Nagu juba enne eelmist kodumängu sai öeldud, on meil graafik hetkel tihe ning nii jõuamegi selleni, et eelmisest võõrustamisest on möödas 11 päeva aga sinna vahele on mahtunud veel üks võõrsilmäng ning juba täna tuleb taas lahingusse minna! Üksteist päeva tagasi võõrustasime FCI Levadiat, kelle vastu jäime küll 0-1 taha, kuid 79. minutil lõi just vahetusest sekkunud Joosep Põder oma esimesest puutest meile viigivärava. Võitlesime vapralt viigipunkti nimel ning omasime võimalusi ka ise juhtohjad võtta, kuid 90. minutil sai FCI Levadia siiski oma ning pidime üheväravalist kaotust tunnistama. Neli päeva hiljem läksime aga vastamisi liiga uustulnuka FC Nõmme Unitediga ning võtsime kunagise kalevlase Murad Velijevi omavärava ja Hugo Palutaja teise kõrgliiga värava toel kindla 2-0 võidu. Täna võtame aga Sportland Arenal vastu FC Nõmme Kalju, kes hetkel tabelis kolmandat kohta hoiab.

FC Nõmme Kalju on alates oma liitumisest Premium liigaga olnud alati ambitsioonikas klubi, kes alguses medalitele ning hiljem juba tiitlitele sihte seadnud on. Viimati tuldi aga paraku medalile aastal 2019 ning seda enam on nende hammas juba sellelegi verele läinud. Eelmisel hooajal tuli neil suisa viienda kohaga leppida, misjärel otsustati meeskonnas noorenduskuur läbi viia. Klubist lahkusid mitmed juba aastaid sealseid värve kaitsnud mängijad, nagu Vladimir Avilov, Maksim Gussev ja German Šlein, lisaks lõpetas Igor Subbotin mängijakarjääri ja liitus treeneritetiimiga. Lisaks lahkusid veel Artjom Dmitrjev, Casper Nicolas Lugtmeijer ning välismaalastest Andre Fortune, Zyen Jones, Olivier Rommens ja Giannis Tsivelikidis. Pikad viieaastased lepingud sõlmiti aga Narva Transist saabunud Daniil Tarassenkovi ja Aleksandr Nikolajeviga. Samuti liideti esindusmeeskonnaga Ida-Viru Alliance’ist saabunud Alex Boronilštšikov ja Mihhail Orlov. Esiliigasse langenud Harju JK Laagrist võeti Ukraina juurtega Danõl Maštšenko, välismaalastest täiendati end lisaks veel Jaapanlase Koki Hyashi ja Horvaatlase Roko Vukušiciga. Kõigile neile lisati veel juurde ka varasemalt aastaid Nõmme Kalju särki kandnud ning ka meistrimeeskonda kuulunud Reginald, kes eelmised pool hooaega Narva Transi eest mängis. Tulemuseks on nooruslik ja samas ka mõnda kogenumat lüli omav sats, kes on siiani pidanus tunnistama kaotust ainult FCI Levadia vastu. Peamine edu võti peitub nende tugevas ründeliinis, mida veavad Alex Matthias Tamm ja David Promise.

Kui meenutada meie omavaheliste mängude meenutamisväärseimaid hetki eelmisest hooajast, siis esiteks tuleb välja tuua, et pronksi saavutamiseks tuli meil saavutada 2 viiki ja 2 võitu, ehk omavahel selgelt plussi jääda. Eraldi tasuks välja tuua 2-1 võitu teises ringis, kui läksime 84 minutil Andreas Kiiviti väravast juhtima, kuid 90. minutil Henri Järvelaid viigistas. Siis aga ütles meie poolt viimase sõna Nikita Mihhailov, kes 90+2 minuti väravaga seisu meie kasuks kallutas, vaata seda siit (https://youtu.be/J7in6AjQNiI?si=y3L4fHOc9nopxi9R&t=149). Samuti tasub meenutada teist võidumängu, kui olime 84. minutiks 0-1 kaotusseisus, kuid siis selle kolme minutiga enda kasuks pöörasime. Esimesena oli resultatiivne Arseni Kovaltšuk ning siis 87. minutil Foday Trawally. Vaata selle mängu lõppu siit (https://youtu.be/dgxAjV4FeKM?si=7nFx3c3s6hJCCpOZ&t=163).

Nagu juba eelnevalt mainitud sai, jäime eelmisel hooajal omavahel plussi, võites kahel korral skooriga 2-1 ning viigistades ühel puhul 0-0 ning teisel 1-1. Jooksval aastal oleme korra pannud rinnad vastakuti ka karikasarjas, kui tuli võitlusliku mängu järel vastaste 1-2 paremust tunnistada. Kuidas läheb täna? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 27. aprillil, kell 14.30 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139).

Tulge kõik staadionile ning aitame üheskoos seda kaotusteta liigaseeriat jätkata!