Umbes nädalajagu aega on möödas ning taaskord on aeg küps uueks kodulahinguks! Viimati võõrustasime eelmisel laupäeval FC Kuressaaret ning olime paraku sunnitud alla neelama väga mõru 0-3 kaotuse. Umbes-täpselt kolm päeva hiljem “sõitsime” aga võõrsilmängule Sportland Arenal külla FC Nõmme Kaljule, kelle vastu saavutasime äraütlemata emotsionaalse 2-1 võidu. Täpsemalt läksid selles kohtumises väravaluugid valla alles 84. minutil, kui Andres Kiivit Ramol Sillamaa eeltöö järel meid juhtima viis. 90. mänguminutil viigistas vastasleerist seisu pikalt vigastuspausilt naasnud Henri Järvelaid ent kõigest kaks minutit hiljem, ehk siis tehniliselt öeldes 90+2 mänguminutil, lõi mängu otsustava tabamuse meie Vadim Mihhailov, mis järel kõlas ka lõpuvile ning 14-aastane ootus FC Nõmme Kalju skalpi võtta oligi tõsiasjaks saanud! Viimasest mängust võib esile tuua 65. minutil tehtud kolmikvahetust, sest just Foday Trawally lõi Ramol Sillamale võimaluse eeltööks esimesele väravale ning Vadim Mihhailov oli juba ise viimase värva autoriks. Saabuvas kodumuru lahinguks oleme aga võtnud võõrustaja rolli Tartu JK Tammeka vastu.

Viimase hooaja lõpetas meie saabuv vastane Tartu JK Tammeka 6-ndal tabelireal 39 punktiga, kusjuures mäletatavasti oli veel viimases vooruski olemas võimalus, et võime ka ise sellele positsioonile kerkida. Siis tuli aga hooaja viimases mängis vastu võtta 0-3 kaotus vast alistatud Nõmme Kaljult ning sinna see unelm tookord jäigi. Kahe hooaja vahelisel ajal on aga Tartu JK Tammekal olnud hulgaliselt lahkunuid – tuntumatest nimedest koduliiga mõistes saame välja tuua Gerdo Juhkami, kes lahkus Paide Linnameeskonda, Henri Välja, kes lahkus hetkel head minekut näitavasse Tallinna FCI Levadiasse, pikaajalise esiväravavahi Karl-Johan Pechteri, kes võttis mõneks ajaks jalgpallist pausi siirdudes Austraalia võlusi nautima ning Sander Kapperi, kellega klubi skandaalsel moel lepingupikendamisega veiderdas ning kes liitus lõpuks hoopis hetkel head hooaega tegeva Pärnu JK Vaprusega. Samuti on lahkunud kunagine Ghana koondislane David Addy, mälestusväärseid esitusi pakkunud Aleksandr Kuhharev, ning Karl Läänelaid ja Henri Käblik. Saabujaid on seevastu olnud aga ainult kolm – nooruke Itaalia päritolu keskkaitsja Eugenio Bracelli, kes juhuslikult eelmises mängus punase kaardi teenis, kaitsja Rasmus Kallas Paide Linnameeskonnast ning Devid Lehter esiliigaklubist FC Elva, kes veel üle eelmisel hooajal kogus Premium liiga kogemust Pärnu Vapruse kollast särki kandes. Ilmselt on täiesti ümberlükkamatu fakt, et Tartu JK Tammeka on oma käesolevat hooaega alustanud tugevalt alla ootuste. Praeguseks hetkeks peale kümmet vooru, kus neil detailidesse laskudes on üks mäng vähem peetud, on senimaani kogutud 6 punkti. Need on kogunenud 0:0 viigist Paide Linnameeskonna vastu, 1-1 viigist FC Flora vastu, 3-2 võidust Harju JK Laagri üle ning 1-1 viigist JK Narva Transi vastu. Huvitav on näha tendetsi, et mängudest eeldavalt tugevamate vastaste vastu on suudetud võtta vägagi väärtuslikud viigipunktid, millest on näha, et Tammekal on olemas potentsiaal rohkemate punktide haaramiseks, kuid seda ei ole nende poolt vaadates siiamaani teiste vastu suudetud realiseerida. Seda enam on kerkimas homse mängu ees kerge furoor – kas Tammeka on suuteline näitama samasugust mängu, nagu nad on suutnud näiteks FC Flora ja Paide Linnameeskonna vastu?

Korra oleme Tartu JK Tammekaga sel hooajal juba piigid riistanud, siis suutsime raske ja emotsionaalse 2-1 võidu võtta, kui meie poolelt olid resultatiivsed Ramon Smirnov ja Andreas Kiivit. Mainimata ei saa jätta, et märtsi alguses tegime ka ühe turismireisi Tartusse, kui mäng viimasel hetkel kehva ilmaga seoses ära jätta otsustati. Eelmisel hooajal kuulus selles duellis ülekaal nelja mängu peale kokku meile võidusaldoga 3-1 ning väravatevahega 9:7 (4 väravat mängu kohta), mis annab lootust ka seekord väravarohkeks lahinguks. Täpsemalt lõppesid eelmise hooaja mängud skooridega 1-0(77.min Ioan Yakovlev), 3-1 (60. min Foday Trawally; 65. min Ats Purje; 89. min Kaspar Laur), 2-5 (66. min Ramol Sillamaa; 86. min Daniil Petrunin) ja 3-1 (22. min Ats Purje; 43. min Tristan Toomas Teeväli; 90+2. min Ioan Yakovlev). Seega hetkel omame Tammeka vastu kahemängulist võiduseeriat kuid paraku oleme mõlemas mängus ka ühe palli seljatagant välja noppima pidanud. Kas väravaluugid on valla ka seekord, seda tuleb juba homme staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 7. mail, kell 19.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 11312). Koguneme staadionile ning aitame üheskoos sini-valgetel eurokohal püsida!