Ja ongi vahepeal seoses niinimetatud europausiga viimasest mängust möödunud täpselt kaks nädalat, kui sai võõrustatud Pärnu JK Vaprust. Kohale kogunenud 524 pealine publik sai tõeliselt nauditava jalkaelamuse – mäng oli haarav ning samamoodi pakkus mõnusa olemise tribüünil valitsenud atmosfäär, mille eest hoolitsesid nii meie- kui ka vastasmeeskonna fännid. Tuline vutilahing kulmineerus 1-1 viigitulemusega, kui läksime 48. minutil Taavi Jürisoo kaunist tabamusest juhtima. Eeltöö väravale tegi resultatiivse sööduga meie eest debüteerinud Ragnar Klavan. Eduseisu suutsime aga hoida 80. mänguminutini, mil vastasleerist Sander Kapper Kevin Kauberi pealelöögi laadsest söödust lõppseisu tabloole lõi. Täna toimuvas kodumängus võõrustame seekord aga Tartu JK Tammekat.

Tartu Tammeka leiame hetkel liigatabelis 17. punktiga üheksandalt positsioonilt, seni on 21-st mängust kogutud 3 võitu, 8 viiki ja 10 kaotust. Hoolimata eelviimasest kohast on aga suudetud teha üsna mitu suurt tulemust, näiteks 2-1 võit FC Nõmme Kalju üle, kaks viiki FCI Levadia vastu (2-2 ja 0-0), kaks väravateta viiki Paide Linnameeskonnaga ning 1-1 viik Tallinna FC Floraga. Seega peaaegu pooled punktid, ehk 17-st 8 on võetud eelmise hooaja esineliku meeskondade vastu. See näitab, et tabeliseisust hoolimata ei tohi mitte keegi Tartu Tammekat alahinnata. Hetkel on küll löödud liigas kõige vähem väravaid (16), kuid seda viga toodi just sulgenud üleminekuaknas parandama noor Nigeeria ründaja Ahmed Adebayo Basher. Rohkem kedagi sisse ega välja koosseisu osas ei liigutatudki. Meie omavahelisest ajaloost leiame, et viimase kahe hooaja jooksul oleme Premium liigas jõudnud mõõtu võtta kuuel korral, neist 4 oleme võitnud, ühe kaotanud ning just viimases mängus maikuus koduväljakul 1-1 viiki mänginud, kui meie poolelt oli penaltipunktilt resultatiivne Tristan Toomas Teeväli. Tartlaste endi viimane mäng leidis aset veel sel esmaspäeval, kui omamoodi huvitaval kombel mängiti järgi käesoleva hooaja esimese vooru kohtumine FC Kuressaarega, sealt tuli neil lisaks 1-3 kaotusele vastu võtta ka kahe mängija (Artur Uljanovi ja Herman Pedmansoni) hooaja neljandad kollased kaardid, mis nad tänasest mängust eemale jätavad. Lisaks on kahtluse all Tanel Tammiku osalemine, kelle vastu FC Kuressaare mängija Karl Rudolf Õigus äärmiselt küünilise vea tegi, kui mitte öelda, et lihtsalt vigastama läks. Meie poolelt peavad seekord mängu seoses kollaste kaartidega vahele jätma Ats Purje ja Vadim Mihhailov.

Nagu juba korraks mainitud sai sulgus vahepeal, täpsemalt esmaspäeval, ka suvine üleminekuaken. Meie klubist liikusid välja poole Ramol Sillamaa, kes sõlmis kaheaastase lepingu Belgia tippklubi Gentiga ning Alexander Kapitan Bergman, kes siirdus hooaja lõpuni FC Nõmme Unitedi ridadesse laenule. Nagu juba eelmises kodumängus mainitud sai, on meiega liitunud Ragnar Klavan. Lisaks võtsime üleminekute viimasel päeval FC Florast laenule ründaja Aleksandr Šapovalovi, kes ka juba homme oma debüüdi meie eest teha võib.

Väike viktoriiniküsimus, millest käib jutt: 10 mängu, 5 viiki, 5 kaotust ja väravatevahe 5:15?

Paar rida mõttepausi…

Õige vastus on mõistagi meie selle hooaja kodumängude statistika. Küllap on juba ka Premium liigat igapäevaselt mitte jälgivad inimesed kursis, et Tallinna Kalev on tegemas vägevat hooaega, kuid just kodumängud on meie heal minekul olnud justkui tõrvatilgaks meepotis  – siiamaani ei ole me neist paraku ühtegi võitu kätte saanud. Meie hiljutine Premium liiga mängugraafik on samuti olnud üsna omapärane, ühelt poolt ei ole midagi enneolematut selles, et 29 päeva sisse võib mahtuda kolm kodumängu. Eriliseks muudab selle aga fakt, et kõik need kodumängud on meil praegu olnud järjest! Neist esimeses alistusime FC Kuressaarele, teises viigistasime Pärnu JK Vaprusega ning kolmas ootabki ees juba täna Tartu JK Tammeka vastu, kellega olema viimasest kolmest mängust väljunud kahe võidu ja ühe viigiga. Kas homsest saab lõpuks aastal 2023 see kauaoodatud päev, kui Tallinna Kalevi mängijad ja toetajad saavad Kadriorus kõik üheskoos käed peale lõpuvile võidukalt taevapoole tõsta? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 5. augustil, kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Tuleme kõik taas kokku ning aitame lõpuks ometi sini-valged esimese koduvõiduni!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/2200

6€ – täiskasvanu;

4€ – õpilane;

15€ – Perepilet – 2 täiskasvanut ja kuni 4 last;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 8€ / 5€