Viimases kodumängus enne kauaoodatud ajaloo esimest eurolahingut läksime vastamisi FC Kuressaarega, kellega 2-2 viiki mängisime. Kusjuures vastased suutsid oma väravad lüüa juba esimese viie minuti jooksul. Appi tõttas aga väravasoone üles leidnud Ats Purje, kes 17, ja 43. minutil meie väravate eest hoolitses. Esimesele tabamusele tegi eeltöö Taavi Jürisoo ning teisele Vadim Mihhailov. Homme on aga meil vastas Armeenia liiga neljandal kohal lõpetanud FC Urartu, kelle vastu sarnaselt eelmise aasta pronksile uut mälestusväärset lugu looma lähme!

FC Urartu asutati 1992. aastal Kotayk nimelises külas ning kandis algselt nime FC Banants, mis tulenes klubi asutaja Sarkis Israelyani sünnikoha nimest. Kohe esimesel aastal võideti Armeenia karikas ning tuldi meistrivõistlustel kolmandale kohale. Peale kolmandat hooaega tabasid neid aga rahalised raskused ning ühineti klubiga FC Kotayk, otseselt seda perioodi enda klubi ajalukku ei loeta. Aastal 2001 klubi taaselustati ning koliti ümber Armeenia pealinna Jerevan, kus tegutsetakse tänaseni. Kaks aastat hiljem ühineti FC Spartak Jerevaniga, millest sai nende duubel. Oma praeguse nime sai klubi aastal 2019. Suurimate saavutustena Armeenias on varasemalt tuldud kahel korral (2013/14 ja 2022/23) riigi meistriteks, võidetud neljal korral (1992, 2007, 2016 ja 2022/23) karikas ning ühel korral (2014) superkarikas. Armeenia liigas on sarnaselt meie Premium liigalegi kümme klubi, kes mängivad omavahel neli korda läbi. Viimasel hooajal koguti 50 punkti, mis andis neile neljanda koha, Leides korra seoseid eestlastega, siis meistriks tuli 82 punkti kogunud Nikita Baranovi endine koduklubi Pyunik ning kolmandaks 75 punktiga Ilja Antonovi kunagine leivaandja Ararat-Armenia. Erinevalt meist mängitakse aga Armeenias sügis-kevad formaadis ning viimane liigamäng peeti 25. mail, peale mida ongi tegeletud meeskonna komplekteerimise ja ettevalmistusega. Nii ongi näiteks eelmise hooaja suurim väravakütt Temur Dzhikiya (11 väravat) praeguseks juba klubist lahkunud, liiga väravaküttide edetabelis andis see talle seitsmenda koha. Uusi mängumehi on aga saabunud juba 8, kellest eraldi võiks välja tuua 25-aastase Venemaa ründaja Ivan Ignatjevi, kelle nimelt leiame 44 mängu U15-U21 noortekoondistes, mille jooksul on ta löönud 24 väravat. Lisaks mitmetele Venemaa kõrgliiga klubidele oli tema eelmiseks meeskonnaks kusjuures Zeleznicar Pancevo Serbia kõrgliigast, mille peatreeneriks asus juunikuus endine FCI Levadia peatreener Marko Savic ning kuhu juuli alguses siirdus pikalt Paide Linnameeskonda esindanud keskkaitsja Abdul Razak Yusif. Ühe kodumaise seosena on uutest liitujatest FC Barcelona noortesüsteemist pärit marokolane Ayoub Abou olnud hooajal 2022/23 Georgi Tunjovi meeskonnakaaslane Itaalia klubis SPAL, kus ta Serie B mänge siiski kirja ei saanud. FC Uratu peatreeriks on 2016. aasta suvest venelane Dmitriy Gunko, kelle suurimateks saavutusteks ongi just selle klubiga võidetud Armeenia meistritiitel ja karikas üleeelmisest hooajast.

Euromänge on FC Uratu kontole kogunenud kokku 34, millest 4 Champions League-, 26 Europa League/UEFA Cup- ning 4 Conference League eelringides. Esimesest ringist on edasi jõutud korra, kui 2005-06 hooajal edestati UEFA Cup sarja esimeses ringis skooriga 4-3 Gruusia klubi Tibilisi Lokomotiivi, kuid järgmises voorus võeti vastu 2-8 kaotus FC Nõmme Kaljulegi tuttavalt Ukraina satsilt Dnipro Dnipropetrovsk. Kusjuures eelmisel aastal oleks edu korral esimeses ringis mindud kokku FC Floraga, kuid kaotati 4-6 rumeenlaste FCV Farul Constantale, kes ka järgnevalt FC Florat 5-0 nahutas. Kokku mängitud 34 kohtumist on toonud neile 5 võitu, 3 viiki ja 26 kaotust, väravaid on löödud 25 ning endale lastud 75.

Alles eelmise aasta 11. novembril tähistasime Premium liiga pronksivõitu hooaja viimase mängu järel. Need kirjeldamatud emotsioonid ei lähe meil kunagi meelest, kui koos toetajatega staadionimurul ringi hüppasime. Homme kirjutame me ajalukku uue tähise – Tallinna Kalev peab oma esimese euromängu ning seda peab staadionile vaatama tulema!

Avavile antakse neljapäeval, 11. juulil, kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik staadionile Kalevlasi toetama ning anname tribüünil panuse omade edusse!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit: https://www.piletitasku.ee/et/event/6322

13€ – täiskasvanu;

8€ – Kalevlane (koodiga), pensionär ja laps kuni 12a

TASUTA – kuni 2-aastane laps

Foto: Brit Maria Tael