Meie viimasest kodumängust JK Narva Transiga on tänaseks möödas täpselt 20 päeva, mille sisse mahtusid üks võõrsilkohtumine Tallinna FCI Levadia vastu ning koondisepaus. A-koondisesse selles aknas veel Premium liiga kolmandast meeskonnast mängijaid ei kaasatud, kuid jääme siis juba järgmist korda ootama. Viimases kahes mängus on paraku tulnud vastaste paremust tunnistada – JK Narva Transile kaotasime seisuga 0-1 ning FCI Levadia vastu kirjutati väga võitlusliku mängu järel ametlikku protokolli numbrid 1-2 oponentide kasuks. Selles kohtumises oli meie poolt resultatiivne mälestusväärse kauglöögiga Sander Sinilaid, kes 32. minutil seisu viigistas ning meie tubli kollkipper Oskari Jussi Forsman tõrjus veel 71. minutil ka penalti, kuid 79. minutil jõudsid siiski vastased sihile. Järgmiseks vastaseks saame me aga esmakordselt kodumurul vastu võtta selle aasta Premium liiga uustulnuka Harju JK Laagri.

Nagu juba mainitud sai, on Harju JK Laagri näol tegemist eelmisel hooajal Esiliigast üles tõusnud meeskonnaga, kes troonis lõpuks tabelitippu 76. punktiga. Klubi teekond kõrgeimale liigatasemel on olnud muljetavaldavalt kiire, sest järjest on võidetud nii teine liiga, Esiliiga B kui ka viimati Esiliiga A ning nüüd proovitakse end kehtestada Premium liigas. Et olla konkurentsivõimelised, tuli ka teha suuremat sorti muudatusi meeskonna isikkoosseisus, nõnda ongi eelmisel hooajal esiliiga võitnud seltskonnast poolejagu välja vahetatud. Rohkete lahkujate seas on juurde toodud ka 11 uut mängumeest, kellest enim väärivad mainimist Legionist liitunud Läti kodakondsusega väravavaht Ivars Baturins, Guinea-Bissau keskpoolkaitsja Usalifa Jose Indi, Saksamaa keskkaitsja Marius Samoura, Ukraina vasakkaitsja Danõl Maštšenko, kapteniks kerkinud äärekaitsja Andres Järve FCI Levadiast ning meie endi ridadest poolkaitsja Reinhard Reimaa. Rohkelt Premium liiga kogemust lisavad meeskonnale juba vanadest olijatest kohalik talisman Andre Järva, hetkel mõnda aega mängudest eemal olnud Roman Sobtšenko ning Aleksandr Ivanjusin. Lisaks täiendavad ridu veel enda noortesüsteemi kasvandikud. Hetkel, kui 17 mängu on mängitud ehk hooaja ekvaator on kohe kohal, on teenitud 9 punkti (2 võitu ja 3 viiki) ning löödud 12 väravat, mis annab viimase tabelirea, lähimast rivaalist jäädakse seitsme punkti kaugusele. Kusjuures väravad on jagunenud väga ühtlaselt – koguni neli meest on löönud 2 väravat. Klubi esimene võit Premium liigas oli aga ülimalt magus, kui 2-1 suudeti koduväljakul alistada tollane tabeliliider FCI Levadia. Teine võit on saadud võõrsil Pärnu Vapruselt ning viiki on mängitud kahel korral FC Kuressaarega ning korra Nõmme Kaljuga.

Omavahelise ajaloo osas olema aga üpris vaesed – siiamaani olemegi maha pidanud ühe kohtumise, kui vastaste esimeses Premium liiga mängus neid võõrsil 2-0 Sander Sinilaiu ja Ramol Sillamaa väravatest võitsime. Ramol sai mäletatavasti veel ka kuu ilusaima värava tunnustuse just selle sama tabamuse eest. Kui mingisuguseidki ajaloolisi seoseid kahe klubi vahel otsida, siis vastas meeskonna mängijatest Andre Järva, Reinhard Reimaa ja Roman Sobtšenko on varasemalt ka meie klubi värve esindanud. Homsele mängule vastu vaadates on aga mängus rohkem kui küll – Harju JK Laagri loodab viimaselt kohalt teistele lähemale tõusta ning meie jällegi esimese poole hooajast kindlalt kolmanda tabelireapeal lõpetada ning loomulikult ka vahet jälitajatega kasvatada. Konkreetne hapnikulahing! Kes aga homme Kadriorus oluliste punktide võrra rikkamaks saab? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse kolmapäeval, 28. juuni, kell 18.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Korraldame vastastele meeldejääva esimese Premium liiga kohtumise Kadrioru staadionil ning hoiame sini-valged pronksikursil!

Piletid eelmüügist Piletitasku.ee lehel siit https://www.piletitasku.ee/et/event/2236

6€ – täiskasvanu;

4€ – õpilane;

15€ – Perepilet – 2 täiskasvanut ja kuni 4 last;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik.

Mängupäeval kohapeal kõik piletid 8€ / 5€