Kui enne eelmist kodumängu FCI Levadiaga olime lootusrikkad, et suudame vastastele näidata avavoorus saadud 1:5 kaotusmängust rohkem hambaid, siis see meil tõesti õnnestus – FCI Levadia kindlustas oma võidupunktid alles 84. minutil teenitud penalti abil, lahkudes minimaalse ühe väravalise võiduga. Seejärel oleme maha pidanud ka kaks võõrsil kohtumist, kui kaotasime juba kolmanda minuti väravast 0:1 FC Kuressaarele, seevastu viimases kohtumises suutsime aga teistkordselt sel hooajal võtta Tartu JK Tammeka skalbi! Seisuga 3:1 lõppenud kohtumises olid meie poolt resultatiivsed Foday Trawally, Ats Purje ja Kaspar Laur.

Seekord võtame aga kodumurul vastu sarnaselt meilegi Premium liiga koha kellegi loobumise järel lunastanud Pärnu JK Vapruse. Lisaks hooajaeelsetele sündmustele jagame me ka peasponsorit, seega saabki meie vastasseisu nimetada Coolbeti derbiks!

Pärnu JK Vaprus tõstis üle-eelmise hooaja lõpus pea kohale Esiliiga võidukarika, millega tagati pääs kõrgliigasse, eelmine hooaeg tuli neil seal siiski leppida viimase tabeli reaga. Küll aga saadi hakkama üpris erakordse saavutusega, kui tabeliseisust hoolimata omati suurimat keskmist publikuarvu – ilmekas fakt sellest, kui tugev kogukond selle klubi taga seisab! Kahe hooaja vahelisel perioodil tegi Pärnu Vaprus oma koosseisus hulgaliselt muudatusi. Näiteks otsustasid mitmed pikaaegselt klubi esindanud pallurid Henri Hanson, Tõnis Saarts, Tõnis Vihmoja, Rasmus Ilves, Ander Paabut ning väravavahtide treener Siim-Sten Palm taaselustada Pärnu JK Tervise, millega praegu ka edukalt kolmandas liigas võidult võidule sammutakse. Peale ühte hooaega Pärnus taasliitus meiega Marek Kaljumäe, lisaks kuulusid lahkujate nimekirja Tauno Tekko ja Deivid Lehter.  Liitujatena saabusid aga Paide Linnameeskonnast kõrgliigas kamaluga kogemust omavad Martin Kase, Sander Sinilaid ja Kevin Kauber. Premium liigast taandunud Viljandi Tulevikust napsati Kristjan Kask, meistermeeskonnast FCI Levadiast toodi laenule Aamir Abdallah Yunis ja Luka Lukovic. Lisaks liitusid klubiga Taaniel Usta ja Igor Ustritski, peatreeneriks toodi varasemast meilegi tuttav Dmitrijs Kalašnikovs. Punkte on seni võetud esimeses ringist saavutatud 3:1 võiduga meie üle, lisaks on teises ringis alistatud samuti seisuga 3:1 FC Kuressaare ning viimases kohtumises tehti 1:1 viik Tallinna JK Legioniga.

Mõneti üllatuslikult kuulusime me Pärnu JK Vaprusega viimati samale liiga tasemele aastal 2018, kui mõlemad Premium liigas mängisime, enne seda aga lausa 2010. aastal esiliigas. Viimasel ühisel Premium liiga hooajal  õnnestus meil ka kõik vastasseisud võita, sealt tookski eraldi välja kuueväravalise 22. vooru lahingu, mille seisuga 4:2 enda kasuks pöörasime. Mängu 50. minutiks olime karismaatilise Kevin Rääbise väravatest 2:0 ette läinud, ent täpselt 20 minutit hiljem olid tablool juba 2:2 viiginumbrid. Meie päästeingliteks osutusid tookord Hidetoshi Wakui ja Hannes Anier, kes vastavalt 83. minuti penaltist ja 90+2 minuti väravast meid võidusadamasse tüürisid.

Eraldi tahaks aga välja tuua, et meie viimases viies omavahelises Premium liiga kohtumises on alati löödud kahepeale vähemalt neli väravat, kui 2018. aasta hooajal lõppesid mängud meie poolt vaadates skooridega 4:2, 5:0, 4:2 ja 4:0 ning käesoleva hooaja esimese ringi kohtumine seisuga 1:3. Seega omavahelisele ajaloole toetudes on kindlasti oodata hulgaliselt väravaid! Lisaks on meil võimalus pikendada oma võiduseeria kahemänguliseks ning vastastel jätkata viimase vooru viigi järel punktide lainel.

Kelle nälg punktide järele seekord peale jääb? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!