Esindusmeeskond kaotas esimeses Premium liiga üleminekumängus võõrsil Tartu JK Tammekale 1:4 ning on enne teist kohtumist raskes, kuid mitte võimatus seisus.

Kuigi Kalevil võttis mängu sisse elamine 20-25 minutit aega, siis esimesel poolajal väravaid ei löödud.

“Esimesel poolajal saime oma ülesannetega hästi hakkama. Tammeka domineeris, kuid neil tekkis vaid üks väravalöömise võimalus,” kirjeldas olukorda peatreener Marko Pärnpuu.

54. minutil nägi Aleksei Larin, et tartlaste puurilukk Karl Johan Pechter oli väravast üsna väljas ja saatis teele pika palli, mis Kalevi rõõmus ka väravas maandus.

Kalevlased sellest kahjuks füüsiliselt indu ja jaksu juurde ei saanud, sest vaid minut hiljem Tammeka viigistas.

Seejärel lasti kodumeeskonnal järgemööda veel kolm väravat lüüa. Seetõttu naasis Kalev Tallinnasse kaotusega.

“Teisel poolajal jätkasime sealt, kust esimesel pooleli jäi, ja kuni [Aleksei] Larini väravani oli kõik korras. Peale väravat kadus mängust distsipliin ja vastane sai kiirelt kolm väravat,” selgitas treener.

“Hakkasime kaitsemängus tegema vigu, mida enne ei teinud ja vastasel oli veel võimalusi väravate löömiseks. Eks see on ka kogemuste küsimus, kuidas säilitada distsipliin ja mängujoonis peale olulisi muutuseid tähtsates mängudes,” arvas ta.

Pärnpuu tõi välja vastaste suurema kogemustepagasi: “Tammekal on rohkem kogemust ja kuigi neil on palju noori, on mängijatel juba mitmeaastane kõrgliiga kogemus. See on see, millega nad meid üle mängisid.”

Korduskohtumine järgmise aasta Premium liiga klubi selgitamiseks peetakse juba laupäeval, 21. novembril kell 13.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmurul.

 

18. novembril kell 19.00 Annelinna kunstmurul

Tartu JK Tammeka – JK Tallinna Kalev 4:1 (0:0)
55. Kaarel Kiidron, 59. Kristjan Tiirik, 64. Martin Hurt, 89. Andre Paju – 54. Aleksei Larin

Kalev: Daniil Savitski, Aleksei Larin, Ando Hausenberg, Priidu Aruse, Gert Heinala, Mike Kõiv, Innar Paal (86. Marek Kahr), Tauno Mõttus (77. Freddy Karpov), Gregor Wahl, Patrick Peinar, Raiko Karpov (78. Aleksei Savitski)
Varus: Karl Andre Vallner, Marek Kahr, Aleksei Savitski, Freddy Karpov
Foto: Kristel Eier (arhiiv)