See nädal saame tuttavaks esindusmeeskonna uusimate täiendustega: 16-aastased Romet Kaupmees ja Hugo Palutaja ning 15-aastane Romet Mathias Kivestu.  

Milline on olnud Sinu jalgpalliteekond?

Kaupmees: Ma alustasin jalgpalli lasteaia lõpus ehk siis umbes aastal 2011. Minu esimene klubi oli Jüri Kalev kus ma käisin ühe kuu. Ma tulin Tallinna Kalevisse kuna mu naaber Mark Mälksoo käis Kalevis ja sellepärast otsutasid mu vanemad tuua mu siia. Ma olen mänginud jalgpalli 9 aastat ja olen esindanud igat positsiooni, aga ründes olen alati olnud kõige parem. Mul on olnud palju erinevaid treneereid, näiteks: Ander Aaviku, Atko Väikmeri, Daniel Meijel ja nüüd Liivo Leetma.

Palutaja: Oma jalgpalliteekonda alustasin Jüri-Kalevi meeskonnast kui olin 5-aastane. Jürist liikusin edasi JK Tallinna Kalevi 2004 võistkonda, kus treeneriks oli ei keegi muu kui Ander Aaviku. Anderi käe all võistlesin 6-7 aastat, mängisin kaitsepositsioone, aga lõin ka palju väravaid.

Järgmisena võttis selle grupi üle Atko Väikmeri. Atkoga on siiani kindlasti olnud kõige paremad jalgpalliaastad. Teenisime kaks Eesti meistritiitlit oma vanuseklassis 2018. ning 2019. aastal ning käisime ka välismaal võistlemas (näiteks Hispaanias, Ukrainas, Leedus, Rootsis).

  1. aastast tuli meile treeneriks Daniel Meijel, kellega hakkasime treenima Kalevi duubli nime all. Nüüd jõudsin ka esindusse.

Kivestu: Alustasin jalgpalliga 5-aastaselt, kui lasteaeda tehti Saku Sportingu treeninggrupp, mängisin seal kuni U14 vanuseni ning siis liitusin JK Tallinna Kaleviga. Treeneriteks on olnud Argo Zirk, Leino Lõnsu, Atko Väikmeri. Väravavahtide treenerid on olnud Mattias Traublum ja Kristjan Tamme. Lisaks õpin Arte Jalgpalliakadeemias, kus treeneriteks on Marko Pärnpuu, Marko Lelov ja Andrus Lukjanov.

Mis on Sinu eredaim mälestus noorteklassidest?

Kaupmees: Minu eredaim mälestus noorteklassist on liiga võit 2018 aasta hooajal, kuna keegi ei arvanud, et me esiteks liiga võidame ja seda ka veel, et me seda nii domineerivalt teeme. Me lõime see hooaeg 108 väravat ja lasime endale lüüa vaid 15. Terve hooaja peale ei kaotanud mitte ühtegi mängu ja viiki mängisime kaks korda. See hooaeg lõin ma 33 väravat, mis oli kõige rohkem liigas.

Palutaja: Minu eredaimaks mälestuseks on kindlasti Soomes Kokkola Cup. Kõik mängud olid väga huvitavad ja rasked. Finaal oli väga pingeline ning jäime vastastega viiki, kuid võitsime neid penaltitega, kus mina lõin viimase penalti meie meeskonna eest sisse ning vastaste löögi tõrjus meie väravavaht ära. Hilisemast ajast on kindlasti meeldejäävad olnud meistritiitlite võitmised.
Kivestu: Eredaim mälestus on esimene meistritiitel U15 vanuseklassis 2018. aastal.

Mis spordialadega oled veel tegelenud? 

Kaupmees: Ma tegelesin vahepeal kergejõustikuga ühe aasta, aga pidin tegema kahe spordiala vahel otsuse ja valisin jalgpalli, kuna see meeldis mulle rohkem.

Palutaja:  Otseselt mingi muu spordialaga tegelenud ei ole kuid olen osa võtnud rohkesti erinevatest jooksuvõistlustest ning ka kooli esindamas käinud kergejõustiku võistlustel.

Kivestu: Lasteaias proovisin erinevaid spordialasi nagu näiteks judo ja maadlus. Aga kõige rohkem meeldis ikkagi jalgpall.

Milline on Sinu meeldejäävaim jalgpallimäng ja löödud värav?

Kaupmees: Meeldejäävaim värav tuli Kreeka tiimi Paoki vastu Barcelona Cupil kus me saime üle vastase poole ühe korra ja sellega lõin värava ära. Värav tuli niimoodi, et sain keskjoonel palli, siis jooksin äärest edasi siis murdsin kasti ning kastis lõin palli esiposti. See oli ka minu meeldejäävaim mäng, mille me kahjuks kaotasime 2-1. Vastaste võiduvärav löödi meile viimasel minutil.

Palutaja: Meeldejäävaimaks jalgpallimänguks on kindlasti viimane mäng Ukrainas Lvivis, Poola meeskonna vastu kuna tänu viigi saavutamisele ja hea õnne kokku langemisele võitsime turniiri.

