Meie 2023. aasta hooaeg on tõesti alanud imeliselt, isegi peale mõne rahustava koguse palderjani doseerimist võib endiselt sama väita. Senise hooaja kulg – 0-0 viik FC Nõmme Kaljuga, 2-0 võit Harju JK Laagri üle, 0-2 kaotus Tallinna FC Florale ning 2-0 võit Pärnu JK Vapruse üle annab meile hetkel 7 punkti ning viienda tabelirea. Võib-olla see ainus kaotus valitsevale meistrile võiks nagu natukese tõrva meepotti valada, kuid tegelikult suutsime me selles mängus 72. minutini veel viigiseisu hoida ning tõele aru andes, me räägime siiski eelmise hooaja suveräänsest valitsejast. Veelgi enam rõõmu pakub, et meie mängupilt on tõesti hea olnud – oleme suutnud üldjoonest kinni püsida oma mängujoonises ning vaatamata noorele koosseisuule ei olnud näha mitte mingisgugustki jalaväristamist. Järgmisena võtame aga täna õhtuses kodumängus vastu mulluse hõbedatiimi FCI Levadia, kes peale esimese vooru pettumust üha enam hoogu sisse saamas on.

FCI Levadia on koos Narva JK Transiga viinud sisse kahe hooaja vahelisel ajal kõige suuremad muudatused isikkoosseisus nii treenerite kui mängijate osas. FCI Levadia on oma uueks peatreeneriks võtnud muljetavaldava mängijakärjääriga Curro Torrese, kes on olnud näiteks ka Hispaania suurklubi Valencia CF kapten ning kuulunud Hispaania koondise koosseisu 2002. aasta maailmameistrivõitlustel. Mängijate osakonnas on muudatuste nimekiri tõesti väga pikk. Erinevatesse uutesse sihtkohtadesse on lahkunud senine kapten Brent Lepistu, Robert Kirss, Zakaria Beglarišivi, Mark Oliver Roosnupp, Artur Pikk, Ilja Antonov, Maksim Podholjuzin, Liliu, Maximiliano Ugge, Milan Mitrovic, Karl Rudolf Õigus, Rustam Soirov, Aamir Aballah Yunis ja Andres Järve. Kärjääri lõpetas Artur Kotenko ning võib-olla ka Markus Jürgenson, kes pole seda veel ametlikult välja hüüdnud. Kui lahkujate nimekiri on niivõrd pikk ja uhke, on samamoodi ka liitujaid, kelleks on lisaks tugeva hooaja alguse teinud Mihkel Ainsalule veel Felipe Felicio, Mollo Bessala, Vukašin Latinovic, Ilja Markovskõi, Heitor Marinho dos Santos, Aleksandr Zakarljuku, Edgar Tur, Henri Välja, Michael Schjönning-Larsen, Maksim Pavlov, Oliver Ani ja Henri Käblik. Otseloomulikult peame veel eraldi sellest nimekirjast välja tooma meie eelmise hooaja ühe võtmemängija Ioan Yakovlevi, kellele edu ja rohkelt õnnestumisi uues meeskonnas soovime! Seega nagu igaüks, kes endiselt peale seda pikka nimede nimekirja veel kaasas püsib mõista saab, on FCI Levadias toimunud tõesti suured muudatused. Hooaeg algas neile pettumust valmistava 0:0 viigiga Pärnu JK Vapruse vastu. Sealt edasi on aga võidu punktid võetud nii Tartu JK Tammekalt, Narva JK Transilt kui ka FC Kuressaarelt. Kõik see on kulmineerunud kümne punktiga tabelis ning teise kohaga hetkel. Ei oleks üldse patt mainida, et meie võidu korral tõuseks ka Tallinna Kalev samale punktisummale!

Kui süübida meie eelmise hooaja omavahelistesse kohtumistesse, siis paraku tuli kõigil neljal korral tunnistada vastaste paremust. Alustades esimesest, oli skooride järjestus meie poolt vaadates järgmine: 1:5, 0:1, 1:3 ja 0:3. Omapärase faktina saab aga välja tuua, et mõlemad viimased mängud neist jäid FCI Levadia toonastele peatreeneritele viimasteks. Tegelikult oli ka viimane peatreener enne Savici ja Vassiljevi duot, Martin Reim, samuti just peale meiega kohtumist sule sappa saanud. Seega ajaloole toetudes oleks justkui FCI Levadia peatreeneri tooli osas tugev intriig enne mängu üleval? Kes aga tegelikult tänases mängus au ja kuulsue korjab, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse pühapäeval, 9. aprillil, kell 19.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 11312). Aitame üheskoos sini-valged taaskord ühe vägeva tulemuseni!