Topelt ei kärise nagu öeldakse, nii pakub meie tihe graafik kalevlastele viie päeva jooksul kaks kodumängu järjest. Möödunud laupäeval võõrustasime FC Nõmme Kaljut, kes oma füüsilise ründeduo Promise-Tamm väravate toel 2-0 võidu võttis. Positiivselt poolelt oleks aga seis saanud ka hullem olla, kuid õnneks päästis meid Oskari Forsman, kes 90+4 minutil Alex Matthias Tamme penalti tõrjus. Ja just selle positiivsema noodi pealt ongi aeg minna vastu järgmisele kodulahingule, kui vastaseks on valitsev Eesti meister FC Flora.

Viimase hooaja lõpp osutus niivõrd haaravaks, et peaaegu kõik kohad olid enne viimast vooru lahtised. Nõnda ka esikoht, millele konkureerisid FCI Levadia ja FC Flora, kes lõpus kahepunktise eduga meistriks pärjati. Kahe hooaja vahel on toimunud aga rohkem kui üsna mitu muutust. Esimesena tuleb kindlasti välja tuua treeneritetiimi muudatused, nii peatreener Jürgen Henn kui ka abitreener Joel Indermitte lahkusid. Neist jäänud tühimiku otsustas täita klubi spordidirektor Norbert Hurt iseendaga, ehk hetkel toimetab ta kahel rindel korraga. Suuremateks üllatuspommideks olid ka Henrik Ojamaa Paide Linnameeskonda siirdumine ja Ken Kallaste FCI Levadiaga liitumine. Sammu välismaale otsustasid teha Martin Miller ja Michael Lilander, kes mõlemad ühinesid Iirimaa kõrgliigaklubiga Bohemian FC. Lisaks suundusid Mihkel Järviste ja Bruno Vain Nõmme Unitedisse ning traditsioone järgides laenati Kaur Kivile Kuressaarele. Lahkujatena saab veel mainida ka Henrik Pürgi ja Ingmar Krister Paplavskist, kes mõlemad vaatamata noorele eale mängijakarjäärile punkti panna otsustasid. Seega on lahkujate nimekiri tegelikult päris võimas, juurde toodi aga ainult kolm meest. Nendeks on praeguseks mitmeid häid esitusi pakkunud ründav poolkaitsja Maksim Kalimullin, multikultuursest perest pärit poolkaitsja Oliver Nikola Cekredzi ning äärekaitsja Stevin Kerge. Raskest vigastusest on võetud enda hoole alla taastuma ka Rauno Sappinen, kes kõigi eelduste kohaselt sügiseks mängukõlbulikuks saab. Hooaja esimest üheksat mängu on aga alustatud üpriski mitte-flooralikult, ehk nendest on näppude vahele saadud 3 võitu ja 4 viiki. tabeliliidrist jäädakse sellega juba 12. punktiga maha, mis tiitli kaitsmist just eriti lihtsaks ei muuda. Viimasest kolmest mängust kaotatigi esimene 1-3 Paidele ning sellele on järgnenud 2-2 viigid Nõmme Kalju ja Kuressaare vastu. Seega on vastaste soov võidurajale naasta suur ning kindlasti tullakse saabuvale mängule näljaselt peale.

Mälestusväärseimaks hetkeks saab eelmisest hooajast omavahelistest vastasseisudest välja tuua 1-1 viigimängu, kui jäime küll 16 minutil kaotusseisu, ent 31. minutil viigistas penaltist Tristan Toomas Teeväli. Ülejäänud mängudes pidime paraku kaotustega leppima. Küll aga oleme ka juba sel hooajal korra kohtunud, kui suutsime põnevas madinas 2-2 viigi välja võidelda. Mängu alguses läksime Marek Kaljumäe värvast 1-0 ette, kuid teise poolaja 57. minutiks leidsime end 1-2 kaotusseisus. Kastanid tõi tulest välja ei keegi muu, kui Ats Purje, kes 78. minutil mängu lõppseisu tabloole tõi. See loob hea pinnase uuesti eelmise aasta meisterklubilt punkte röövima minna. Et seda saavutada, on homme meile kaasa elama tulemas ka Taltechi korvpallifännid ning Tapa NATO väeosa. Milliseks kujuneb mäng ning möll tribüünil? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse kolmapäeval, 1. mail, kell 19.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139).

Tähistame kevadpüha korralikus staadioniatmosfääris ning aitame sini-valged võiduni!