Koondisepausile järgnenud tihedal nädalal, kus tuli kaks mängu maha pidada, suutsime oma punktisaldole lisada juurde neli punkti. Esmalt jätkus meie üpris omanäoline koduvälja needus, kui Harju JK Laagri vastu Kaspar Lauri väravast juhtima läksime, ent lõpuks ikkagi viigiga leppisime. Hilise viigivärava autor Andre Järva läks tähistamisega nii hoogu, nagu ta ei olekski meil varasemalt kaks hooaega mänginud, kuid jalgpall ongi emotsionaalne spordiala! Sellele järgnes aga korralik vihmalahing võõrsil FC Nõmme Kalju vastu, kus esmalt penaltist ühe väravalisse kaotusseisu jäime, ent mille lõpus 84. ja 87. minuti väravatest meie poolt vaadates 2-1 võiduks pöörasime! Meie poolelt olid resultatiivsed korduvalt vastaste väravat ohustanud Arseni Kovaltšuk ning taaskord edukalt vahetusest sekkunud Foday Trawally. Tulles aga tagasi meie kodumängude juurde, senisest kaheksast kohtumisest pooled on lõppenud viigiga ning pooled kaotustega. Nüüd ootab meid aga Kadrioru staadionil ees vastasseis FC Kuressaarega, kelle vastu lõpuks ka koduse võiduarve avada tahame. Ühtlasi on tegemist Tallinna Kalevi 500. mänguga kõrgeimal tasemel – kas saaks olla veel magusamat võimalust see kauaoodatud võit sini-valgetele jätta?

Meie järgmise vastase FC Kuressaare leiame praegu Premium liigas kuuendalt tabelirealt, kui 18. mängust on võetud 6 võitu, 4 viiki ning 8 kaotust. Hooaeg algas kahe kaotusega, ent seejärel võeti kolm võitu järjest ning tundus, et hakatakse taastama eelmise hooaja vägevat minekut. Sellele järgnesid aga 7 võiduta kohtumist, millest 2 viigistati ning 5 kaotati. Nüüd on aga tulemused hakanud taas ülesmäge liikuma, kui koondisepausi järgselt on võetud võit ja viik. FC Kuressaarega oleme ise sel hooajal juba kaks korda piigid riistanud – esimesel juhul tuli aprillikuu eelviimasel päeval vastu võtta senise hooaja suurim 0-3 kaotus (ühe korra oleme sama skooriga vandunud võõrsil alla ka FC Florale). Maikuu teises pooles peetud võõrsilmängus pöörasime aga 0-1 kaotusseisu 2-1 võiduks. Meie kangelaseks selles kohtumises osutus 60. minutil vahetusest sekkunud Foday Trawally, kes hoolitses mõlema meie värava eest nii 66. kui ka 70. mänguminutil. Sellega sai murtud kuuemänguline võiduta seeria FC Kuressaare vastu, kui viimati olime neid võitnud 2020. aasta kolmanda ringi kohtumises. Kui Taavi Rähn on kogunud kuulsust ainsa eestlasena, kes Wembleyl värava löönud (natuke vähemolulise faktina küll omavärava näol), siis Rauno Tutk on Premium liigas enim oma võrku sahistanud mängumees ning üks neist just selle võidu ka toona meile andis. Nagu öeldakse – ühe õnn on teise õnnetus. Nende kahe võidu vahepealsesse perioodi mahtusid 2 viiki ja 4 kaotust. Kui üldse korra omavahelise ajaloo sisse pilk visata, oleme viimati FC Kuressaaret vähemalt kaks mängu järjest võitnud 2019. aasta hooajal, kui tegime seda kolm korda jutti. Seega oleks laupäeval võimalus ühte vana tuntud kõnekäändu kasutades lömastada kaks kärbest ühe hoobiga – lõpetada oma võiduta seeria käesoleva hooaja kodumängudes ning üle nelja aasta ka FC Kuressaare vastu taas kaks võitu järjest noppida!

Kuna aga tegemist on Tallinna Kalevi ajaloo 500. mänguga kõrgliiga tasemel, siis lisame seekordsele eelvaatele juurde ka väikese statistikapommi. Nagu me teame, on praegu käsil taasasutatud Tallinna Kalevi 11nes hooaeg Premium liigas aga kui me liidame siia juurde ka varasema ajaloo, on tegemist 29. hooajaga kõrgeimal tasemel. Kogu selle eelneva ajalooga koos ongi meil enne homset olnud 499 kõrgliiga lahingut, millest 129 on võidud, 79 viigid ning 291 kaotused. Nende mängude jooksul oleme löönud 603 väravat ja noppinud enda võrgust 1121, punkte oleme nende kõigi mängude peale kogunud 466. Kõige esimene kõrgliiga kohtumine leidis aset 1921. aasta 2. oktoobril, kui toonase nimega Tallinna Kalev ESS kohtus Tallinna VS Spordiga ning mäng lõppes seisul 1-1. Omamoodi huvitava faktina on see ka ilmselt meie ajaloo pikim kohtumine, sest viigiseisul lõppenud normaalajale järgnes ka 30 minutiline lisaaeg, mis samuti skoorilisa  ei toonud. Seejärel otsustati edasi mängida esimese väravani, kuid mäng jäi 10. minutil katki liigse pimeduse tõttu. Seega järgnes 130. minutilisele mängule veel korduskohtumine, kus paraku tuli vastaste 0-3 paremust tunnistada. Klubi ajaloo esimese värava lõi maratonmängu 68. minutil Alfred Prunn (aastast 1931 Alfred Tammiko). Täiskoosseisu sellest mängust paraku pole, kuid ajaloolased on tuvastanud sellest kaheksa Kalevlase osavõtu: Alfred Prunn-Tammiko, August Lass, Arnold Pihlak, Hugo Eugen Väli, Harald Kaarmann-Kaarma, Eduard Ellmann-Eelma, Herbert Friedrich Dunkel, Helmuth “Emmu” Põder. Sellega oleme ka põgusa tagasiviske ajalukku teinud ning põhiküsimuseks jääb, kas sini-valged suudavad ka 500. kõrgliiga mängust võidu võtta? Seda tuleb juba staadionile vaatama tulla!

Avavile antakse laupäeval, 8. juulil, kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn 10150). Koguneme kõik ajalooliseks lahinguks staadionile ning hoiame sini-valged pronksikursil!