases kodumängus alistasime me Ioan Yakovlevi väravast Tartu Tammeka 1:0! Järgmisena võõrustame me aga seni ainult võite tunnistanud FC Florat. Ühe kohtumise sel hooajal oleme me vastastega juba maha pidanud, kui teises voorus tuli võõrsil tunnistada 7:1 allajäämist. Samas õnnestus meil selles mängus ka 13 minutit eduseisu omada, üldse on FC Florale sel hooajal löödud ainult 3 väravat, millest üks on mõistagi ka meie nimel. Vastasmeeskonna käimasolev võitude seeria on loomulikult aukartust äratav, kuid ka meie oleme oma rattad vaikselt käima saanud ning viimasest kahest mängust lõpuvile järel punktilisa teeninud!

FC Flora on Eesti klubijalgpalli maastikul selgelt tippklubi staatuses. Seda ilmestavad nii 13 meistritiitlit kui ka kõnekas fakt, et alates 1997. aasta hooajast on esikolmikust välja jäädud kõigest neljal korral, kui aastatel 2005, 2009, 2013 ja 2016 lõpetati neljandal tabelireal. Viimasel hooajal tuli põneva lõpplahingu järel tunnistada FCI Levadia paremust ning leppida teise kohaga. Kahe hooaja vahel lahkusid välisklubidesse põhikoosseisu meestest Matvei Igonen, Märten Kuusk ja Rauno Sappinen. Lisaks liikus Hollandisse tegusi tegema noormängija Rocco Robert Shein. Ründeliini toodi täiendust Tristan Koskori ja Aleksandr Šapovalovi näol. Lisaks sõlmiti leping Otto-Oliver Lipuga, kes aga enne hooaja algust koos varasemalt meeskonda kuulunud Sten Reinkorti ja Mattias Männilaanuga FC Kuressaarde saadeti. Keskväljale võeti juurde Mihkel Järviste ning kaitseliini Marko Lipp, lisaks saabus mõne vooru järel Ukrainast Joonas Tamm. Seega muudatusi on toimunud omajagu, kuid säilinud on ka vanad mustrid ning platsil toimuvat dirigeerib endiselt maestro staatuses olev Konstantin Vassiljev.

Mälestusväärseima omavahelise lahingu rubriiki alustaks seekord tsitaadiga, mille autoriks legendaarne telekommentaator Tarmo Tiisler: „Kas siia läks praegu Flora tiitel?“ millele vastusena kõlas sügav ja mõtlik: „Huhuhuu.“ Taaskord üks võimas vägitegu 2018. aasta Tallinna Kalevilt! Täpsemalt vaatame tagasi 30. septembri 30. vooru lahingule Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul. Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga, kuid seda mälestusväärsem see teine poolaeg olema sai. Mänguskoori avas 54. minutil FC Flora poolelt praeguseks noores eas profikarjääri lõpetanud Madis Vihmann, kuid juba kaks minutit hiljem lõi Steve Kingue toona Kalevis mänginud Karl Mööli söödust ühe värava tagasi. Karl Mööl omas selles kohtumises üpriski keskset rolli, sest just tema põhjustas penalti, millest FC Flora 78. minutil Zakaria Beglarishvili tabamuse järel uuesti juhtima läks. See ei olnud aga veel kõik, just Karl Mööl heastas oma eelneva patu, teenides mängu lõpus ise penalti, mille Hannes Anier ka neljandal lisaminutil külmavereliselt realiseeris. Ning sellele järgneski juba eelpool väljatoodud tsitaat ja peagi oli ka lõpuvile, lõppseisuks 2:2 viik.

Kui me peakski saabuvas kohtumises meist kaks päeva vähem puhata saanud FC Florat üllatama, oleks kindlasti liiga vara uuesti nii võimsaid küsimusi õhku paisata, kuid see ei kahanda kuidagi selle mängu väärtust. Seega igaljuhul on põhjust sammud taas staadionile seada vaatamaks, kuidas me seekord tugevale oponendile vastu hakata suudame!

Kohtumine toimub kolmapäeval, 27. aprillil kell 18:00 Sportland Arenal(Jalgpalli 19. 11312 Tallinn).

Tavapilet on 5€ ja sooduspilet 3€. Kohapeal saab osa võtta 1€ õnneloosist, kus üks õnnelik võitja saab ostetud pileti eest auhinnakomplekti. Loosiks võib soetada mitu piletit. Piletikassas on avatud ka fännitoodete müük, mille puhuks palume kaasa võtta sularaha.