Scroll down for the English version.

Premium liiga alustab taas ning on äraütlemata suur rõõm, et ka Tallinna Kalev on minemas vastu oma teisele järjestikusele hooajale Eesti kõige kõrgeimal tasemel! Kusjuures viimati saime sama öelda aastal 2019, mil jagus lendu ka kolmanda järjestikuse hooajani väljajõudmiseks. Viimase liigamängu ja saabuva vahele on jäänud ei rohkem ega vähem, kui 122 päeva, mille sisse on mahtunud väike puhkus ning seejärel korralik ettevalmistus saabuvaks hooajaks. Nagu ikka, on toimunud ka mõningaid muutusi võistkonna koosseisus, kuid nendel peatuks lähemalt saabuva nädala alguses (meil võib veel üllatusi varuks olla!). Seega hetkel keskenduks sellele, et tehtud on kõvasti tööd, nähtud vaeva ning valatud veelgi rohkem higi, et olla valmis juba esimesest voorust peale kõigilt punkte võtma. Omamoodi märkimisväärne on tõik, et viimase hooaja lõpetasime just samamoodi kodumänguga FC Nõmme Kalju vastu. Peale selle, et nii Kalev kui ka Kalju on ilusad eestipärased poeglaste nimed, on mõlemad sel hooajal jõudnud saja aasta tähisteni – Kalju asutati aastal 1923 ning samal aastal võitis Kalev oma esimese meistritiitli. Uhked tähised mõlemad ning samamoodi ühendab meid mõlemaid soov hooaega neile arvudele vääriliselt alustada!

Keskendudes korra FC Nõmme Kalju hooaja vahelistele tegemistele, siis lahkunud on profivutist vähemalt mõneks ajaks kõhu täis saanud Trevor Elhi, idapiiri taha treeneritööle suundunud Sergei Lepmets, pigem kehvemapoolse poolhooaja teinud leegionärid Daniel Sudar ja William Jebor ning noormängija Stanislav Tsõmbaljuk, kelle uueks klubiks sai FC Nõmme United. Sarnaselt meie klubilegi on oma teist järjestikust hooaega Premium liigas FC Nõmme Kalju spordidirektorina alustamas Argo Arbeiter, kes on talvise üleminekuakna jooksul meeskonda tublisti kvaliteeti juurde toonud. Näiteks on FCI Levadiast liitunud kogenud ja end juba kohalikus liigas korralikult tõestanud poolkaitsja Ilja Antonov ja kaitsja Maksim Podholjuzin. Tugeva täiendusena näib ka Belgia poolkaitsja Olivier Rommens, kes saabus Leedu kõrgliigast. Eriti agarad on oldud ründeliini täiendamisel, kuhu on juurde toodud soomlane Anton Eerola, kanadalane Promise David ja prantslane Djibril Dianessy. Kui esimesed kaks neist hiilgavad ligi kahemeetrise kasvuga, siis viimane on näidanud resultatiivsust nii Hollandi- kui Prantsusmaa esiliigas. Lisaks on meeskonnaga hetkel treenimas Eesti koondiseski mänginud poolkaitsja Artjom Dmitrijev. Seega paberil tundub vastase koosseis eelmise hooajaga võrreldes kindlasti sügavam ja kogenum ning saab olema huvitav jälgida, kuidas see ka reaalsuses toimima hakkab. Ärgem unustagem, et FC Nõmme Kalju ambitsioon on olnud alati mängida tiitlile.

Eelmise hooaja omavahelised vastasseisud jäid paraku selgelt FC Nõmme Kalju kasuks, kelle paremust tuli tunnistada kõigis neljas kohtumises. Kõige napim oli neist esimene, mis lõppes seisuga 1:2, meie ridades oli resultatiivne Foday Trawally. Ülejäänud mängud olid paraku üpris ühepoolsed, lõppedes 0:3, 0:6 ja viimane samuti 0:3. Kas suudame avavoorus eelmise aasta tulemused ümber pöörata ning uuele hooajale positiivse stardipaugu anda? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 4. märtsil, kell 17.00 Sportland Arenal (Jalgpalli 19, Tallinn 11312). Aitame üheskoos sini-valged võiduni!

ENGLISH VERSION:

Kalev is now just days away from starting the Meistriliiga season against FC Nõmme Kalju. There have been 122 days since the last league match, and the team is ready to show the fans the hard work that the team has undertaken. The match is taking place on Saturday, the 4th of March, at Sportland Arena, with kick-off at 17:00 local time (15:00 GMT).

The 2023/24 season marks the club’s second consecutive season playing at the highest level in Estonia, and we are looking forward to building on 2022/23. Staying up was such a crucial objective last season, and now it is about consolidating our position and looking to be positive both on and off the field. The aim of our first game is to get our first points on the board against the team that finished fourth during the previous season and show that we are looking to be ambitious this season.

When focussing on Kalju, there is no doubt that sporting director Argo Arbeite has been able to bring in some impressive talents after entering the role last season. Belgian midfielder Olivier Rommens joined the side over the off-season from Lithuanian Premier League side Sūduva. He is potentially in line to debut against Kalev alongside other new additions, including Djibril Dianessy, who has joined from the French side Pau.

We can’t wait to get back to playing again, but we need your support to ensure we continue improving every day. Let’s help the blue-whites to victory together!

Foto: Jana Pipar