On jäänud vaid kaks vooru hooaja lõpuni ning kõik on võimalik! Meie viimase ja saabuva kodumängu vahele jääb täpselt 15 päeva, mille jooksul oleme võitnud kolmest kolm ning tõusnud tuhast sirguva fööniksi kombel viiendalt kohalt uuesti kolmandaks! Praeguseks oleme kogunud 49 punkti, millega oleme ületanud ka oma senist parimat tulemust taasiseseisvumise järgses kõrgliigas, milleks oli 43 punkti 2007. aastal. Sissejuhatades järgmist lahingut, siis kes meist ei mäletaks instrumentaalkollektiivi Europe muusikapala Final Countdown? Just bändi ja loo nimi kokku annavadki parima võimaliku kirjelduse saabuvale kodumängule FC Nõmme Kalju vastu!

Kuidas need kolm eelnevat kohtumist meil aga täpsemalt läksid? Esmalt alistasime keerulises ja võitluslikus kodulahingus Pärnu JK Vapruse 1-0, kui meie poolelt oli 11. minutil resultatiivne Arseni Kovaltšuki söödust kapten Marek Kaljumäe. Täpselt minut enne poolaja lõppu jäime veel vähemusse, kuid sellest hoolimata suutsime ka kümnekesi kaitses vastu pidada ning väga väärtuslikud võidupunktid koju jätta. Kusjuures sellega kerkisime me FC Flora kõrval teiseks meeskonnaks, kes Pärnu Vapruse vastu kolme võidu ja ühe viigiga pääsesid, kõiki teisi on suvepealinlased sel hooajal oluliselt rohkem hammustanud. Sellele järgnes mõneti isegi ootamatult suur 7-2 purustustöö Tartu JK Tammeka vastu. Viigiseisul 2-2 lõppenud avapoolajal hoolitses meie väravate eest Vadim Mihhailov. Teise poolaja alguses, 57. minutil sai aga lõpuks “kaane pealt” Aleksandr Šapovalov, kes tegi üldse väga võimsa partii, saades oma nimele ka 3 väravasöötu. Suurem tulevärk sai alguse alles 81. minutil, mil kõigepealt oli täpne Foday Trawally, neli minutit hiljem eksis esmakordselt sel hooajal penaltil Tristan Toomas Teeväli, kuid heastas oma eksimuse koheselt, lüües üle puusa sisse tõrjest tagasipõrkunud palli. Seejärel lisas nurgalöögijärgsest olukorrast veel 90+3 mänguminutil oma kõrgliiga debüütvärava Hugo Palutaja ning 90+6 minutil suskas viimase palli Tammeka väravasse teistkordselt Foday Trawally. Ühtlasi oli tegemist ka selle hooaja ülekaalukaima võiduga Premium liigas! Viimases mängus alistasime aga väga omapärasel moel skooriga 2-0 Harju JK Laagri – nimelt sündisid mõlemad tabamused vastaste omaväravatest. Nii-öelda eeltöö neile tegid esimese värava puhul Daniil Sõtšugov ja teisel Taavi Jürisoo. Seega enne saabuvat lahingut oleme vahepeal kogenud kolme väga eriilmelist võitu, millega on kaasnenud ka omamoodi huvitavad saavutused.

Meie külalised sõidavad meile loodetavasti veel peaaegu viimast korda külla Lilleküla asumist, sest lõpuks ometi on jalkaliit alustanud Hiiu staadioni pikalt veninud renoveerimistöödega. Seega peagi saabub Kalju uuesti harjumuspäraselt mändide vahelt, see aga ei tähenda, et meil pühapäeval mõni vale ja nõrgem Kalju vastas oleks. Vastupidi on vastasmeeskond just viimaste voorudega taaskord oma vormikõvera üles saanud ja võtnud hiljuti näiteks FCI Levadia skalbi ja väga lähedal oldi loetud päevad tagasi ka viimaste minutiteni Paide Linnameeskonna alistamisele. Hiljutised kaks kohtumist on FC Nõmme Kaljul juhtunud ka väga väravate rohked olema, kui FCI Levadiat võideti 4-3 ning Paidega mängiti 3-3 viiki. Kusjuures väravarõõmu on saanud tunda lausa 6 erinevat mängumeest, vaid Promise David skooris neis kahel korral. Viimane on aga hooaja käigus teinud läbi silmnähtava arengu ning samamoodi jätkates võib võimsa füüsisega noor kanadalane järgmiseks hooajaks sirguda liiga üheks ohtlikuimaks ründemeheks. Hetkel näeb FC Nõmme Kalju välja väga ühtselt hingava meeskonnana, kes jahib väga näljaselt löögiulatuses olevat pronksikohta, mida neilt klubisiseselt ka väga oodatakse! Hetkel asub FC Nõmme Kalju tabelis 47. punktiga viiendal kohal, tuletame meelde, et meie oleme 49. punktiga just nende väga ihaldatud kolmandal tabelireal.

Kui heita pilk peale meie senistele omavahelistele kohtumistele sel hooajal Premium liigas, siis avalahingus leppisime omavahel 0-0 viiki. Seejärel oleme aga võõrsilt võtnud kaks 2-1 võitu. Esimeses neist läksime maikuises kohtumises 84. minutil Andreas Kiiviti väravast juhtima ent 90. minutiks olime taas viigis. Viimase sõna meie poolt ütles aga 90+2. minutil Vadim Mihhailov, kelle tabamusest tookord võitsime. Viimati võitlesime punktide eest juulikuus, kui esimese poolaja järel 0-1 kaotusseisus jäime. Selle mängu pöörasime aga enda kasuks piltlikult öeldes kolme minutiga, kui 84. minutil viigistas Arseni Kovaltšuk ning 87. minutil lõi võiduvärava Foday Trawally. Seega hetkel on omavaheline ajalugu meid soosiv, kuid teatavasti on eelviimases voorus vastastel selg juba täielikult vastu seina surutud – kaotus tähendaks neile pronksilootuste kustumist. Milliseks kujuneb pühapäevane mäng, kas Kalju toob endaga kaasa väravate rohkuse, kas Tallinna Kalev jätkab oma võitudeseeriat ning sulgeb FC Nõmme Kalju ees ukse kolmanda kohani? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Miks aga veel staadionile tulla? Tallinna Kalevi senine publikurekord, keskmiselt 252 inimest mängul, pärineb aastast 2019. Käimasoleval hooajal on see number tervelt 375, mis annab meile Premium liigas publikunumbri arvestuses tubli neljanda koha. Seega on meil käsil klubi rekordhooaeg nii punktide kui ka publiku osas. Koguneme kõik pühapäeval staadionile, et kasvatada rekordeid mõlemas eelmainitud arvestuses ning viia Tallinna Kalev ka oma parimale lõppkohale taasiseseisvumisjärgses kõrgliigas!

Avavile antakse pühapäeval, 5. novembril, kell 12.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Hooaja lõpussirgel vajab meie meeskond Teie tuge kõige enam, koguneme staadionile ja aitame omad võiduni!

6€ – täiskasvanu;

4€ – õpilane;

15€ – Perepilet – 2 täiskasvanut ja kuni 4 last;

TASUTA – kuni 12-aastane laps, pensionär, Kalevi dressis klubi noormängija koos perega ja Kalevi hooajakaardi omanik. Mängupäeval kohapeal kõik piletid 8€ /