Talendiprogramm on mõeldud pakkumaks tsentraalselt organiseeritud ja mitmekülgset sporditegevust Harjumaa lastele vanuses 7-13 aastat. Talendiprogamm võimaldab lapsel tegeleda 5 erineva spordialaga projekti raames loodud õppekava alusel, mis valmistab lapse ette tulevase põhispordialaga tegelemiseks. Projekti käigus luuakse õppekava laste vajadusi silmas pidades ja laps saab osaleda järjepidevalt erinevate spordialade treeningutel. Projekti eesmärk:

 1. Anda lapsele haridus, teadmised ja oskused erinevate spordialadega tegelemiseks kuuludes samas ühte spordiorganisatsiooni. Treeningtunde annavad kõik oma valdkonna spetsialistid/tipptreenerid. Peale õppekava läbimist jääb lapsel ikkagi hiljem endale otsustusvõimalus, millisesse treeningruppi ja millise spordiala juurde ta tulevikus jääb.
 2. Lastevanemate aja- ja ressursikulu vähenemine lapse sportliku huvihariduse osas kuni 50%.

Talendiprogrammi sihtrühm ja kestvus

 • Sihtrühmaks on Harjumaa lapsed vanuses 7-13 aastat;
 • Programmi võetakse 30 last vanuses 7-9 ja 30 last vanuses 10-13 aasta;
 • Projekt viiakse täide Tallinna Spordiselts Kalevi poolt alates 13. september 2021 – 30. juuni 2022 (kestvus 10 kuud ehk 1 õppeaasta).
 • Õppemaks ühes kuus 130€. Pearaha toetusega lastele 110€.

Talendiprogrammi mõju

 1. Lapsed saavad läbi kogemuse otsustada, mis spordiala neile rohkem sobib;
 2. Laps jõuab huvipakkuva spordialani, siis ta tegeleb spordiga kauem;
 3. Mitmekülgne lapse areng aitab hoida lapse tervist ja vältida ühekülgse spordialaga tegelemisel tulevaid vigastusi ja kehalise arengu puudujääke.

Noorena on soovitatav tegeleda mitme erineva spordialaga, mis arendaksid last mitmekülgselt ja valmistaksid teda ette tulevikus lemmikalaga tegelemiseks. Lisaks mitme treeneri pilgu läbi selgub ka ala, kus lapsel oleks kõige suurem potentsiaal tulevikus jätkata võistlustasemel ja seda vähemate vigastustega. Üks projekti prioriteet on laste rühi ja muude liigestega seotud probleemide ennetus. Projektis osalemine muudab treenimise mitmekülgsemaks, andes lastele võimaluse harrastada mitut spordiala ning teha seda ohutult ja mõõdukalt. Spordialade ülene koostöö tihendab spordikoolide koostööd ja on teadaolevalt esimene taoline programm Harjumaal. Tallinna Spordiselts Kalev soovib olla piirkonnas huvihariduse kvaliteedi eestvedaja.

Talendiprogrammiga liitunud spordiklubid ja -koolid

 • Kergejõustik – Tallinna Kalevi Kergejõustikukool
 • Maadlus – Kristjan Palusalu Spordikool
 • Võrkpall – Tallinna Kalevi Sportmängudekool
 • Jalgpall – Jalgpalliklubi Tallinna Kalev
 • Ujumine – Kalevi Ujumiskool

Treeningajad (selgumisel)

Talendid 1 rühm – 7-9. aastased (4x nädalas, soovi korral lisaks Võrkpalli koos suuremate rühmaga)

Talendid 2 rühm – 10-13. aastased (5x nädalas)

 

Liitumine

 Liituda ja lisainfo leiate siit.