Palavalt oodatud koondisepaus on nüüdseks möödunud ning aeg on uuesti Premium liiga käima tõmmata. Kus mujal seda ikka teha, kui mitte Kadriorus! Viimase kodumängu pidasime maikuu lõpus FC Flora vastu, kelle vastu hoolimata 2-3 kaotusest küllaltki pingelise lahingu tegime. Mängu läksime 18. minutil Vadim Mihhailovi väravast juhtima, kuid juba 42. minutiks leidsime end 1-3 kaotusseisust. Kohe teise poolaja alguses skooris aga meie poolelt Ats Purje ning mäng jätkus meie viigivärava otsingute võtme all, kuid hulgalistest võimalustest hoolimata me selleni seekord ei jõudnud. Neli päeva hiljem keerasime aga bussil tuurid sisse ja sõitsime Tartusse sealsele Tammekale külla ning sellest kohtumisest liiga palju meenutada ei tasu – varajane punane kaart ja 0-4 kaotus. Pikem paus seljataga, saame aga nüüd sel hooajal esmakordselt võõrustada eelmise aasta neljandana lõpetanud Paide Linnameeskonda.

Paide Linnameeskond on selgelt toonud Kesk-Eesti meie vutimaastiku tippu, kuuludes juba viimasel viiel hooajal erinevate pealinna klubide vahel esinelikusse. Senine kõrgeim tulemus pärineb aastast 2020, kui lõpetati teisel kohal. Nüüd on selgelt välja öeldud, et lähiaastail on sihiks esikoht ning juba enne käesolevat hooaega peeti neid koos FCI Levadiaga suurimateks tiitlinõudlejateks. Kahe hooaja vahelisel ajal liialt palju liigutusi mängijateosakonnas ei tehtud, kuid samas oli nende seas mitmeid väga olulisi lükkeid. Näiteks toodi FC Florast kogenud ründaja Henrik Ojamaa, FCI Levadiast hetkel korralikke mehetegusi tegev 16 aastane poolkaitsja Patrik Kristal ning Armeeniast tagasi kodumaale keskkaitsja Nikita Baranov. Lisaks tugevdati meeskonda serblasest poolkaitsja Predag Medici, Rooma Lazio akadeemiast naasnud kaitsja Robin Kane ning FCI Levadia noortemeeskonnast saabunud poolkaitsja Rafael Lutsuga. Paide edulugu mängijate müümises sai aga samuti jätku, kui Bubacarr Tambedou hea raha eest Iisraeli klubi Tel Avivi Hapoeli siirdus. Lisaks olid lahkujate seas Dominique Simon, Sergei Mošnikov, Kaimar Saag, Siim Aer, Kristjan Pelt, Oliver Niit ja Marten Henrik Kelement. Lisaks siirdus viimased kaks hooaega laenulepinguga meie värve esindanud Foday Trawally Türki ning Sten Jakob Viidas lubati Soome laenule. Käimasoleval hooajal leiame Paide Linnameeskonna turniiritabeli neljandalt realt, kogutud on 8 võitu, 1 viik ja 7 kaotust. Kusjuures viimasest kolmest liigamängust kõik on kaotatud ning kui lisada sinna juurde karikafinaal, on neile hetkel tekkinud nelja mänguline kaotuste jada. Kõik need on saadud neist tabelis eespool asuvatelt Tallinna suurklubidelt. Seega võis koondisepaus Paidele tulla eriti õigel ajal, et korra jalgpallist mõtted eemale viia ning siis uuesti oma mängumootor käima tõmmata.

Kui korra eelmise hooaja lainele minna, siis kindlasti üheks oluliseks põhjuseks, miks just meie Paide eest pronksi võitsime, seisnes omavahelistes mängudes plussi jäämises. Kui täpne olla, siis võtsime kaks võitu (1-0 ja 2-1) ning kaks viiki skooriga 1-1. Seega mälestusväärseid hetki jagus meil nendest lahingutest kuhjaga, küll aga tooks neid eredamalt välja esimese kohtumise võiduvärava, kui Ats Purje Arseni Kovaltšuki eeltöö tulemusena postist tagasi põrkunud palli stoilise rahuga kaitse vahelt väravaks vormistas (vaata seda siit: https://youtu.be/x2ei1ZnkNTc?si=QevsINXQb9YDEAo_&t=73) ning teisest võidumängust Tristan Toomas Teevälja võimsa kuuli (vaata seda siit: https://youtu.be/i9sN8EZlj70?si=BhwhLjhPmq_cMHkj&t=100), kusjuures ka sellele väravale tegi eeltöö taaskord Arseni Kovaltšuk. Väravate poolest oligi eelmisel aastal Paidele suurimaks probleemiks Tristan Toomas Teeväli, kes lisaks sellele mammule veel kaks penaltit realiseeris.

Sel hooajal oleme Paide Linnameeskonnaga kohtunud ühe korra, kui mai alguses võõrsil varase punase kaardi teenisime ning lõpuks 0-2 alla jäime. Kogu taust loob aga tugeva eelduse haaravaks vutilahinguks, sest Paidel on hetkel käsil viimaste aastate üks kehvemaid seeriaid ning ka meil läks viimane mäng aiataha. Seega on mõlemad meeskonnad äärmiselt näljased oma trendi uuesti ülespoole viima ning näitama, mida koondisepausi ajal tehtud on.

Kas Kalevlased suudavad uuesti kehtestada eelmise hooaja jõujooned Paide vastu? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 15. mail, 12.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150).

Näitame Kalevlastele, et me ei ole neid peale puhkepausi unustanud ning aitame omad eduka tulemuseni!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/5710 7€ – täiskasvanu; 6€ – õpilane; TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 9€ / 6€

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee