Meie viimases kodumängus tuuseldasime Narva Transi koguni 5:2, meie poolelt olid resultatiivsed kolme väravaga Ats Purje ning ühe kolli lisasid juurde FC Kuressaarest laenulepinguga tagasitulnuna esimese mängu teinud Tristan Toomas Teeväli (mis oli ka tema esimene värav Premium liigas!) ning vahetusest sekkunud Hannes Anier. Eriti metsikus hoos oli Ioan jakovlev, kes andis viiest väravast neljale söödu ning ühele ka niinimetatud hokisöödu, olles seega osaline kõigis viies väravas! Kiire külm šš saabus aga järgnenud võõrsilkohtumises Nõmme Kaljuga, kus tuli enda võrgust koguni kuus palli välja noppida. See on aga nüüdseks unustatud ning saabuvas voorus võõrustame Kadrioru staadionil Tartu Tammekat.

Tartu Tammekaga kohtume sel hooajal juba kolmandat korda. Esimeses mängus olime Ioan Yakovlevi tabamuse toel vastastest koduväljakul 1-0 üle ning võõrsil alistasime Tammeka Foday Trawally, Ats Purje  ja Kaspar Lauri värvate abil 3-1. Meenutades eelmise hooaja lõppu mängisime Tammekaga lõppkokkuvõttes tähtsusetuks kujunenud üleminekumänge, mis lõppesid 0-0 viigiga ja 0-3 kaotusega, seega viimase aasta jooksul peetud neljast omavahelisest kohtumisest on saldo jäänud meie kasuks kahe võidu, ühe viigi ja ühe kaotuse näol. Kusjuures koduväljakul oleme suutnud nendes kohtumises jääda Tammekale alistamatuteks. Võrreldes viimase maikuuse mänguga on tammekal vahetunud peatreener, kui senine värvikas juhendaja Miguel Santos lahkus ning tüüri võttis üle Marti Pähn. Suvises ülemikuaknas lahkus klubist Martin Jõgi ning liitus väravavaht Richard Aland, kes on muideks nüüdseks esindanud tervelt kuue erineva praeguse Premium liiga klubi värve. Kurvema poole pealt on paraku vigastused lõpetanud nii Artur Uljanovi kui ka Karl Johan Pechteri hooajad. Liigatabelis platseerutakse hetkel täpselt meie ees seitsmendal tabelireal kolmepunktilise eduga, mis muudab läheneva kohtumise konkreetseks kuue punkti lahinguks. Lisaks meiega vahe suurendamisele ihub Tammeka kindlasti hammast ka hetkel Narva Transi poolt hõivatud viiendale tabelireale, mis jääb neist omakorda samuti kolme punkti kaugusele. Seega saab laupäevane mäng edasisele hooajale mõeldes mõlema meeskonna jaoks olema äärmiselt suure tähtsusega, kus keegi ennast tagasihoidma ei hakka!

Üks üpris harv nähtus arvestades tihedaid liikumisi kohalikul mängijateturul on see, et ükski mängumees kummastki võistkonnast ei ole vastasleeri värve esindanud. Tõsi, Kaspar Laur käis just enne seda hooaega vastaste juures lühikesel testperioodil. Kui vaadata üldisemas pildis meie omavahelist ajalugu, siis viimases kahekümnes kohtumises on Tammekal kogunenud 12 võitu, viigiliselt on lõppenud 3 mängu ning meie võiduga 5. Meie poolt vaadates on positiivsemad tulemused hakanud saabuma just viimastes mängudes, seega igaljuhul on põhjust tulla staadionile omasid toetama, sest üheskoos oleme me võimelised need olulised kolm punkti koju jätma!

Laupäeval antakse Kadrioru staadionil avavile kell 19:15.

Forza Kalev!