Augusti algus tähendab meile kahte kodumängu järjest, seega pole veel nädalatki möödas, kui uuesti meie tegemistele pilgu peale saame visata. Viimane mäng FC Nõmme Kalju vastu lõppes täpselt sama skooriga, nagu eelmised kaks omavahelist kõrgliiga kohtumist: 0-2. Väravateta esimese poolaja järel haarasid vastased 55. minuti penaltist juhtohjad ning vormistasid lõppseisu 85. minutil. Positiivse külje pealt sai aga oma Premium liiga debüüdi tehtud Jevgeni Tšernjakov, kes just suvises üleminekuaknas meiega liitunud oli. Lisaks avalikustasime veel kahe 19-aastase soomlase liitumise, kui laenasime naaberriigi tippklubilt HJK keskväljamehe Aare Toivoneni ja ründava suunitlusega Stanislav Baranovi. Mõlemad neist on esindanud Soome noortekoondiseid ning saanud karastust ka sealses meistriliigas. Järgmiseks võtame aga vastu FC Kuressaare, kelle vastu kindlasti oma tabelipositsiooni parandada soovime!

Praeguseks hetkeks on FC Kuressaare kogunud 22 vooru jooksul 21 punkti, mis annab neile kaheksanda tabelirea täpselt meie ees. Kui hooaega alustati kahe suure 0-6 kaotusega, siis peale seda on kaitses asjad toimima saadud ning leitud ka üldine stabiilne mänguvorm, korra on näiteks ka Narva Transi 5-0 suditud. Võite on küll kogunenud ainult neli, kuid see eest ollakse liiga suurim viigikoguja, mida on praeguseks kogunenud 9 tükki. Hiljuti oldi lausa neljamängulisel viigiseerial, kuid viimases voorus murdis selle Paide Linnameeskond, kes neist 2-0 üle oli. Üllatuslikult ei tehtud suvises üleminekuaknas mitte ainsatki liigutust, sellise harvanähtava toimetamisega on hiljuti sel talvel silma paistnud ka Pärnu Vaprus. Kui tavaliselt on FC Flora andnud oma mehi Kuressaarde laenule, siis seekord liikusid sealt kaks meest hoopis varem mainitud suvepealinna klubisse. Teatavasti on FC Kuressaare peatreeneril Roman Kozhukhovskyil käsil viimane hooaeg meeskonna eesotsas, ning ilmselt oli just tema enda soov minna hooaja lõpule vastu nende samade meestega, kes seda alustasid. Kui kedagi vastasleerist esile tõsta, siis loomulikult keskkaitsjat Märten Pajunurme, kes sel hooajal lisaks penaltitele ka nii mõnegi ilusa karistuslöögi sisse virutanud on. Väravasuul on stabiilsus saavutatud peale Kaur Kivila esikindaks muutmist ning ründes on endale omaselt olnud ohtlikuimaks meheks Mattias Männilaan, kes on praeguseks 5 väravat endanimele korjanud.

Omavahelisi kohtumise oleme sel hooajal pidanud nüüdseks kaks tükki. Esimeses neist tuli tunnistada 0-3 kaotust ning teises võitlesime enne euromängudele siirudumist välja 2-2 viigi, kusjuures juba viiendaks minutiks oli kahe väravaga taga. Õnneks leidus meie kaardipakis Ats Purje, kes 17. minutil vahe Taavi Jürisoo söödust minimaliseeris ning 43. minutil Vadim Mihhailovi eeltööst viigistas. Tuleb tunnistada, et FC Kuressaare pole meile siiani mugavaimate vastaste hulka kuulunud, näiteks üleeelmisel hooajal kogunes meie saagiks üks viik ja kolm kaotust ning eelmisel pronksiaastal üks võit, üks viik ja kaks kaotust. Julgeks väita, et ei oleks magusamat aega, kui just praegu, et alustada senise tendentsi enda kasuks muutmist ning hakata tabelis fööniksina ülespoole tõusma. Kuidas see meil FC Kuressaare vastu õnnestub? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse reedel, 9. augustill kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme staadionile Kalevlasi toetama ning aitame omad punktireele tagasi!