Kas teadsite, et Tallinna Kalevil on hetkel käimas meistriliiga paremuselt kolmas pikim punktideseeria kahe tabeliliidri FC Flora ja FCI Levadia järel? Täpselt sellise tähiseni oleme me jõudnud tänu viimases neljas mängus saavutatud võitudega Tartu Tammeka (3:1) ja Pärnu Vapruse (1:0) üle ning viikidega Tallinna Legioni (2:2) ja Narva Transi (1:1) vastu! Esimeses suvises kodumängus seisab järgmise tugeva konkurendina meie edukal seerial ees Nõmme Kalju, kes asub hetkel turniiritabelis kolmandal real, ent ambitsioonide poolest ihkab kindlasti veelgi kõrgemat positsiooni. Korra oleme võõrsilmängus vastasega mõõtu võtnud, siis tuli vastu võtta napp 1:2 allajäämine. Samas oleme senise hooaja jooksul näidanud, et kodumängudes oleme võimelised jala värisema võtma ka liiga kõige kangematel satsidel!

Mis on aga andnud aluse Nõmme Kalju suurtele ootustele? Kui aastal 2008 jõuti esmaskordselt kõrgeimale liigatasemele, alustati seal avamängus 1-1 viigiga FC Flora vastu ning kogu debüüthooaeg tervikuna lõpetati lausa neljandal tabelireal (peale FC TVMK loobumist). Lubati, et viie aasta jooksul tullakse eesti meistriks, ning 2012. aastal see ka esimest korda ära tehti. Kuus aastat hiljem korrati seda saavutust ning kogu kõrgliiga perioodi jooksul on lisaks võidetud ka karikavõitlused ja superkarikas. Seega on senise neljateistaastase kõrgliiga perioodi jooksul saavutatud nii mõndagi ning kui jätta välja 2009. aasta, on ka alati lõpetatud esinelikus. Nõmme Kalju viis kahe hooaja vahelisel perioodil läbi ühe selle ülemikuperioodi suurima verevahetuse Premium liigas. Lahkusid nii peatreener Sergei Frantsev, abitreener Marko Kristal kui ka mitmed rohkelt mänguminuteid teeninud mängijad, nagu viimasel hooajal ka kaptenipaela kandnud Aleksandr Kulinitš, Vladislav Homutov ja Deniss Tjapkin. Uueks peatreeneriks nimetati Eddie Cardoso, abitreeneriks sai Kaido Koppel. Märkimisväärseimateks täiendusteks olid Trevor Elhi, Andre Fortune, Henri Järvelaid, Nikita Komissarov, Welves ja German Šlein. Algselt lahkus klubist ka Andri Markovitš, kuid seoses Ukrainas toimuvaga on ta taas tagasi oma pikaajalise koduklubi värve esindamas. Senine hooaja kulg õigustab täielikult nende kolmandat tabelipositsiooni –  punkte on loovutatud kahe kaotusega FC Florale, kaotuse ja viigiga FCI Levadiale, samas üllatuslikuma poole pealt ka 1:1 viikidega Tartu Tammekale ja FC Kuressaarele. Seega üldiselt on näidatud mängude endakasuks pööramisel kindlust, ent kahel korral on lastud ka eeldatavatelt nõrgematel viigipunktidega koju minna.

Seekordse mälestusväärseima omavahelise kohtumisena tooksime esile 2019. aasta 7. vooru lahingu, kui Nõmme Kalju tuli Hiiu kunstmurustaadionil meile vastu valitseva meistrina. Esimene poolaeg lõppes 0:0 viigiseisul, mis muutis vastasleeri üha närvilisemaks ja rahulolematumaks. Kerge pingelanguse tõi neile 55. minutil Alex Matthias Tamm, kes Nõmme Kalju juhtima viis. Juba kolmteist minutit hiljem oli aga tablool seismas juba skoorina 2:1 meie poolt vaadatuna! Väravate autoriteks Andreas Raudsepp ja Daniil Sheviakov, olgu väljatoodud, et hilisemas karjääris on mõlemad meie väravalööjad esindanud ka Nõmme Kalju värve(Sheviakov ka praegu). Mängu juurde tagasi tulles – tundus, et võit ongi juba meie õuele tulemas, kuid sõnaotseses mõttes viimase pallipuutega suutis Aleksandr Kulinitš 2-2 viigivärava lüüa. Nii mõnegi peatreeneri jaoks eurosarjades on kohtumine Nõmme Kalju jäänud tema viimaseks mänguks sellel töökohal, seekord tegime seda meie Nõmme Kaljuga. Hoolimata viimase sekundi pingutustest jäi see mäng Sergei Frantsevile sel ametiperioodil Premium liigas viimaseks.

Kumb jääb aga seekord peale, kas liiga punktideseeria kolmas või tabeliseisu kolmas meeskond?

Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla! Kohtumine toimub teisipäeval, 28. juunil kell 20:00 Kadrioru staadionil(Roheline aas 24. 10150 Tallinn).