Enne eelmist mängu sai üles visatud lootus, et ehk suudame värske meistri FC Flora vastu mõne magnituudi jagu maavärinat põhjustada. Ja suutsimegi! Võitluslikus lahingus saabusid väravad alles teise poolaja lõpu eel, kui FC Flora Ken Kallaste 79. minuti tabamusest juhtrolli haaras. Kõigest kuus minutit hiljem näitasid Kalevlased sõnaotseses mõttes sirgjooneliselt ette, kuidas meistermeeskonna väravavõrk sahisema panna, kui Maico Rimmeli väljalöögi pikendas keskväljal Kaspar Laur ning Ats Purje selle meisterlikult väravaks vormistas! Vapra ja ühise võitlusega peeti vastu ka FC Flora lõpusurvele ning 1:1 viik oligi tõsiasi. Uskumatult vägevad emotsioonid siis hooaja lõppu! Mainimata ei saa jätta ka vastasmeeskonna peatreeneri Jürgen Hennu eemaldamist esimese poolaja lõpus. Kõige viimases mängus võtame aga homme koduväljakul vastu pronksiheitlust pidava FC Nõmme Kalju.

Pika ajalooga FC Nõmme Kalju asutati juba 1923. aastal, paraku katkestas klubi tollase tegevuse teine maailmasõda. Aastal 1997 klubi taasasutati, üheks eestvedajaks oli taasiseseisvunud Eesti jalgpallikoondise esimene peatreener Uno Piir. Teekond professionaalse Nõmme Kalju suunal sai alguse Kuno Tehva liitumisega aastal 2002. Kolmandast liigast tõusti seejärel riburada pidi 2008. aastaks Premium liigasse ning välja käidi eesmärk jõuda viie aastaga Eesti meistritiitlini. Aastal 2012 see plaan täideti ning hilisemalt on tiitlivõitu korrata suudetud 2018. aastal, kui meeskonna võtmefiguurideks olid mitmed praegused FCI Levadia mängumehed (Liliu, Maximiliano Ugge, Robert Kirss). Meistritiitlile järgnenud hooajad on aga lõpetatud hanereas võttes kolmandal, neljandal ja neljandal kohal. Tänase seisuga enne hooaja viimast mängu tundub, et võib-olla tuleb taaskord neljanda kohaga leppida, sest isegi kui homme võidetakse, tuleb loota Paide Linnameeskonna libastumisele. See aga kindlasti ei kahanda vastaste võiduiha saabuvas kohtumises – igal juhul tahetakse hooaeg positiivse resultaadiga lõpetada ning samuti teha vähemalt enda poolt kõik kolmanda koha saavutamiseks (mis on muideks juba mitmeid voore „kuuma kartulina“ käest-kätte käinud). Käesoleva hooaja kulg on aga vastasleerile olnud üpris keeruline, kevadel vannuti karikafinaalis alla Paide Linnameeskonnale ja kaotati sellega ka eurokoht ning tuleva aasta karikasarjas vannuti hiljuti alla Esiliiga B võistkonnale JK Tabasalu. Samuti ei ole kolmandale kohale mängimine päris see, mida loodeti – ambitsioonika klubina soovitakse meistritiitlile konkureerida. Tugeva pitseri Nõmme Kalju hooajale on jätnud vigastused. Näiteks on meeskonna võtmemängija, kui mitte isegi potentsiaalne liider, Andre Fortune saanud kõigest 14 mängu kaasa teha, samuti on hooaja teises pooles vigastustega võidelnud Eesti koondisegi vaatevälja sõudnud ründaja Alex Matthias Tamm. Tammest on eriti tugevalt puudust tuntud, sest viimase kuue mänguga on löödud ainult kaks värvat ning nendegi autoriks on olnud pikast vigastuspausist taastunud keskkaitsja Vladimir Avilov.  Võrreldes meie viimase omavahelise kohtumisega on toimunud üks väga suur muudatus – senise peatreeneri Eddie Cardoso teenetest loobuti ning ameti võttis üle abitreener Kaido Koppel, kes muideks kuulus varuväravavahina Nõmme Kaljule esimese tiitli toonud meeskonda aastal 2012. Uuesti on põhimeeskonda liidetud ka üks võistkonna kogenenumaid pallureid Igor Subbotin, kes päris pika perioodi ainult duubelmeeskonda esindas. Võib vist isegi öelda, et üheks hooaja eredaimaks momendiks on Nõmme Kaljul mõned voorud tagasi saavutatud 1:0 võit FC Flora üle, millega lõpetati vastaste ülipikk kaotustevaba seeria.

Kes meist ei mäletaks eelmise hooaja lõppu, kui meistritiitli saatus otsustati viimase mängu viimastel sekunditel. Sel aastal on küll tiitel juba jagatud, kuid nii Nõmme Kaljul kui ka Tallinna Kalevil on viimase mängu eel õhus nii mõndagi. Nagu juba mainitud sai, on Nõmme Kaljul võimalus tulla kolmandaks ning meil kerkida kaheksandalt realt kuuendaks. Mõlema meeskonna seisu ühendab tõsiasi, et kummalgi ei sõltu see ainult enda homsest tulemusest. Kui vaadata meie omavaheliste mängude ajalugu, siis see on selgelt Nõmme Kalju kasuks. Viimasest 19st mängust on Kaljule kuulunud 16, viiki on mängitud 3 korda, millest viimane pärineb aastast 2019 kui praeguse Narva Transi mängumehe Aleksandr Kulinitši 90+5 minuti 2:2 viigivärav Nõmme Kalju halvimast päästis. Homsega lõpu saaval hooajal oleme suutnud hammustada 2:1 võiduga Paide Linnameeskonda ja eelmises voorus 1:1 viigiga FC Florat. Kaugel ei olnud kevadel ka FCI Levadialt punktide võtmine, kui alles 84. minuti penalti neile üheväravalise võidu kindlustas. Kas viimases voorus suudame iseloomu ja hambaid näidata ka Nõmme Kaljule, kellele sel hooajal oleme seni kolm korda allajäänud? Nõmme Kalju president Kuno Tehva ütles Soccerneti saates „Silm Peale!“ enne 2019. aasta euromängu Glasgow Celticuga, et need inimesed, kes unistavad, nende soovid lähevad täide. Ka Tallinna Kalev ja meie inimesed unistavad, et homse lõpuvile järel näitab tabloo meile positiivset tulemust!

Hooaja lõpp ongi paraku käes ning homne kodumäng on ka viimane võistluskohtumine sel aastal. Praeguseks on meie staadioni külastanud keskmiselt 248 huvilist mängu kohta. Oleme tänulikud igaühele teist, kes selles osalised on olnud! Meie senine rekord, keskmiselt 252 inimest mängul, pärineb hooajast 2019. Äkki suudame selle veel üle teha? Käesolev hooaeg on tõesti olnud imeline, kõigest mõnenädalase etteteatamisega saabusime Premium liigasse ning oleme lühikesest ettevalmistusest hoolimata suutnud ennast kinnistada tugeva tabeli keskmikuna, kes heal päeval ka kõige tugevamaid satse valusalt nõelata võib! Seega meie poolt on laupäeval Kadrioru staadionile tulekuks välja käia kolm põhjust: tänada esindusmeeskonda suurepärase hooaja eest, innustada meeldejääva lõppakordi suunas ning ületada ka senine hooaja keskmine publikurekord!

Avavile antakse laupäeval, 12. novembril, kell 14:00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik taas selleks ajaks kokku ning anname endast kõik, et hooaeg võimalikult kõrgel tabelireal lõpetada!