Napid nädalapäevad tagasi võõrustasime Coolbeti derby raames kodustaadionil Pärnu Vaprust. Nagu oodata oli, midagi lihtsat meid ees ei oodanud, ning saime napi 1:0 võidu. Meie poolelt skooris 16. minutil penaltist Ioan Yakovlev, kes selle ka ise teenis. Juba 22. minutil seisime aga ise penaltiga silmitsi ning siis säras meie väravasuul Maico Rimmel, kes vastaste ühe suurima väravaküti Kevin Kauberi penalti ära võttis! Teisel poolajal pani Vaprus meile tugeva surve peale, kuid suutsime vastu pidada ja kolm punkti endale tabelisse juurde kirjutada. Mängujärgselt andis vastaste peatreener ka pika ahastava tiraadi sellest, kuidas neil lihtsalt pole õnnestunud heast mängust olenemata juba pikalt punktilisa teenida. Loodame, et hooaja viimastes mängudes see neil siiski õnnestub! Meie tsementeerisime aga selle võiduga endale järgmiseks hooajaks koha Premium liigas ning meie järgmine mäng toimub juba sellel laupäeval, kui taaskord kodumängus tuleb vastu võtta piirilinna klubi Narva Trans.

Narva Trans on asutatud juba aastal 1979 ning mänginud kõrgeimal liigatasemel kõigil hooaegadel Eesti taasiseseisvumisest alates. Algselt oli meeskonna nimeks FK Avtomobilist, 1989. aastast Narva Autobaas ning praegust nime kantakse aastast 1992. Pika ajalooga klubil on alati olnud siht medalite suunas või vähemasti eurokohalegi. Selles kontekstis ei ole käesolev hooaeg just kõige edukamalt õnnestunud, kui hetkel ollakse tabelis kuuendal real ning viiendast kohast lahutab neid kuus vooru enne lõppu juba 12 punkti ja pigem tuleb muret tunda seljataga toimuva osas. Senise kolmekümne mängu saldoks on 9 võitu, 5 viiki ja 16 kaotust. Samas ei ole mõne aasta tagune peatreenerite vahetamine jätkunud ning hooaja algusest tüüri üle võtnud Aleksei Eremenko paistab omavat klubijuhi Nikolai Burdakovi usaldust. Lisaks on Narva Trans olnud üpris vaatemänguline sats, kes heal päeval võib kõigile paksu pahandust korraldada. Näiteks on hetkel tiitlikursil olev FC Flora ühe oma kolmest viigist teinud justnimelt Narva Transi vastu. Ja ilmselt on kõik jalgpalli sõbrad juba ammu tuttavad ütlusega, et Narvas ei ole mitte kellelgi kunagi lihtne. Üheks selle hooaja silmapaistvaimaks mängijaks kogu liigapeale on kujunenud narvalaste leeri kuuluv Ukraina keskkaitsja Denis Dedetško. Kaitsemängijale mitte just kõige omasemalt on ta meeskonna suurim väravakütt, olles väravavõrgud üles leidnud kahekümne kuuest mängust tervelt üheksal korral – sellega jagab ta väravalööjate edetabelis kaheksandat kohta näiteks selliste edurivi meestega nagu suvel Paidest Praha Slaviasse siirdunud Ebrima Singhateh ning Kaimar Saag. Vaatemängulisust on pakkunud nii tema ümberlülitumised kaitsest rünnakule, karistuslöögid kui ka näiteks hiljuti Legionile sisuliselt keskringist löödud mammu. Küll on aga tema nimele kogunenud 12 kollast- ja 2 punast kaarti. Suvises üleminekuaknas toodi juurde Ukraina keskkaitsja Deniss Taraduda, mõned hooajad tagasi ka Levadiat esindanud Saksamaa poolkaitsja Cem Felek ning Premium liigas teada-tuntud kõrget kvaliteeti omav kaitsja Aleksandr Kulinitš. Seega suudeti korralike täienduste näol parandada ka meeskonna sügavust ning vaadates nende nimekirja, vaatab sealt vastu täiesti korralik koosseis nii algrivistuse kui vahetusest sekkujate näol.

Tallinna Kalevi ja Narva Transi omavahelised kohtumised sel hooajal on kujunenud täiesti erinäolisteks – esimeses mängus tuli vastu võtta 0:5 kaotus, sellele järgnes 1:1 viik ning viimatises kohtumises triumfeerisime meie 5:2. Seega saldo on hetkeseisuga viigis, piirilinnlaste kasuks räägib kahe pügala võrra parem väravatevahe. Analoogselt meie viimasele kahele vastasele, Tartu Tammekale ja Pärnu Vaprusele, on ka siin võimalus meil see saldo enda kasuks pöörata! Mängus saab olema palju, Narva Transi vaatest soovitakse kindlustada nii enda seljatagust kui jätta viimasteks voorudeks õhku võimalus püüda kinni FC Kuressaare. Meie kindlustasime aga eelmises voorus Premium liigasse püsimajäämise ning nagu öeldakse, süües kasvab isu – kindlasti ihume hammast nii Tartu Tammeka seitsmendale kohale, mis jääb hetkel meist ühe punkti kaugusele, ning miks mitte ka Narva Transi enda kuuendale tabelireale, mis on praegu viie punkti kaugusel. Suuresti just selles kohtumises võib selgeks saada, kui reaalne seda sihti püüda olema saab! Ärgem unustagem ka seda, et omame kahemängulist võiduseeriat ning soovime kindlasti selle vähemalt kolmemänguliseks pikendada. Kas ja kuidas see meil õnnestub, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 8. oktoobril, kell 16:30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik taas selleks ajaks kokku ning anname endast kõik, et hooaeg võimalikult kõrgel tabelireal lõpetada!