Ajaloolise pronksihooaja järel olemegi jõudnud kaua oodatud euromängu lävepakule, kuid enne seda on pidada jäänud veel üks Premium liiga kodumäng. Viimati võõrustasime Kadriorus Paide Linnameeskonda, kelle vastu esimese poolaja 2-2 viigiseisul lõpetasime. Sile skoor kestis kuni 73. minutini, mil vastased ette läksid ning lõpuks veel lisaminutitel 2-5 lõppseisu vormistasid. Meie poolelt olid resultatiivsed Martin Tomberg ja Vadim Mihhailov. Seejärel rändasime Hiiu mändide alla, kus vastaseks oli mõistagi FC Nõmme Kalju. Nõmmekate ründetuusa Promise Davidi lahkumisetenduseks kujunenud mängus kostitas ta meid kahe väravaga ning meie vaates kuiv 0-2 oligi lõpuks tablool. Siis ootas meid aga ees troopilise kliimaga Pärnu ning Summer Cupi lahing Vaprusega. Rohke pealtvaatajaskonna ees peetud kohtumine möödus küll peamiselt vastaste võimaluste saatel, kuid Oskari Forsmani supermäng väravasuul ning Ats Purje üleminutite värav tõid meile väga magusa 1-0 võidu! Ja nüüd ongi aeg pidada viimane kodumäng enne Armeenlaste võõrustamist, vastaseks FC Kuressaare.

FC Kuressaare kogus eelmisel hooajal 43 punkti, mis andis neile seitsmenda koha. Neile endile oli tegemist pettumust valmistava tulemusega, sest üleeelmise aasta viies koht andis õigustatult lootust enamaks. Üpris harvanähtava avalduse tegi peatreener Roman Kozhukhovskyi, kes andis juba enne uue hooaja algust teada, et see jääb tal klubis viimaseks. Üleminekuturul oldi küllaltki rahulikud, omades nii viit lahkujat kui saabujat. Suurimaks kaotuseks võib kindlasti pidada FC Kuressaare hinge ja legendi Sander Lahe otsust karjäärile joon alla tõmmata. Omamoodi folkloorseks võib pidada ka Mairo Miili lahkumist Tartu Tammekasse, kelle järgi on nime saanud jalgpallistaadion Kuressaares (vähemalt Google kaardil). Lisaks lahkus poole hooaja pealt saabunud ründaja Sten Reinkort Iirimaa klubisse Bohemians ning Markus Allast ja Andrei Smirnov liitusid esiliiga klubidega. Nagu ikka, tuleb komplekteerimisel FC Flora appi, andes seekord oma ridadest väravavahi Kaur Kivila ning poolkaitsjad Anton Volossatovi ja Kristofer Robin Grüni FC Kuressaarde. Lisaks hangiti Paide Linnameeskonnast ääremängija Siim Aer ja Narva Transist ründaja Gleb Pevtsov, kes juba olude sunnil ka näiteks keskkaitses mängima pidanud. Käesolevat hooaega alustas FC Kuressaare küllaltki kurjakuultavalt, kui mõlemad esimesed kohtumised 0-6 kaotati. Seejärel asendati aga Magnus Karofeld väravas Kaur Kivilaga, osad kaitsemehed saabusid vigastuspausidelt ning järgnevate mängudega on oma võrgust võetud vaid 1,4 palli kohtumise kohta. Kesksesse rolli FC Kuressaare mängus on kerkinud keskkaitsja Märten Pajunurm, kes lisaks rünnakute takistamisele ka väravatelöömise endakanda võtnud on, olles meeskonna resultatiivseim kuue väravaga. Kõik see on aidanud neil koguda 17 punkti, mis annab hetkel sarnaselt eelmise hooaja lõpule seitsmenda koha Premium liiga tabelis.

Meenutamisväärseimatest hetkedest eelmisest hooajast tõstaks omavahelistest mängudest esile teist kohtumist, kui esimesel poolajal 0-1 taha jäime. Kuuekümnendal minutil vahetasime aga sisse Foday Trawally, kes 66. ja 70. minutite väravatest (vaata neid järjest siit: https://youtu.be/96gU0KN_Jcs?si=6A7X7HMcGkkgGmHr&t=136) seisu meie kasuks ümber pööras ning 2-1 võit oligi meie. Kui aga üldse pilk peale visata eelmisele aastale, siis neljast mängust kaks võitis Kuressaare (skooridega 0-3 ja 1-3), ühe seisuga 2-1 meie ning üks jäi 1-1 viiki. Käesoleval hooajal oleme vastakuti olnud korra, kui sarnaselt eelmiselegi aastale 0-3 alla jäime. Seega oleme kindlasti tahtmist täis tõestamaks, et eelmine mäng oli kurb juhus ning et oleme saabuvaks euromänguks valmis. Milliseks seekordne lahing kujuneb, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse kolmapäeval, 3. juulil, 20.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme staadionile Kalevlasi toetama ning anname omadele hea emotsiooni euromängudele vastuminekuks!