Peale viimast kodumängu Paide Linnameeskonnaga (2:7 kaotus, meie poolt resultatiivsed Ioan Yakovlev ja Tristan Toomas Teeväli) oleme võõrsilmängudest otseste konkurentidega võtnud mõlemast mängust 3:2 võidud. Kusjuures samale skoorile vaatamata oli tegemist täiesti eriilmeliste mängudega. Pärnu Vapruse vastu jäime kahel korral kaotusseisu, kuid suutsime mõlemal juhul seisu viigistada ning ka lõpuks ise võiduvärava lüüa. Eriti imelises hoos oli vahetusest sekkunud Kaspar Laur, kes lõi kaks väravat ja andis lisaks väravasöödu Foday Trawally tabamusele. Kohtumises Tallinna Legioniga läksime aga ise Hannes Anieri ühest ja Foday Trawally kahest väravast 3-0 ette ning alles lõpuks jõudsid vastased ühe väravalise vahe juurde. Kaks väärtuslikku võitu peos on aga nüüd aeg sel hooajal teistkordselt kodus vastu võtta FC Kuressaare.

FC Kuressaare on käesoleval hooajal tegemas oma läbiaegade parimat aastat. Lisaks sellele, et ollakse suhteliselt kindlalt tabelis viiendal real, on ka kümme vooru enne lõppu ületatud oma senist punktirekordit hooaja kohta. Siinkohal tuleb kindlasti tunnustada Kuressaare peatreenerit Roman Kozhukhovskyit viljaka aastatepikkuse töö eest meeskonna arendamisel. Samas vaadates näiteks ründeliini, kuhu kuuluvad Sten Reinkort, Mattias Männilaan ja Otto-Robert Lipp ning lisades sinna juurde ka juba legendistaatusse kuuluva Sander Lahe, ongi tegemist ilmselt FC Kuressaare ühe aegade parima koosseisuga, millelt peabki tulemusi ootama. Suvises ülemineku aknast vahetati FC Floraga väravavahte, andes neile Kristen Lapa ning saades vastu Ingemar Krister Paplavskise. Lisaks laenati meile meie enda kasvandik Tristan Toomas Teeväli, kes esimeses kahes mängus meie eest ka oma esimesed Premium Liiga väravad löönud on. Paraku on aga põlvevigastused lõpetanud Daniel Tuhkaneni ja Ralf-Sander Suvinõmme hooajad ning Kristjan Kurim lõpetas tipptasmeel mängimise.

FC Kuressaarega oleme sel hooajal kohtunud juba kaks korda. Omapärase kokkusattumusena sai eelmise kodumängu eelvaates meenutatud omavahelist kohtumist, kus Andre Järva kuueminutiline kübaratrikk meid võidule tüüris, selle kohtumise aga kaotasime ise 0:3 ja justnimelt kuueminutilise kübaratriki tõttu, mille autoriks oli Mattias Männilaan. Lisaks oleme korra ka võõrsil mänginud ning siis kaotasime 0:1. Kui aga vaadata meie omavaheliste mängude ajalugu, mis kätkeb nii Premium liiga kui ka Esiliiga kohtumisi, on viimaste mängude saldo võitude poolest 8-8 tasa ning lisaks ka 3 viiki. Seega eriti magus oleks just nüüd veel kahe omavahelise kaotuse pealt tulles see kaalukauss enda kasuks ümber pöörata. Lisaks on ka väravatevahe 29-25 meie poole kaldu. Samuti oleme just saavutanud kaks keerulist võitu järjest ning kindlasti tahame seda võiduseeriat jätkata.

Seega igaljuhul on põhjust tulla staadionile omasi toetama, sest kõik eeldused näljaseks ja tuliseks vutilahinguks on selle kohtumise eel olemas!

Avavile antakse pühapaeval, 4. septembril, kell 14:30 ning asukohaks ikka vana hea Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn 10150).