Meeldejäävaimaks väravaks on arvatavasti Eesti meistrivõistlustel tugeva vastase Flora vastu löödud värav, mille lõin umbes kastijoonelt vasaku jalaga tagumisse ristnurka.

Kivestu: Meeldejäävad mängud noorteklassides on kindlasti olnud kodumängud Legioni vastu, mis olid alati tulised. Meeldejäävaim värav sündis, kui U17 Eliitliigas väljakumängja puudumisel mind ründesse pandi ja enda 8. mänguminutil suutsin meie kasuks skoori avada.

Mis tunne on nüüd esinduses olla?

Kaupmees: Nüüd esinduses tunne on hea, treenida oma klubi kõige parematega tuleb kindlasti kasuks.

Palutaja: Nüüd esinduses olla on kindlasti super hea tunne, treenida ja ka mängida oma armastatud koduklubi põhitiimis. Saan ka kindel olla, et minu oskusi on platsil märgatud.

Kivestu: Väga uhke tunne on esinduses olla. See on suurepärane võimalus treenida ja areneda. Kindlasti motiveerib mind veel rohkem pingutama ja vaeva nägema, et selle võistkonna eest tulevikus väravas seista.

Mis on Sinu unistus jalgpallis?

Kaupmees: Minu unistus jalgpallis on jõuda välismaa top 5 liigasse ja olla seal põhimees.

Palutaja: Minu unistus jalgpallis on jõuda mõnda tugevasse välismaa meeskonda  ja ka mängida selliste vastaste vastu, keda olen vaid telekast vaadanud võistlemas.

Kivestu: Minu unistus jalgpallis on mängida nii kõrgel tasemel kui vähegi võimalik.

Millega tegeled väljaspool jalgpalli?

Kaupmees: Väljaspool jalgpalli meeldib mulle mängida videomänge ja käia kinos.

Palutaja: Väljaspool jalgpalli tegelen kooliga, veedan aega pere seltsis ja muidugi ka sõpradega. Samuti mida juba ka mainisin, on jooksuvõistlustel osalemine. Üleüldiselt meeldib tegeleda sportlike tegevustega.

Kivestu: Palju vaba aega treeningute ja kooli kõrvalt ei jäägi, aga mulle meeldib mängida Playstationis ja erinevaid sarju Netflixist vaadata.

Mis koolis käid ja mitmendas klassis? Mis on lemmikõppeaine?

Kaupmees: Ma käin Tallinna Arte Gümnaasimuis 9. klassis ja mu lemmikaine on matemaatika, kuna see on minu jaoks lihtne.

Palutaja:  1.-7. klass õppisin Jüri Gümnaasiumis, kuid siis tuli kutse Arte Gümnaasiumi jalgpalli akadeemiasse, kus kohe lõpetan 9. klassi. Lemmikõppeained on matemaatika ja inglise keel, need meeldivad mulle, sest saan nendega hästi hakkama.

Kivestu: Ma käin Tallinna Arte Gümnaasiumis jalgpalliklassis ja hetkel olen lõpetamas põhikooli. Lemmikõppeaine koolis on kindlasti ajalugu, see on mulle alati meeldinud.

Kuidas e-õpe Sinu jaoks on möödunud? Kas see meeldib rohkem, kui füüsiliselt koolis käimine?

Kaupmees: E-õpe on möödunud hästi, mulle meeldib see rohkem kui füüsiliselt koolis käia, lihtsal põhjusel- kuna siis on rohkem aega.

Palutaja: E-õpe on kindlasti paljude jaoks uus asi ning see võtab harjumist, kuid arvan et minul sujus e-õpe väga ilusti, polnud suuri tõrkeid ja arusaamatusi ning sain tööd õigeks ajaks tehtud. Tänu eriolukorrale sain aru kui palju parem on olla koolis kohal füüsiliselt mitte virtuaalselt. Kui õpetaja klassi ees seletab on palju lihtsam aru saada, kui mingis kõnes teatud teema õppimine. Samuti on õpetajal virtuaalselt raskem õpilasi eraldi aidata. Minule meeldib rohkem füüsiliselt koolis kohal olla.

Kivestu: Sellel on omad plussid ja miinused. Mulle meeldis, et sai kauem magada, sest tavaliselt pidin ärkama 6:15, sest elan Tallinnast väljas. Miinusteks olid kindlasti akadeemia trennide ära jäämine ja raskem oli iseseisvalt uusi teemasi selgeks teha.

Kui saaksid nädalaks koha vahetada ükskõik millise jalgpalluriga, siis kellega vahetaksid ja miks?

Kaupmees: Ma vahetaksin elu Luis Suarezega kuna ma tahaks mängida Barcelonas ja Messi kõrval.

Palutaja: Vahetaksin koha Marceloga, sest ta on minu lemmik jalgpallur. Olen tema enda ja ka tema mõtete kohta palju lugenud, need on minu arust väga õiged ning sarnanevad minu arusaamade ja põhimõtetega. Samuti mängib ta äärekaitset kus ka mina põhiliselt platsil võistlen. Tema mängimist on alati põnev ja huvitav jälgida.

Kivestu: Mulle meeldiks nädalaks vahetada koha Vinnie Jonesiga, sest sellise tüübi vastu ma eelistaksin ise mitte mängida :).