Nädal tagasi pidasime maha tulise lahingu FC Kuressaarega, kus paraku pidime valusa 1:2 kaotusega leppima. Meie poolt oli resultatiivne taaskord Ioan Yakovlev. Vahepeal aga ühtegi võõrsilmängu graafikus polnudki ning taaskord on aeg seada sammud Kadrioru staadioni suunas, seekordseks vastaseks valitsev Eesti meister FCI Levadia!

Tallinna FCI Levadia senist hooaja kulgu on isegi üpris keeruline iseloomustada. Alustati superkarika võiduga, millega haarati ka kõik Eestis saadaolevad kolm karikat enda valdusesse. Karikavõitu paraku kaitsta ei suudetud ning juba praeguseks on välja langetud ka tuleval aastal välja mängitavast karikasarjast, kui saadi valus 0:2 kaotus Nõmme Kalju vastu lõpuminutite penaltitest. Suurt rõõmu ei pakkunud ka tänavune euroteekond, kust ambitsioonika klubina kindlasti enamat loodeti. Eelmise nädala järel on tiitlikaitsmise seisukohalt muutunud seis keeruliseks ka Premium liigas, kui FC Flora juba 10 punkti kaugusele läks. Samas on matemaatiliselt veel kõik võimalik ja kindlasti lootus vahe tagasi tegemisele veel elab. Kui meenutada meie eelmise kodumängu eelvaadet FCI Levadiaga, siis sai juhitud tähelepanu vähestele muudatustele meeskonna koosseisus kahe hooaja vahelisel perioodil. Nüüdseks on aga muutunud nii mõndagi, alustades peatreeneri vahetusega, kui tüüri on üle võtnud Ivan Stojkovič. Koosseisu poolest oluliseimatest lülidest lahkunud Frank Liivak, Marko Putincanin ja Bogdan Vaštšuk, samuti ei kuulu enam suurte ootustega saabunud Liliu esindumeeskonna plaanidesse. Liitujateks on keskkaitsja Bourama Fomba, poolkaitsja Til Mavretic ja ründaja Rustam Soirov. Hooaja teises pooles on hakanud rohkem mänguaega teenima ka eelmisel aastal meie ridadesse kuulunud Murad Velijev, kes ka mõned väravad juba kirja saanud.

Sel hooajal oleme FCI Levadiaga kohtunud juba kolmel korra. Hooaja avamängus tuli vastu võtta küllaltki ühepoolne 1:5 kaotus, kodumängus langesime aga alles 84. minuti penaltist 0:1. Viimati kohtusime aga esimesel juulil, kui võimalusterohkes lahingus 1:3 alla vanduda tuli. Igal juhul on FCI Levadia näol tegemist täieliku Premium liiga tippsatsiga, kelle vastu ei saagi olla kerge ei viiki ega võitu noppida, eriti veel nüüd, kus tiitlivõitluses iga punkt arvel on. Küll aga on viimased kaks mängu näidanud, et kui korraliku mängu teeme võivad võimalused selleks täiesti avaneda. Omamoodi stiimul meie meestele võib olla ka see, et viimasest kahekümnest omavahelisest mängust olemegi ainult kaotusi tunnistanud. Kas just sellel pühapäeval suudame sellele seeriale positiivse lõpu panna? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse pühapäeval, 11. septembril, kell 14:30 kodusel Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150).