Hooaja kulminatsioonini on veel 5 mängu! Oma viimast mängu, kui võõrustasime FCI Levadiat, võime aga kindlasti tormilahinguks ristida. Erinevalt puudest aga Kadrioru staadioni nurgalipud tugevate tuuleiilide käes murduma ei kippund ning üks korralik karmide meeste mäng sai maha peetud. Esimese väravani jõudsime meie, kui Tristan Toomas Teeväli endale omaselt 62. minutil Arseni Kovaltšuki teenitud penalti realiseeris. Eduseisu jagus meil aga paraku kolmeteistkümneks minutiks, kui saabus FCI Levadia brasiillaste aeg. Esmalt viigistas 75. minutil kauni sooritusega karistuslöögist Joao Pedro ning juba 79. minutil viis FCI Levadia ette nende üha paremasse hoogu sattuv tipuründaja Felipe Felicio. Rohkemaks enam kumbki meeskond võimeline ei olnud ning mõru maiguga üheväravaline kaotus tiitlinõudlejale oli paraku tõsiasi. Nüüd hakkavad aga trummid eriti valjult põrisema, sest järgmisena võtame kodusel Kadrioru staadionil vastu eurokonkurendi Pärnu JK Vapruse, kellega kindlasti haaravat lahingut oodata on!

Mõeldes tagasi paarile viimasele hooajale, siis mis on neist enim meelde jäänud? Hooaeg 2020 oli koroonapiirangute kõrgaasta, hooaeg 2021 oli Robert Kirsi aasta, kes otsustas nii karika- kui liigatiitli saatuse ning 2022. aasta suhteliselt mitte midagi ütleva hooaja eredaimaks hetkeks võib vast pidada Ernst Agyiri keskvälja väravat Tallinna Derbys. Juba etteruttavalt võib öelda, et hooaega 2023 hakatakse hiljem meenutama kui aastat, mil Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus esimesest voorust alates meie “suurt nelikut” pinge all hoidnud on. Kui meie justkui jätkasime sealt, kus eelmise hooaja viimase ringi järel pooleli jäime, siis Pärnu JK Vaprus on ikka korraliku tiigrihüppe teinud – eelmisel hooajal põhimõtteliselt langeti tegelikult kõrgliigast välja. Lisaks ei ole tehtud mingeid meeletuid üleminekuid või midagi sellist – toodi lihtsalt peatreeneriks Igor Prins, täiendati igat liini mõne üksiku mängijaga ning püsimajäämis heitlusest on saanud võitlus eurokohale. Pessimistid on järjepidevalt avaldanud arvamust, et küll hooaja lõpuks langetakse, kuid 5 vooru enne lõppu ollakse endiselt mängus sees ning seda on äraütlemata haarav kõrvalt jälgida! Suvises üleminekuaknas ei hakatud toimivat koosulust liialt raputama, juurde toodi kaks meest: 2019. hooaja komeedist poolkaitsja Henri Välja laenati FCI Levadiast ning eelmisel hooajal Paide Linnameeskonda esindanud ääreründaja Raimond Eino liitus teise liiga klubist Saku Sporting. Kui enne hooaega võis murekohaks pidada äärekaitsjate positsioone, mis kindlustati Narva Transist saabunud Kevin Aloe ja Martin Käose näol, siis nüüd on natukese õhukeseks muutunud keskkaitseliin. Kapten Magnus Villota on paraku hooaja lõpuni vigastusega väljas ning Uku Kõrre kõrval olevat positsiooni aitavad täita enamjaolt Kristjan Kask ja Ranet Ristikivi, kes saavad sellega edukalt hakkama, kuid on ideaalis siiski teiste positsioonide mängumehed. Üldiselt on aga kaitse võrreldes eelmise hooajaga täiesti teisest puust – aasta tagasi oldi 31. vooruks lastud 89 väravat, praeguseks on see number 41. Tagasilöök saadi ka ründeliinis, kui Pärnu Vapruse suurim väravakütt Kevin Kauber peapõrutusega viimasest mängust eemale oli sunnitud jääma. Samas on vigastuse järgselt üha paremasse hoogu minemas Ronaldo Tiismaa, kes kaks vooru tagasi 90+8 ja 90+9 minutitel löödud väravatega kaotusseisu Narva JK Transi vastu eriti haaraval moel võiduks pööras. Ära ei tohi unustada ka Sander Kapperit, kes hooaja teises pooles kõvasti resultatiivsus punkte kogunud on ning oma tehnika ja kiirusega kõigile vastastele kõvasti peavalu valmistab. Seega kui hooaja lõpusirgel ka keegi langenud on, on alati leitud keegi, kes selle positsiooni edukalt ära täitnud on ning Pärnu Vaprust endiselt suures mängus sees hoidnud!

Kiire pilguheit meie selle hooaja omavahelistesse mängudesse annab hetkel kerge edu meile. Nimelt suutsime esimesed kaks võõrsil peetud kohtumist identse skooriga 2-0 võita, mõneti identseks osutusid ka mängu stsenaariumid – Pärnu Vaprus lõpetas mõlemal puhul kümnekesi. Esimeses kohtumises lõid meie väravad Arseni Kovaltšuk ja penaltist Tristan Toomas Teeväli, teises aga supervahetuse teinud Foday Trawally. Viimati kohtusime aga kenal juulikuisel suvepäeval meie Kadrioru staadionil ning siis tuli leppida 1-1 viigiga. Mõlemad väravad sündisid teisel poolajal, kui 48. minutil viis Taavi Jürisoo kena sooritus meid 1-0 ette ning 80. minutil suutsid vastased pin-ball stiilis väravaga Sander Kapperi puute najal viigi tabloole luua. Selle hooaja viimane mõõduvõtt on aga aset leidmas juba homme ning seekord on piltlikult öeldes kaalul rohkem kui elu! Hetkel asetseb Pärnu JK Vaprus viiendal tabelireal omades 43 punkti, meie asume kuuendal positsioonil 40-ne punktiga. Just selles mängus vüib selguda, kes meist lõpuni eurokoha nimel mängus püsib – Pärnu võidu korral saavutaks nad juba kerge edumaa, meie võidu puhul oleksime mõlemad seal veel sees. Milliseks hooaja lõpp kujuneb, seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 21. oktoobril, kell 12.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Hooaja lõpussirgel vajab meie meeskond Teie tuge kõige enam, koguneme staadionile ja aitame omad võiduni!