Tartust pärit ja 6 aastat tagasi Kalevisse jõudnud 2009 sinise ja 2014 grupi treener Ando Hausenberg rääkis meile oma kõige meeldejäävamatest hetkedest Kalevis. Varasemalt on Ando olnud Kalevis 1998- 2000 sündinud poiste treener, 2008 valge ja sinise grupi ning 2009 valge grupi treener. 

Kuidas ja millal leidsid tee Kalevisse?

Kalevisse tulin ma 2014 aasta jaanuaris. Kalevis töötas üks minu hea tuttav, kelle kaudu sain esimese kontakti Tallinna Kaleviga. Esimesel kohtumisel Kalevi noortetöö juhiga saime kohe hästi jutule ning nüüd olen ma juba 6 aastat Kalevis töötanud.

Mis klubides oled peale Kalevi veel töötanud või mänginud?

Pärit olen ma Tartust ja minu kasvatajaklubiks on Tartu Tammeka. Samuti alustasin ma seal oma treeneriametit, kui mängisin veel Tammeka esindusmeeskonnas. Kaks aastat mängisin ja olin treeneriks ka EMÜ SK (Eesti Maaülikooli Spordiklubi) meeskonnale.

Kust Sa pärit oled?

Nii nagu eelmise küsimuse juures mainisin, siis päris olen ma Tartust.

Millega tegeled vabal ajal? Kas töötad kuskil veel lisaks Kalevile?

Vabaks ajaks nimetan ma olemist oma perega 😊 Peale treeneriameti olen ma veokorraldaja oma onu firmas, mis tegeleb sõiduautode transpordiga.

Milline on Sinu unistustepäev?

Unistuste päev oleks soojal maal pere ja sõpradega mõnusalt aega veeta.

Milliste spordialadega oled Sa tegelenud?

Olen mänginud ja tegelenud ainult jalgpalliga.

Mis on kõige meeldejäävam mäng, kus treenerina oled käinud? Mängijana?

Ma olen juba nii vana, et mänge on olnud juba liiga palju 😃 Ma mõtlesin, et meenutan meeldejäävamaid mänge Kalevi särgis.

-Esimene, mis meenub on 2014 aastal, kui me mängisime Narva Transi vastu Premium Liigas. Ma lõin selles mängus värava ja mäng lõppes 1-1. Ma olen Premium Liigas löönud ainult kaks väravat ja ühe neist Kalevi särgis.

-Teine, mis meenub oli 2015 hooaja viimane mäng Tartu Tammeka vastu. See oli teine üleminekumäng Premium Liigasse pääsemise nimel ja me suutsime kodus 1-0 võita. Esimese mängu olime me küll 1-4 kaotanud ja jäime kokkuvõttes võidust kaugele, kuid Tammeka vastu mängimine tekitab minus alati erilise tunde ja see võit jääb mulle alatiseks meelde.

– Kolmas, mis meenub on 2017 aasta Esiliiga viimane mäng Maardu Linnameeskonna vastu. Jäime selles mängus kiirelt taha, kuid minu väravast suutsime me selles mängus viigiseisuni jõuda. Viik oleks meile tähendanud Esiliiga võitu. Kahjuks suutsid vastased lisaajal veel ühe värava lüüa ja me jäime siiski teiseks. Kaotuskibedus jääb küll alatiseks meelde, kuid peale seda hooaega tõusis Kalev ikkagi Premium Liigasse.

Mis oleks Sinu “last meal”?

Mulle meeldib natukene liiga palju süüa. Aga kui ma peaksin “last meal” valima, siis mõne restorani kogu menüü kõlab hästi.

Kes on Sinu lemmikmängija esindusest?

Lemmikmängija esindusest on kindlasti Karl Andre Vallner. Mängisin temaga ka ise mitu aastat koos ja keskkaitsjana on väga mõnus mängida, kui sa tead, et sul on nii hea väravavaht seljataga sind toetamas.

Mis on Sinu kõksimise rekord?

Kõksimisrekord on täpselt 1870. Tegin selle eelmisel aastal enne poiste trenni, sest tahtsin neid motiveerida ka ise rohkem kõksimisega tegelema ja iseseisvalt harjutama.