Sellenädalase Saame Tuttavaks rubriigi fookuses on kümmekond aastat Kalevis töötanud treener Joosep Presmann. Tallinnas sündinud ning kasvanud 29-aastane kalevlane on Kalevi klubis tuttav nägu ning nüüd ongi kõigil võimalus temast rohkem teada saada. 

Kuidas ja millal leidsid tee Kalevisse?

Tee Tallinna Kalevisse leidsin aastal 2008 mängijana, mil siirdusin FC Florast Tallinna Kalevisse. Treener tööd alustasin Kalevis aastal 2011. Olen olnud abitreeneriks gruppidele: 2003/2004, 2006,2007,2010,2011,2013,2014 ja peatreeneriks B vanuseklassi tüdrukutele ning hetkel 2009 Valge ja 2010 Sinine grupile.

Millega tegeled vabal ajal, kas töötad kuskil veel?

Treenerina kahjuks vabaaega napib, kuna nädalavahetustel tuleb tihti võistlustel käia. Aga kui seda siiski on, veedan seda sportides või sporti vaadates. Teadmiseks neile, kellel siseviimistlustöid teha vaja, olen ka paberitega maaler.

 Milline näeb välja Sinu unistustepäev?

Kuna olen aastaid teinud tööd ka kohtunikuna, siis minu unistuste päev näeks välja kohtuniku rollis vilistades Tallinna Kalevi ja Londoni Arsenli Meistrite Liiga finaalmängu.

Unistada tuleb suurelt!

Mis spordialadega oled Sa tegelenud ja mis on suurim saavutus olnud? 

Lisaks jalgpallile olen veel tegelenud maadluse ja suusahüpetega. Hüppasin küll kahjuks tunduvalt vähem kui Gert Kams omal ajal.:D Suurim saavutus on III koht Helsinki Cupil Kalevi seni läbiaegade parima tiimiga.

 Mis on kõige meeldejäävam mäng, kus treenerina oled käinud? Mängijana?

Kõik mängud on olnud omamoodi erilised ning tänu sellele on väga raske ühte kindlat mängu välja tuua.

Millise supervõime valiksid endale?

Minu supervõime on teleportimine, kuna see annaks mulle tohutult palju erinevaid võimalusi. Nii mõnigi kord on vaja olnud treenerina olla mitmes kohas korraga.

Kes on Su lemmikmängija esindusest?

Karl Andre Vallner –  kui teiste peale ei saa loota, siis tema peale saab alati.

Mis on Su kõksimisrekord?

Jalaga kõksimisrekordit ei oska öelda, aga peaga on ligikaudu 500.

Kes on Sinu kuulsaim õpilane? 

Ajast, mil olin 2004 grupi abitreener, siis sealt võistkonnast on praegu esindusmeeskonda jõudnud Hugo Palutaja ja Romet Kaupmees. Olles tüdrukute peatreener oli Emma Treiberg mul väravavaht, aga aastatega võib nii mõndagi muutuda ja Emma on nüüd Eesti koondises ründaja. Tahtsin ka tema välja tuua.

Miks peaks üks noor Kalevisse tulema?

Kalev on heaks koduks noorele mängijale, sest siin väärtustatakse ja tunnustatakse mängijaid. Kalevis oleme üks suur pere, kus toetame ja elame üksteisele kaasa.