Arvestades tõsiasja, et september on sel aastal vägagi suvine olnud, on üpriski ootamatu, et oleme tänasega jõudmas juba neljanda ringi esimese mänguni. Viimases kodumängus saime Ats Purje 49. minuti väravast väärtusliku 1-0 võidu Pärnu Vapruse üle. Seejärel sõitsime külla Tartu Tammekale, kellega esimese poolaja 1-1 viiki mängisime, kui meie poolelt oli resultatiivne Vadim Mihhailov. Mängu viimane pooltund kuulus aga täielikult vastastele, mille käigus löödi kolm vastuseta väravat, mis tegid lõppseisuks 1-4 kaotuse meie poolt vaadates. Järgmisena võtame aga koduväljakul vastu heas vormis Paide Linnameeskonna, kelle üha paisuvasse meepotti tilgakese tõrva poetada proovime.

Paide Linnameeskond on üles võtnud korraliku hoo, olles praeguseks koduliigas juba kaheksa mängu järjest kaotuseta, millest vaid üks on viigistatud ja ülejäänud võidetud. Stabiilsus saavutati just suviste täienduste saabumisega, kellest põhikoosseisu kuuluvad äärekaitsja Michael Lilander, Serbia keskkaitsja Milan Delevic ning Gambia ründaja Abdoulie Ceesay, kes just viimases mängus 4 väravat FC Nõmme Unitedi võrku lõi. Lisaks saabus laenult tagasi Senegali ründaja Mechini Gomis ning ridu täiendati veel Senegali poolkaitsja Mouhamed Gueye ja Gambia ründaja Muhammed Susoga. Just täienduste lisandumisel leiti stabiilne algkoosseis, millega lisaks koduliigale tehti häid tulemusi ka Euroopas, kus jõuti Konverentsiliiga kolmandasse eelringi. Lahkujateks olid suvel keskkaitsjad Dehninio Muringen ja Abdul Razak Yusif ning ründaja Abega. Lisaks saadeti Silver Alex Kelder Pärnu Vaprusesse laenule ning Karl Mööl otsustas keset hooaega karjäärile joone alla tõmmata. Kõik see on aidanud Paide Linnameeskonnal jõuda tagasi võitlusse teise koha nimel, millest lahutab neid hetkel kõigest 2 punkti. Samuti on väravate löömises viiekümne tabamusega kerkitud liigas kolmandaks, jäädes FCI Levadiast ja FC Nõmme Kaljust maha vastavalt kümne ja kaheksa väravaga. Kusjuures viimase kolme mänguga on löödud 14 väravat, millest pooled FC Nõmme Unitedile, 4 FC Nõmme Kaljule ja 3 Tartu Tammekale.

Selle aasta omavahelised mängud on lõppenud kõik Paide Linnameeskonna võiduga, kui esimeses mängus jäime alla 0-2, teises 2-5 ning kolmandas 1-3. Kusjuures viimases kahes neist olime tegelikult igati mängus sees ja lõplik vahe saabus alles lisaminutitel, kui teises mängus saabusid neljas ja viies värav 90+2 ja 90+5 ning kolmandas samuti 90+5 minutil. Viimase puhul neist olime tegelikult minut varem ise löönud viigivärava, kuid kohtunike ülevaatlusel see siiski tühistati. Seega on kaotustest hoolimata läinud vastaste võidud üha napimaks ning ehk saabub just nüüd aeg, kui ka meie korra võidurõõmsalt käed taevapoole visata saame. Erinevalt eelmisest hooajast me ise enam esikolmikusse ei pretendeeri, kuid kas suudame sellest hoolimata tugeva viimase ringiga medalivõitluses kaarte segama hakata? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse teisipäeval, 17. septembril, kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme staadionile, naudime suvesoojust ning aitame Kalevlased positiivse tulemuseni!