Meie viimasest kodumängust Nõmme Kaljuga on möödas juba tervelt 31 päeva ning selle suve juulikuu ainus kodumäng Narva Transi vastu on saabumas juba homme! Vahepeal olema pidanud maha ka kaks võõrsilkohtumist kahe peamise tiitlipretendendi vastu, kui Tallinna FCI Levadiale tuli alla vanduda skooriga 1-3 (meie poolelt oli resultatiivne Ats Purje) ning lisaks kuivalt 0-2 FC Flora vastu.

Järgmise vastasena, nagu juba eelnevalt mainitud sai, võõrustame aga Narva Transi, kes on viimases kahes kohtumises võib-olla tabeliseisu vaadates üllatuslikult, kuid meeskonna sisu arvestades sugugi mitte nii ootamatult suutnud samuti kõrgesse mängu ihkava Nõmme Kaljuga nii viiki mängida kui neid ka võita. Seega on vahepeal tugevas mõõnas olnud Narva suutnud oma vormikõvera ülespoole mängida, kuid meenutame siinkohal, et koduväljakul ei ole me kellegile midagi lihtsalt ära andnud ning kindlasti ihume hammast vähemalt punktile, kui mitte enamale.

Tutvustades Narva Transi ei tohiks mitte ühelgi tõsiseltvõetaval jalkasõbral tooli jalgealt tõmmata fakt, et tegemist on ühega kahest klubist koos FC Floraga, mis on osalenud kõrgeimal liigatasemel kõigil hooaegadel peale Eesti taasiseseisvumist. Parimaks kohaks liigahooajal on jäänud teine koht 2006. aastal, lisaks lõpetati aastatel 2008-2011 kolmandal tabelireal. Hooajavahelisel perioodil toodi kaitseliini täiendama Kevin Aloe Tartu Tammekast ning lisaks ka Kanadalane Ryan Lindsay, kes paraku ühes liigamängus kokku kukkus ning seejäel ka kodumaale tagasi siirdus. Väravavahi positsioonile toodi konkurentsi pakkuma juba vana tuttav Aleksei Matrossov, kes praeguseks esikindad kindlalt enda kätte võtnud on. Lisaks tehti leping nii Nõmme Kaljus kui ka Viljandi Tulevikus mänginud Jevgeni Demidoviga. Võib-olla et isegi üheks silmatorkavaimaks täienduseks kogu liiga mõistes, vähemalt hooaja algfaasis, liitus Narvaga ka keskkaitsja Denis Dedetško, kes on lisaks korralikule klubikarjäärile saanud kohtumise kirja ka Ukraina koondise eest. Kogenud mängumees on näidanud, et hea mängulugemise pealt on ta võimeline ka üles rünnakule tõusma ning seal edukalt väravaid lööma. Kindlasti ei saa mainimata jätta ka muutust peatreeneri pingil, kui ohjad võttis üle Aleksei Eremenko.

Mälestusväärseima lahinguna tooks välja meie üleeelmise hooaja 26. vooru kohtumise võõrsil, kui samuti Premium liigas üksteisega mõõtu võtta saime. Alustuseks läks Narva kohtumist 18. minuti väravast juhtima kuid poolajaks seisid tänu praegugi Tallinna Kalevis mängiva Marek Kaljumäe tabamusele tablool 1-1 viiginumbrid. Teisel poolajal suutsime aga leida energiat, et Narva täiesti seljataha jätta – esiteks viis Pavel Dõmov meid 49. minutil juhtima ning mängu lõpp kuulus juba samuti praegusele kalevlasele Hannes Anierile, kes kasvatas meie eduseisu nii 51. minutil penaltist kui ka 74. minutil mängust löödud väravaga. Siinkohal tasub mennutada, et tegemist oli Narva kodumänguga, kust ei ole mitte kellelgi meie liigas lihtne positiivse tulemusega tagasi tulla.

Kas me suudame ka homme nii publikule kui ka tabeliseisule positiivse tulemusega välja tulla? Seda peab juba staadionile vaatama tulema!