Viimases kodumängus tuli paraku tunnistada kuiva 0:2 allajäämist Narva Transile. Kõigest kolm päeva hiljem olime uuesti sama vastasega vastakuti, seekord karikamängus, ning siis tuli vastu võtta viimase minuti penaltist valus 1:2 kaotus. Õieti läkski tõeline tulevärk käima siis, kui tablool tiksusid juba 90+ minutid. Esimesel neist saime tänu Ats Purje tabamusele kätte viigi ning 90+7 kustutati paraku meie lootused edasipääsule. Seejärel raputasime aga natukese kohalikku jalgpalli üldsust, kui liigamängus võõrsil Paide Linnameeskonna üle 2:1 võidu võtsime! Meie poolelt olid resultatiivsed oma algkoosseisu debüüdi teinud Taavi Jürisoo ja lõpliku seisu vormistas fenomenaalse kiirrünnakuga 90+1 minutil ei keegi muu, kui Ioan Yakovlev! Ilmselt räägitaks sellest mängust siiani, kui Nõmme Kalju ei oleks loetud päevad tagasi karikasarjas allavandunud Esiliiga B meeskonnale JK Tabasalu. Paide Linnameeskonnaga oli meil muideks ka siiani kõige kehvem väravatevahe liigamängudes, seega igati ilus punkt nende vastasseisude lõpetuseks sellel hooajal. Järgmise vastasena võtame aga kodus vastu Tallinna JK Legioni, kellega meil on samuti väga palju mängus!

Tallinna JK Legion, mis asustati aastal 2008, on nüüdseks lõpetamas juba oma kolmandat hooaega Premium liigas. Vastasmeeskond on endale nime teinud tugeva kasvatajaklubina, nii mõnigi praegune koondislane on just nende noortesüsteemist pärit. Bravuurikalt ja suurte ambitsioonidega kõrgliigasse saabunud meeskond on esimese kahe hooaja järel teatavasti läbinud suure noorenduskuuri ja on sellel hooajal võitlemas selle eest, et mitte jääda viimaseks ning samuti vältida üleminekumänge. Eelmisel aastal viiendaks jäänud klubi seisu pole kergemaks teinud ka tõsiasi, et hooaega alustati miinus nelja punktiga seoses ebakorrektsusega litsentseerimis toimingutel. Hooaja alguses näidati noorenenud koosseisust hoolimata aga kõva duhhi ning osutati kõigile visa vastupanu. Mingil perioodil kippus aga tulemus kannatama ja saadi koguni 10 kaotust järjest. Siis see õnnetu seeria katkes ning viimasest seitsmest mängust on võetud tublid 2 võitu ja 2 viiki. Tõsi, sinna sekka on sattunud ka korralikud ketukad nii Paide Linnameeskonnalt (0:10) kui ka Narva Transilt (1:6). Viimases kohtumises mängiti aga 3:2 üle ajaloolist hooaega tegev FC Kuressaare ning järgmisena ihutaksegi hammast juba meie peale. Kui tuua välja silmapaistvamaid mängijaid, siis kindlasti ei saa üle ega ümber 19-aastasest rünnakute vedajast Nikita Ivanovist, kes on praeguseks juba üheksa väravat kõmmutanud ning veel kolm resultatiivset söötu kirja saanud. Lisaks on head hoogu näidanud keskväljal dirigeeriv Pavel Dõmov, kes muideks ka meie ridades aastal 2020 kaasa lõi. Tema nimel on praeguseks 6 väravat ja samapalju väravasööte. Võtmemängijatest ei saa mainimata jätta ka väravasuul seisvast lätlast Ivans Baturinsit. Suvises üleminekuaknas väga palju ei toimetatud – meeskonnaga liitusid Daniil Tarassenkov ja Erko Jonne Tõugjas ning lahkus Mihhail Kolobov.

Millest aga seekordselt eelvaatel selline pealkiri? Nimelt asume meie hetkel teatavasti kaheksandal tabelireal ning TJK Legion üheksandal. Matemaatiline võimalus on veel olemas, et need kohad võiksid vahetuda – selle vältimiseks oleks meil vaja kõigest ühte punkti ehk vähemalt viik oleks selles plaanis sobiv tulemus. Loomulikult rihime meie aga võidu suunas. Meie eelnevad omavahelised kohtumised sellel hooajal on lõppenud 1:1, 2:2 ning viimase mängu suutsime 3:2 enda kasuks pöörata. Seega trend näitab positiivset suunda ning lisaks on väravate arv iga kohtumisega kasvanud, kas see jätkub ka seekord? Negatiivsema poole pealt tuleb tõdeda, et viimase kohtumise väravate autorid Hannes Anier ja Foday Trawally paraku homme pigem mängida ei saa. Kui vaadata aga üldiselt meie ühist ajalugu Premium liigas, siis senised seitse kohtumist on väga võrdses võtmes kulgenud – 3 viiki, 2 võitu meile ja 2 võitu neile. Seega, kas suudame hoida selle hooaja saldo positiivsena ja ehk ka üldise seisu enda kasuks pöörata? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla! 

Miks lisaks põnevale jalkalahingule veel staadionile tulla? Käesoleval hooajal on meie mänge külastanud kokku 3838 pealtvaatajat, see teeb 256 pead mängu kohta. Meie senine rekord 252 inimest mängul pärineb 2019. aasta hooajast. Sel aastal oleme aga sportliku poole pealt edukamad olnud ning samuti jagub siia hooaja lõppu veel kuhjaga intriigi – endiselt ei ole võimatu püüda nii seitsmendat kui ka kuuendat kohta! Seega meie poolt on selleks välja käia kolm põhjust: tänada esindusmeeskonda hea hooaja eest, innustada veelgi uhkema lõpu suunas ning ületada ka senine hooaja keskmine publikurekord!

Avavile antakse laupäeval, 22. oktoobril, kell 14:30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik taas selleks ajaks kokku ning anname endast kõik, et hooaeg võimalikult kõrgel tabelireal lõpetada!