Kalevi klubis kõikides esindusvõistkondades väravavahtide treeneri ametit pidanud 27-aastane Mattias Traublumi võib kutsuda tõeliseks kalevlaseks juba sellel lihtsal põhjusel, et iga kord kui staadionile tuled – ükskõik, millisel kella ajal või päeval, siis on suur tõenäosus, et võid Mattiast ka kohata. Uurisimegi nüüd Mattiaselt, et mis mehega täpsemalt on tegemist: 

Kuidas ja millal leidsid tee Kalevisse?

Tee Kalevisse leidsin aastal 2015. Olles mänginud varasemad aastad Floras, siis vähese mänguaja tõttu otsustasin klubi vahetada ning Kalev tundus parim koht, kuhu tulla.

Mis klubides oled peale Kalevi veel töötanud ja/või mänginud?

Varasemalt teistes klubides töötanud ei ole. Flora noortesüsteemist olen läbi tulnud ning lisaks olen veel mänginud JK Piraaja ning Nõmme Unitedi eest. Erinevate koondiste juures olen töötanud alates 2015. aastast. Olen olnud poiste U15 ning U15 II kui ka tüdrukute U19 koondise juures treener.

Kuidas said väravavahiks ja sealt edasi treeneriks?

Päris täpselt ei mäletagi, miks valisin just väravavahi ameti. Järelikult noorena treeningutel meeldis kõige rohkem väravas seista. Treeneriametiga tegelesin esimesel aastal Kalevis olles juba, kui treenisin mängimise kõrvalt noori väravavahte. Peale järjekordset rasket vigastust otsustasin kõrgemal tasemel mängimise lõpetada ning keskenduda ainult treeneriametile.

Millega tegeled vabal ajal?

Treeneritöö kõrvalt vaba aega leida on üpris raske, aga kui seda kasvõi natukenegi leidub, siis proovin seda aega võimalikult kasulikult ära kasutada.

Milline näeb välja Sinu unistustepäev?

Unistustepäeva veedaksin mõnes soojamaa riigis palmide all päevitades ja puhates.

Mis spordialadega oled Sa tegelenud? Mis on suurim saavutus spordis?

Lisaks jalgpallile olen veel tegelenud korvpalliga ning võistlustantsuga.

Mis on kõige meeldejäävam mäng, kus treenerina oled käinud? Mängijana parim tõrje/mäng?

Treenerina on kindlasti kõige mälestusväärseim mäng 2017. aasta Esliiga viimase vooru kohtumine Maardu vastu, kus viigi või võiduga oleksime tulnud Eesti meistriks ning tõusnud Premium Liigasse. Kahjuks kaotasime üleminutitel löödud väravast ning pidime leppima teise kohaga. Õnneks  tõusime sellegipoolest Premium Liigasse, kuna Sillamäe Kalev loobus sellel aastal kõrgliigas mängimisest. Mängijana ei oskagi midagi väga kindlat välja tuua.

Millise supervõime valiksid endale?

Heameelega valiksin teleporteerumise võime, kuna tihti tuleb ette seda, et treenerina on vaja jõuda kas ühest trennist või mängult teisele.

Mis on erinevused klubis ja koondises töötamisel?

Koondises töötamise erinevus klubiga võrreldes on see, et saab palju reisida ning näha rahvusvahelist taset.

Mis on Su kõksimisrekord?

Täpset arvu öelda ei oska, kuna ausalt öeldes ei ole viitsinud lugeda. Eeldan, et äkki neljakohaline number ikka kokku tuleks.

Kui saaksid valida mängija, kellega vahetaksid nädalaks kohad,siis kelle valiksid? Miks?

Ma vahetaksin kohad David De Gea’ga, kuna nädal aega ühe maailma parima väravavahi rollis tahaksin olla küll.