Mängida on veel kuus vooru ning konkurents kolmanda koha nimel pole ammu olnud nii tihe ja põnev, hammastega kinni püsime seal ka meie! Viimases kodumängus alistasime selles heitluses otsese konkurendi Paide Linnameeskonna 2-1. Meie väravad lõi Tristan Toomas Teeväli, kes esimesel poolajal lajatas Arseni Kovaltšuki söödust sisse kauni kauglöögi ning teisel poolajal realiseeris penalti, lüües korraliku pommi enesekindlalt ülemisse nurka. Mängu lõpp läks küll kaunis pingeliseks, sest vastased suutsid 4 minutit ennenormaalaja lõppu ühe tagasi lüüa, kuid suutsime eduseisu hoida ning teise järjestikuse koduvõidu võtta. Kõigest neli päeva hiljem tuli aga ette võtta reis maa ja mere taha Saaremaale, kus meid võõrustas FC Kuressaare. Selles mängus tuli vastastega 1-1 viiki leppida, meie värava eest hoolitses Daniil Šõtšugovi söödust Sander Sinilaid, kes edukalt ümber kaitse karistusalas löögile keeras. Teisel poolajal omasime hulgaliselt võimalusi mäng enda kasuks pöörata, kuid sel korral need pallid rohkem võrke ei kõigutanud. Järgmises kohtumises võtame aga kodumurul vastu tiitlivõitlust pidava Tallinna FCI Levadia.

Meie homne vastane, Tallinna FCI Levadia, on septembrikuus näidanud vägagi tugevat minekut, mida ilmestavad nelja mänguline käimasolev võiduseeria ning enne seda tehtud 2-2 viik teise tiitli pretendendi, FC Flora vastu. Kusjuures ainult viimane neist suutiski neile tol kuul värava lüüa, väravatevahe oli lausa 11-2. Lisaks kuulusid tervelt viis mängumeest täna hommikul välja kuulutatud Premium liiga septembri sümboolsesse koosseisu. Omamoodi huvitava faktina saab välja tuua veel, et viimases neljas kohtumises on meeskonda pidanud seoses peatreeneri distsiplinaarkaristusega juhendama abitreener Jose Vicente Soto Navarro ning Curro Torres teeb just homme oma „comeback’i.“ Suvises üleminekuaknas oli ilmselt üheks liiga suurimaks tehinguks suurepärast hooaega teinud Ernest Agyri siirdumine Taani kõrgliigasse. Lahkujateks olid veel suurte lootustega saabunud USA keskkaitsja Vukašin Latinovic, noor väravavaht Maksim Pavlov ning hiljuti Paide eest värava löönud poolkaitsja Daniel Luts. Laenule loovutati veel äärekaitsja Casper Nicolas Lugtmeijer ja FCI Levadia kogukonnajuhi noorem veli Henri Välja. Saabujateks olid aga kolm mängumeest, kes just talvel FCI Levadiast väljamaale siirdunud olid – Robert Kirss, Brent Lepistu ja Mark Oliver Roosnupp. Lisaks saabus Nõmme Kaljust Henri Järvelaid, kes aga paraku mõni päev peale liitumist treeningul raske põlvetrauma sai. Võõramaa meestest saabus veel Brasiiliast poolkaitsja Joao Pedro. Kui me korras sini-valged prillid ette paneme, leiame vastasleerist nii mõnegi varasemalt meil mänginud mängumehe. Näiteks hoiab kindlalt esiväravavahi kindaid enda käes Karl Andre Vallner, hooaja teises pooles on ühe paremasse hoogu läinud meie eelmise hooaja komeet Ioan Yakovlev ning lisaks pakub täiendavat ründeteravust Murad Velijev. Seevastu meie leerist on vastaste eest kauges minevikus kõvasti mehetegusi teinud meie ühed kogenuimad pallurid Ats Purje ja Marek Kaljumäe.

Kui me teeme kerge pilguheidu meie senistele mängudele sel hooajal FCI Levadia vastu, siis saame siin näha paranevat tendentsi  – esimese kohtumise kaotasime 0-2, teise mängu 1-2, kui meie värava lõi kauglöögist Sander Sinilaid ning viimase mängu juba viigistasime 1-1, kui marulise lõpuminutite surve realiseeris viigiväravaks 90+3 minutil Ats Purje, resultatiivse söödu autoriks Foday Trawally. Nagu me teame, on sel hooajal tabeliseis ülimalt põnev, kus kuus vooru enne lõppu pole veel kellegi lõplik tabelikoht kivisse raiutud. Päris kindlalt võib väita, et seda ei juhtu ka peale seda vooru, küll on aga toimunud mõningane killustatus – kes mängib tiitlile, kes eurokohtadele, kes püsimajäämisele. Homme ristuvadki kahe erinevat võitlust pidava meeskonna piigid ning kumbki ei taha punktigi oma heitluses ära anda. Kui meie saldo peale 30. vooru on täpselt 10-10-10 (võidud-viigid-kaotused) siis FCI Levadial on see 19-9-2. Kusjuures kaotatud ei ole mitte lähikonkurentidele vaid hetkel 10. kohal olevale Harju JK Laagrile ning 7. positsiooni hoidvale FC Kuressaarele. Kas sellesse nimistusse lisandub ka Tallinna JK Kalev? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 6. oktoobril, kell 14.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Hooaja lõpussirgel vajab meie meeskond Teie tuge kõige enam, koguneme staadionile ja aitame omad võiduni!