Tele2 alustas koostööd JK Kaleviga, et pakkuda gümnaasiumiõpilastele võimalust ühendada haridus ja jalgpall ning hoida fookust nii noorte füüsilisel kui ka vaimsel arengul. Koostöö on osa Tele2 pikaajalisemast strateegiast panustada noorte vaimsesse tervisesse – innustades neid ekraaniaega vähendama ja rohkem liikuma. 

Tele2 tegevjuht Margus Nõlvaku sõnul võttis ettevõte möödunud aastal jätkusuutlikkuse strateegias ühe olulise suunana fookusesse noorte vaimse tervise toetamise. Tele2 ühendas „Minu parem Eesti“ projektis jõud Bolti, TKM Grupi ja LHV-ga ning koos panustatakse rahvahääletuse tulemusena võitnud projekti “Noorte vaimse tervise toetamine läbi tõenduspõhiste lühisekkumiste”. Projekti raames pakutakse noortele vanuses 12–26 kuni 2500 tundi individuaalset nõustamist ja see jätkub sel aastal.  

Tele2 on vaimse tervise teemaga nii ettevõtte siseselt kui ka laiemalt ühiskonnas edasi tegelenud ja saavutas muu hulgas tööandjana Vaimse Tervise kuldmärgise. „Vaimse tervise olulisuse tõstatasime laiemalt ka möödunud detsembris kui juhtisime ekraaniaja vähendamisele tähelepanu kampaaniaga „Head aega ekraanid“. See ei piirdunud meie jaoks vaid sõnumiga, vaid pakkusime inimestele ka tasuta võimalust osaleda Hea Aja festivalil, et nautida sportlikke, loovaid ja sotsiaalseid tegevusi ekraanideta,“ lisas Nõlvak.  

Ekraaniaeg mängib olulist rolli just noorte vaimses tervises, mille toetamist tajub Tele2 ka telekomide vastutusena. Näiteks viis uuringufirma Kantar 2022. aastal läbi ülemaailmse analüüsi nutitelefonide kasutamise kohta. Selgus, et noorema põlvkonna nutiaeg läheneb täispikale tööpäevale. Lõuna-Korea Hanyangi ülikooli 2023. aasta uuringus analüüsiti ligi 55 000 teismelise nutitelefoni kasutamise seost vaimse tervisega. Leiti, et kui ekraaniaeg ületas nelja tundi päevas, tõusis märkimisväärselt noorte stressitaju, suurenesid uneprobleemid, depressiivsete sümptomite ilmnemine ja sagenesid suitsiidsed mõtted. 

Tele2 näeb noorte heaolu Eesti ühiskonna tuleviku võtmes kriitilise tegurina ja alustas koostööd JK Kaleviga, et ühiselt sellesse valdkonda praktilist väärtust tuua. “Soovime, et nii noorte vaimne kui ka füüsiline tervis oleksid hoitud. Sport on selle toetamiseks üks oluline viis, sest liikumine ja meeskonnatöö annavad enesekindlust ning positiivseid sotsiaalseid kogemusi. Näeme seda koostööd olulise sammuna, et noortel tekiks tasakaal õpingute, huvide ja digitaalsete vahendite kasutamise vahel. See võimaldab meil hoida sõna otseses mõttes pallil silma peal, et tuleviku tegijad kasvaksid vaimselt ja füüsiliselt tugevateks inimesteks,” kommenteeris Nõlvak. 

JK Kalevi õppekava võimaldab õpilastel tasakaalustada sportlikku ambitsiooni gümnaasiumiharidusega. Uue lähenemisega tehti algust 2023. aasta sügisel ja tänaseks osaleb akadeemias ligi 30 noort. Tallinna Kalevi spordidirektor Joel Lindpere ütles, et nende laiem eesmärk on aidata noortel areneda nii füüsiliselt kui ka vaimselt ja leida jalgpallist tuge ka teistele eluvaldkondadele. „Treeningud, võistlused ja pingelised olukorrad arendavad vaimset vastupidavust, aga samal ajal ei tohiks kannatada hariduslik pool. Koostöös Tele2ga saame veelgi enam tõsta teadlikkust noorte vaimse tervise teemadel ja kutsuda neid üles nutiseadmeid targalt kasutama, pakkudes neile turvalist ja arendavat keskkonda.”