Eelmisel pühapäeval võõrustasime oma selle hooaja esimeses Kadrioru staadioni kodumängus Narva JK Transi, kelle vastu tagasi võidusoonele pöörasime! Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga, kuid poolaja pausil vahetasime sisse Onni Suutari, kes ka juba 50. minutil resultatiivse sööduga Vadim Mihhailovi väravani mängis. Seisuga 1-0 ka mäng lõppes ning saime kirja hooaja kolmanda võidu. Tihe ajakava pakub meile aga võimaluse teist pühapäeva järjest kodus mängida ning sel korral tuleb meile külla selleks aastaks Premium liigasse tõusnud FC Nõmme United.

FC Nõmme Unitedi näol on tegemist kõrgliiga debütandiga, kes oma neljandal esiliiga hooajal 19 punktise eduga esikoha kindlustas. Kindlasti omas lisaks mägijatele mulluses edus suurt rolli ka viimatise hooaja alguses peatreenriks asunud Vladimir Vassiljev, kelle saabumisega seati eesmärgiks lähiaastatel Premium liigasse tõusta. Hooaja lõppedes sai aga Vladimir Vassiljev pakkumise Slovakkia esiliiga klubilt ning mõistagi oli loogiline jätk ka see vastu võtta. Pikad uue peatreeri otsingud lõppesid soomlase Jani Sarajärvi palkamisega, kellega aga teed juba peale neljandat mängu vastastikusel kokkuleppel lahku läksid. Sellest alates on meeskonna tüüri juures olnud senised abitreenerid Randin Rande ja Juan Martinez. Koheselt suudeti seejärel võtta oma esimene võit, kui skooriga 2-1 mängiti üle silmapaistva hooaja alguse teinud Tartu JK Tammeka. Lisaks treeneritepingi vangerdustele täiendati meeskonda mõistagi ka mõne kogenuma mängumehega, kui näiteks just Tartu Tammekast toodi tagasi koju enda kasvandik Kevin Mätas. Premium liiga kogemustega meestest liitusid klubiga veel poolkaitsja Mihkel Järviste FC Florast, poolkaitsja Kaspar Rõõmussaar Harju JK Laagrist ning laenulepinguga poolkaitsja Murad Velijev FCI Levadiast. Lisaks palgati piiritagant juurde veel Slovakkia keskkaitsja Jakub Luka ning Ukraina ründaja Mõhhailo Plohhotnjuk. Lahkujatest liitus aga näiteks Aleksander Švedovski just meie ridadesse, kes on ka väga hea hooaja alguse teinud. Paraku on aga Nõmme Unitedil tekkinud mõngaid probleeme vigastustega, kui uutest täiendustest nii Mihkel Järviste kui Kevin Mätas on mõnda aega väljakult eemal ning samuti sai hooaja neljandas mängus viga Nõmme Unitedi eelnevate hooaegade suurim väravakütt Egert Õunapuu. Kõik nimetatud on ikkagi ideaalis meeskonna algkoosseisu mängijad ning omavad vägagi kandvat rolli väljakul. Lisaks esimesele võidule Tartu JK Tammeka vastu on veel suudetud mängida viiki oma linnaosarivaali FC Nõmme Kaljuga ning FC Kuressaarega. Seega ongi tabelisse kogutud 5 punkti, mis hetkel asetab nad viimasele reale. Legendaarse väravavahi Mart Poomi poolt juhitava klubi kindel eesmärk on aga liigasse püsimajäämine ning tegelikult on näidatud ka väga korralikku jalgpalli, mis ei jää sugugi kogenumatest meeskondadest maha.

Mõneti üllatuslikult on meie teed FC Nõmme Unitediga seni ristunud vaid kahel korral – eelmise hooaja lõpu järel peetud karikamängus ning selle hooaja esimeses ringis võõrsil. Mainitud karika kaheksandikfinaal toimus suisa 26. novembril sisehallis. Juba kaheksandal minutil õnnestus ka vastastel ette minna, kuid lõpuks pöörasime seisu Arseni Kovaltšuki trahvilöögist, Tristan-Toomas Teevälja penaltist ja Aleksandr Šapovalovi väravast teisel poolajal enda kasuks. Mälestusväärseimaks võibki sellest mängust pidada Arseni Kovaltšuki sooritust ristnurka (vaata seda siit: https://youtu.be/4URbgKKdyIM?si=jIPVe5lBcXhxJ4_j&t=147). Selle hooaja kohtumise võitsime aga 2-0, kui esimene värav kirjutati endise kalevlase Murad Velijevi omaväravaks ning teise lisas juurde ilusa allanurka suunatud löögiga kastijoonelt Hugo Palutaja (vaata seda siit: https://youtu.be/iysM2HVU0ZU?si=gB9fBkqqeYERMoG2&t=109). Seega hetkel on omavaheline saldo kahe võiduga meie kasuks, kuid kindlasti on FC Nõmme United punktinäljas ning samuti tahame ka meie oma võiduseeriat pikendada. Kes oma tahtmise peale surub, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse pühapäeval, 19. mail, 14.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150).

Ilmaennustus lubab mõnusat jalgpalli ilma ning kindlasti saab mäng veelgi huvitavam olema!