Eelvaade: hooaja avapauk Tartu JK Tammeka vastu!

Oo kaunis hetk, kesta veel! Alles see oli, kui peale eelmise hooaja viimase mängu lõpuvile kõik oma pilgud teise mängu tulemusele suunasime ning siis võidurõõmsalt ühes koos Kadrioru staadioni murule pronksi tähistama tormasime… Daatum, mis selle ülevoolavalt rõõmsa mälestusega ajalukku läks, oli 11.11.2023. Peaaegu neli kuud hiljem on aga aeg käes anda hoog sisse uuele Premium liiga hooajale, kui võõrustame lõppenud hooaja napilt üheksandal kohal lõpetanud Tartu JK Tammekat.

Tallinna Kalev ei ole peale ühe Eesti jalkaajaloo suurima üllatuse püstitamist sugugi loorberitele nautlema jäänud, vastupidi, vahepeal on korda saadetud väga palju. Üle ega ümber ei saa me Raja jalgpallihalli valmimisest, kus esindusmeeskond 26. jaanuarist alates tublisti trenni rüganud on. Peatreeneri roll on nüüdsest Daniel Meijeli ainuomanduses, mängivaks abitreeneriks on tal toeks meie ründetuus Ats Purje. Meeskonnast lahkunute hulgast leiame viis mängumeest: ründes kõvasti teravust loonud Aleksandr Šapovalov siirdus Kreeka suurklubi PAOK-i duubelmeeskonda, meeldejäävaid mängupöördeid pakkund Foday Trawally uueks leivaisaks sai Türgi esiliigaklubi Tuzlaspor AS, pikale kõrgliigakarjäärile pani punkti kaitse tugitala Tanel Tamberg, pronksihooaega kaks liigaväravat panustanud noor ründaja Andreas Kiivit läks kaitseväkke ning väravavahtide osakonnast liitus Maico Rimmel Harju JK Laagriga. Uutest meestest hakkavad sel aastal meie eest mängima ründaja Joosep Põder FC Tabasalust, äärepoolkaitsja Aleksander Švedovski Nõmme Unitedist, keskkaitsja Enriko Kajari FC Florast ning viimase tõmbena soomlasest ründaja Onni Lauri Johannes Suutari ülelahe naabrite kõrgliigaklubist Oulu.

Tartu JK Tammeka eelmine aasta sai lõpu teistest natuke hiljem, kui üleminekumängudes tuli kõrgliigakohta kaitsta JK Viimsi vastu, kellest kahe mängu kokkuvõttes 6-1 üle oldi. Uueks hooajaks on hõisatud välja siht murda end tagasi tabeli keskossa. Tasub meenutada, et tunamullu lõpetatigi kuuendal kohal ning 2020 ja 2019 viiendana. Endise hiilguse taastamiseks on kaitseliini täiendama toodud Mairo Miil, Marius Vister ja Laurits Õunapuu, poolkaitsesse David Epton Ghanast ning ründesse klubiga taasliitunud Priit Peedo ja inglane Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo. Palavalt oodatakse tagasi ka raskest põlvevigastusest taastuvat Tanel Langi. Lahkujatest on profikarjäärile joone alla tõmmanud Sander Puri ja Artur Uljanov, lisaks liikus tagasi Nõmme Unitedisse ründaja Kevin Mätas ning Taijo Teniste siirdus esiliiga klubisse Tartu Welco. Lahtised on veel klubi pikaaegse keskkaitsja Kevin Andersoni plaanid. Seega rohkeid liigutusi mängijateosakonnas tehtud pole, usaldatakse senist selgroogu millele on liidetud mõned uued lülid.

Meeldejäävaimaks hetkeks eelmisel hooajal Tartu Tammeka vastu on kindlasti Ramon Smirnovi kauglöök esimeses kohtumises, mis valiti ka Premium liiga aprillikuu ilusaimaks väravaks. Olukord algas Ramoni enda pallivõidust keskväljal, millele järgnes pöördelt liikumine värava suunal ning mis tipnes mõni meetrit enne kastijoont otse kaugemasse ülanurka virutatud mammuga! Videomeenutus siin: https://www.youtube.com/watch?v=a9E9vZg6ge8

Lõppenud hooaja omavaheliseks saldoks jäi meil Tartu Tammeka vastu 2 võitu ning samajagu viike. Kui esimeses kohtumises võõrsil suutsime juba mainitud Ramon Smirnovi värava toel 2-1 võidu võtta, siis sellele järgnesid 1-1 viigimängud koduväljakul. Korralik väravatesadu läks lahti aga viimases mõõduvõtus, mis lõppes suisa 7:2 meie poolt vaadates. Rohke skoori eest hoolitsesid kahe tabamusega Vadim Mihhailov ja Foday Trawally, ühe lisasid veel juurde kolm väravasöötu jaganud Aleksandr Šapovalov, Tristan Toomas Teeväli ning enda esimese Premium liiga värava löönud Hugo Palutaja. Kuid nagu jalgpallis ikka, on kõik uus märtsikuus ning mõlemad meeskonnad tahavad oma hooaega positiivse noodiga alustada. Kummal see õnnestub? Seda peab juba staadionile kohapeale vaatama tulema, eriti praegu, kui ka külmataat enam liigselt ei näpista!

Avavile antakse pühapäeval, 3. märtsil, kell 12.30 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 10139). Tervitame uue hooaja algust kogunedes staadionile ja aitame omad võiduni!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/5701

7€ – täiskasvanu;

6€ – õpilane;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 9€ / 6€