ENGMenu ArrowMenu Arrow

Mental health

Peame üheks südameasjadest julgustada kalevlasi hoolitsema lisaks oma füüsilisele tervisele ka vaimse tervise eest.

Alates maist 2021 teeme koostööd MTÜga Peaasjad ning käivitasime oma liikmete seas vaimse tervise vitamiinide kampaania. Septembris läbis meie kogukonnajuht Remy Põld MTÜ Peaasjade ja Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu poolt läbiviidud vaimse tervise esmaabi koolituse, et tunda ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitavat käitumist ja riskifaktoreid.

Selleks, et meie mängijate sportlikud saavutused ei jääks peaasjade taha kinni, tegutseb meie klubi juures spordipsühholoog Laur Nurkse.

Diversity and inclusion

Kalev on ja jääb ka edaspidi jalgpalliklubiks, kes taunib igasugust diskrimineerimist, ükskõik millisel kujul.

Oleme äsja astunud sammud Eesti Inimõiguste Keskuse mitmekesisuse kokkuleppega liitumiseks ning novembrist 2021 oleme uhkusega nende ettevõtete ja organisatsioonide rivis, kes teadvustavad mitmekesisusega arvestamise võtmetähtsust oma tegevuses. Lähtume Kalevis põhimõttest, et armastus jalgpalli vastu ühendab inimesi sõltumata nende keelest, usutunnistusest, nahavärvist ja seksuaalsest sättumusest. 

People with disabilities

Sotsiaalkindlustusameti statistika kohaselt on puuetega inimeste osakaal kogu Eesti rahvastikust ligi 11%. See tähendab, et pea iga 9. kaasmaalase igapäevaelu nõuab suuremat jõupingutust. Nõnda suure jalgpalliklubina tunneme, et meil on ühiskonna ees suisa kohustus selles valdkonnas käed külge panna.

Augustis 2021 korraldasime pikaajalise koondislase ja tänase Kalevi esindusmeeskonna mängija särgile oksjoni ja kogu summa läks erivajadusega laste Salu kooli mänguväljaku ehitamise fondi.

Aastal 2022 hakkame regulaarselt läbi viima jalgpallitreeninguid erivajadustega inimestele.