Kui enne eelmist kodumängu FC Floraga sai õhku visatud küllaltki bravuurikas küsimus – kas jätkub meie punkti- või vastaste võiduseeria, siis täpselt sellist lahingut see kohtumine kõigile vaatajatele pakkuski! Lõppseisuks jäi küll 2:4, ent samas jäeti ka kaks väravat meie poolt lugemata. Sarnast minekut ei suutnud me paraku jätkata võõrsilmängus Paide Linnameeskonnaga, kelle vastu tuli tunnistada kuiva seitsmeväravalist allajäämist. Järgmisena võõrustame aga tugevat FCI Levadiat, kellele selle hooaja avamängus võõrsil 5:1 alla jäime. Hooaja esimesel naturaalmurul peetaval kodumängul tahame aga kindlasti neile rohkem hambaid näidata!

FCI Levadia võime me küll tabelist leida teiselt realt, kuid üldises mõttes on tegemist praeguse hetke Eesti valitsejaga – eelmisest hooajast kuuluvad neile nii Premium liiga tiitel kui ka karikavõit ning lisaks alustati käimasolevat hooaega superkarika võiduga. Tõsi, karikavõitu neil sel aastal enam korrata ei õnnestu, ent seda näljasemaks muudab see neid koduliiga tiitli kaitsmisel. Kahe hooaja vahelisel ajal liialt vangerdusi koosseisus ei tehtud ning seda on ka lihtne mõista  – raske on meenutada, kas üldse või millal viimati sai koduliigas niivõrd ühtehingavat võistkonda näha, kui eelmise hooaja FCI Levadia. Ründeliini toodi konkurentsi pakkuma Premium liigas varemgi tegusi teinud Liliu ja kaitsesse võeti Eesti koondislane Artur Pikk. Poolkaitset täiendati meie meeskonna arvelt Murad Velijeviga, kuid vastupidise teekonna võttis ette Kaleviga taasliitunud Hannes Anier. Lisaks lahkusid FCI Levadiast veel Trevor Elhi, Milijan Ilic ja Amir Natho, laenulepingutega läksid Pärnu Vaprusesse Aamir Abdallah Yunis ning Luka Lukovic. Sammu välismaale proovis teha tugeva eelmise hooaja teinud Bogdan Vaštsuk, kuid seoses Ukrainas toimuvaga oli ta peagi tagasi. Lisaks saabusid samadel asjaoludel meeskonda veel Mihkel Ainsalu, Oleksi Hobolenko ja Artjom Štšedrõi. Senise üheteistkümne vooru jooksul on punkte kaotatud kahes mängus, kui viigistati Nõmme Kaljuga ja kaotati FC Florale.

Mälestusväärseima omavahelise lahingu rubriigis tuleb taaskord ette võtta 2018. aasta mäng, kui  26. voorus esimesel septembril omavahel mõõtu võtsime. Kohtumist asus juhtima FCI Levadia, kui 12. minutil Cem Felek omad Mark Oliver Roosnupu söödust juhtima viis. Kõigest kolm minutit hiljem lõi nurgalöögi järgsest olukorrast meie poolt viiginumbrid tabloole Kameruni keskkaitsja Steve Kingue. Sellele järgnesid aga kaks väravat FCI Levadia leerist, kui 36. minutil oli täpne vastaste tollane väravatemasin Roman Debelko ning sarnaselt esimesele väravale kombineerisid taas 45+3 minutil ühe tabamuse juurde Mark Oliver Roosnupp ja Cem Felek. Teise poolaja alguses, 54. minutil, pääses Andre Järva üks-ühele vastaste väravavahiga ning realiseeris selle. Olles ühe väravaga taga, püsiski põnevus lõpuminutiteni välja kulmineerudes 90+1 mänguminutiga. Siis langesid kerge madina saatel vastaste karistusalas viimase värava autor Andre Järva ja Rasmus Peetson ning õhus oli tunda tugevat penaltihõngu. Mõningase arupidamise järel otsustas kohtunik siiski määrata vea Andre Järvale, kes selle eest ka oma teise kollase kaardiga duši alla saadeti. Liigset edumaad ta teiste ees seal ei saanud, sest juba kolm minutit hiljem kõlas lõpuvile ning resultaadiks jäigi 3:2 vastastele..

Omamoodi sümboolne on tõsiasi, et just FCI Levadia pakkus meile aastase esiliiga hooaja järel avalahingu Premium liigas ning nüüd saame meie neile meenutada naturaalmuru võlusi – pole ju ka nemad senise hooaja jooksul veel kunstmurult minema saanud. Kas oleme just meie need, kes esimese tabeli alumise poole meeskonnana suudavad FCI Levadialt punkte röövida või jätkub vastaste kindlus selliste mängude enda kasuks pööramises? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Kohtumine toimub laupäeval, 7. mail kell 17:00 Kadrioru staadionil(Roheline aas 24. 10150 Tallinn).

Tavapilet on 5€ ja sooduspilet 3€. Kohapeal saab osa võtta 1€ õnneloosist, kus üks õnnelik võitja saab ostetud pileti eest auhinnakomplekti. Loosiks võib soetada mitu piletit. Piletikassas on avatud ka fännitoodete müük, mille puhuks palume kaasa võtta sularaha.

Maikuu on Euroopa mitmekesisuse kuu ning seetõttu on meil hea meel oma homsele Premium liiga kodumängule tuua uusi maitseid, sest Lähis-Ida toitu tulevad pakkuma meie 2009 Siniste lapsevanemad ning restoran Marhaba. Seega tulge laupäeval meie toidupunkti ja proovige nende va

Mängu poolajal korraldame koostöös Peetri Pizzaga parima triki võistluse, kus saavad kaks finalisti endale auhinnad.