Hooaeg on jõudnud kulminatsioonini! Viimases kodumängus võõrustasime FC Nõmme Kaljut, kelle ainsaks võimaluseks pronksilahingus lõpuni sees püsida oleks olnud võit. Mäng algas üsnagi kurjakuulutavalt, kui juba teisel minutil oli vastastel penalti kasutada. Alex Matthias Tamme soorituse tõrjus aga meie imeline väravavaht Oskari Forsman! Lumi sadas siiski tuppa päris kiirelt, kui juba viiendal minutil Promise David oma hooaja seitsmenda väravaga vastased juhtima viis. Kaheksateistkümnendal minutil teenis aga Tristan Toomas Teeväli meie kasuks penalti, mille ta ka ise 20. minutil endale omaselt kindlalt ära lõi ning viigiseis 1-1 oligi tablool. Ülejäänud mängukäik enam väravaid ei toonud ning niimoodi see kohtumine ka lõppes. Nõmme Kalju jaoks liikus sellega pronksikoht juba liialt eest ära ning viigipunktist hoolimata langesime ka meie kolmandalt kohalt neljandaks. Küll aga on võimalus pronksi püüda säilinud ainult meil ja meist kaks punkti eespool oleval Paide Linnameeskonnal. Tristan Toomas Teeväljast on aga üheksa väravaga kujunenud meie suurim väravakütt sel ajaloo hõngulisel hooajal. Nüüd on meid aga ees ootamas tõeline finaalivääriline hooaja viimane mäng, kus läheme vastamisi Narva Transiga!

JK Narva Transi senine hooaeg on kulgenud justkui lainetena – kogu aasta vältel on positiivsed ja negatiivsed tulemused tulnud reas mitme kaupa. Näiteks võidetakse või viigistatakse 3 mängu järjest, siis kaotatakse 2 mängu järjest. See on neist kujundanud ka üsna ootamatu meeskonna, raske on ennustada millal tulemuste jada muutuda võib. Küll aga õnnestus neil kevadel peakohale tõsta Evald Tipneri karikas ning lunastada sellega ka endale pääs euromängudele. Hooaja käigus on toimunud muutuseid ka isikkoosseisus, näiteks on vahetatud peatreenerit, kui loobuti Sergei Terehhovi teenetest ning toodi tagasi eelmisel hooajal ametis olnud Alexei Eremenko. Mängijatest lahkusid suvises üleminekuaknas Gambia kaitsja Mamodou Darboe, Ukraina ründaja Igor Karpenko ning karikafinaalis võiduvärava löönud Lõuna-Korea poolkaitsja Do-Hyun Kim. Ridu täiendati aga kurioossel moel saabunud ründaja Aleksandr Volkovi ning aastaid tagasi pikalt Nõmme Kalju värve esindanud Prantsusmaa poolkaitsja Reginaldiga. JK Narva Transi võtmemängijateks on kujunenud ründaja Tristan Koskor, kes enne viimast vooru väravaküttide edetabelit kuueteistkümne tabamusega troonib. Lisaks on head resultatiivsust näidanud Daniil Tarassenkov, kes on üheteistkümne resultatiivse sööduga selles edetabelis teisel kohal, lisaks on ta löönud ka neli väravat. Kui varasemalt sai räägitud nii-öelda lainetest, siis hetkel on Narva Transil käsil kolmemänguline kaotuste seeria, kui järjepanu on alla vannutud FC Kuressaarele, Tallinna Florale ja Paide Linnameeskonnale. Tabelis asub vastasmeeskond hetkel 38 punktiga kaheksandal real, FC Kuressaarel on nende ees 40 punkti, seega teoorias on neil veel võimalik oma tabelipositsiooni ühe koha võrra parandada.

Kui aga korra meie positsioonile tabelis peale vaadata, siis nagu esimese lõigus mainitud sai, asume hetkel neljandal kohal olles kogunud 50 punkti. Kolmandalt kohalt leiame Paide Linnameeskonna, kelle saagiks on hetkel 52 punkti. Seega on meil õnnestumise puhul täiesti võimalik veel ka kolmandal kohal lõpetada eeldusel, et Paide Linnameeskond tiitlit jahtivat FC Florat ei võida. Seljataga on meil aga kuklasse hingamas Nõmme Kalju ja Pärnu Vaprus, mõlemal 48 punkti. Seega neljanda koha kindlustamiseks piisaks meile tagant tulijate edestamiseks viigist. Hooaja lõpp on meil seega tõesti ülimalt intrigeeriv ning põhimõtteliselt kõigil meeskondadel kohtadel 1-8 on võimalus veel oma positsiooni viimases voorus muuta! Punktide lugemisel tuleb ka meeles pidada, et nii Paide Linnameeskonna, Nõmme Kalju kui ka Pärnu Vapruse vastu on meil omavahelised mängud plussis, seega võrdsete punktide korral kuulub edu meile.

Vaadates meie seniseid omavahelisi kohtumisi sel hooajal Premium liigas, on Narva Trans kusjuures ainus meeskond, kellelt meil punkte võtta pole seni õnnestunud. Esimese kohtumise kaotasime skooriga 1-2, kui asusime praeguseks Belgiasse siirdunud Ramol Sillamaa väravast 29. minutil juhtima. Siis aga alustas oma teekonda suurima väravaküti tiitli poole Tristan Koskor, kes lõi oma hooaja esimesed väravad 62. ja 64. mänguminutil. Juunikuus kohtusime taas ning siis tuli vastu võtta 0-1 kaotus, vastaste võiduvärava autoriks taaskord Tristan Koskor. Viimast korda läksime vastakuti tarkusepäeval, kui uuesti 1-2 vastaste paremust tunnistada tuli. Siis jäime me 0-2 taha ning meie auvärava sepistas Vadim Mihhailov. Nüüd oleme aga jõudnud hooaja viimase mänguni ning mis saaks olla veel magusam, kui lõpuks ka Narva JK Transi vastu meie poolt vaadates positiivne tulemus teha! Kuidas see meil õnnestub ning milliseks kujuneb meie lõplik tabelikoht? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Miks aga veel staadionile tulla? Tallinna Kalevi senine publikurekord, keskmiselt 252 inimest mängul, pärineb aastast 2019. Enne viimast kohtumist on see praeguseks kerkinud lausa 376 inimeseni mängu kohta! Seega on meil käsil klubi rekordhooaeg nii punktide- kui ka publiku osas, kusjuures hooaja eelviimases mängus FC Nõmme Kalju vastu leidis oma tee staadionile 390 pealtvaatajat. Ootame teid kõiki uuesti laupäeval Kadriorgu, et teie abiga panna hooajale võidukas punkt ning viia Tallinna Kalev ka oma parimale lõppkohale taasiseisvumisjärgses kõrgliigas!

Avavile antakse laupäeval, 11. novembril, kell 14.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Hooaja viimases mängus vajab meie meeskond Teie tuge kõige enam, koguneme staadionile ja aitame omad võiduni!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/2206

6€ – täiskasvanu;

4€ – õpilane;

15€ – Perepilet – 2 täiskasvanut ja kuni 4 last;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 8€ / 5€

Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee